Jakie kasety do Tachihara Hope?

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

asia_ursus
-#
Posty: 141
Rejestracja: 08 lip 2012, 17:48
Lokalizacja: Rumia

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: asia_ursus »

Witajcie!

Posiadam aparat Tachihara Hope 4x5. Niestety bez kaset. Właściciel myślał, że rollkaseta do sinara pasuje i ją dołożył do zestawu zamiast kaset na film cięty :D . Zostałam zatem bez możliwości zrobienia zdjęcia.

Widziałam, że są kasety Hope Film Holder, ale nie wiecie może czy będą pasować również Lisco czy Fidelity?

Jeśli ktoś ma psujące kasety to może chce sprzedać?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Pozdrawiam!

Obrazek
photoatelier
-#
Posty: 118
Rejestracja: 31 mar 2018, 18:32

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: photoatelier »

ladny aparat.. zapodaj zdj tyłu ;)
asia_ursus
-#
Posty: 141
Rejestracja: 08 lip 2012, 17:48
Lokalizacja: Rumia

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: asia_ursus »

Proszę :)

Obrazek
dcs
-#
Posty: 58
Rejestracja: 24 wrz 2022, 18:23

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: dcs »

Pewnie piszesz o kasetach z czerwonymi szyberkami Rittreck Hope formatu 6 1/2 x 8 1/2 -czyli innego.
photoatelier
-#
Posty: 118
Rejestracja: 31 mar 2018, 18:32

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: photoatelier »

powinny byc uzywalne "normalne" kasety 4x5 typu fidelity, kup jedna na probe, wszedzie ich pelno, na ebay to juz w ogole ;)
asia_ursus
-#
Posty: 141
Rejestracja: 08 lip 2012, 17:48
Lokalizacja: Rumia

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: asia_ursus »

dcs pisze: 11 kwie 2024, 10:22 Pewnie piszesz o kasetach z czerwonymi szyberkami Rittreck Hope formatu 6 1/2 x 8 1/2 -czyli innego.
Tak. Zastanawiałam się czy są w innych formatach...
asia_ursus
-#
Posty: 141
Rejestracja: 08 lip 2012, 17:48
Lokalizacja: Rumia

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: asia_ursus »

photoatelier pisze: 11 kwie 2024, 17:39 powinny byc uzywalne "normalne" kasety 4x5 typu fidelity, kup jedna na probe, wszedzie ich pelno, na ebay to juz w ogole ;)
Umieściłam zapytanie, aby nie kupować w ciemno.
asia_ursus
-#
Posty: 141
Rejestracja: 08 lip 2012, 17:48
Lokalizacja: Rumia

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: asia_ursus »

To może inaczej... Czym różnią się kasety Graflex, Lisco, Fidelity.. jeśli w ogóle się różnią. Nigdy nie korzystałam i nie mam na stanie. Na zdjęciach wyglądają podobnie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
dcs
-#
Posty: 58
Rejestracja: 24 wrz 2022, 18:23

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: dcs »

No są Tachihary w różnych formatach https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R4 ... c=2&_sop=3
asia_ursus
-#
Posty: 141
Rejestracja: 08 lip 2012, 17:48
Lokalizacja: Rumia

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: asia_ursus »

dcs pisze: 13 kwie 2024, 00:02 No są Tachihary w różnych formatach https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R4 ... c=2&_sop=3
Hmmm... Nie pytałam o aparaty...
photoatelier
-#
Posty: 118
Rejestracja: 31 mar 2018, 18:32

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: photoatelier »

asia_ursus pisze: 11 kwie 2024, 20:02 To może inaczej... Czym różnią się kasety Graflex, Lisco, Fidelity.. jeśli w ogóle się różnią. Nigdy nie korzystałam i nie mam na stanie. Na zdjęciach wyglądają podobnie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
niczym.. jesli jest 4x5 to musi byc 4x5.. ew trzeba spr dokladnie, bo moze byc tak, ze kaseta 4x5, i taki ma napis a wewnatrz mniejsza
asia_ursus
-#
Posty: 141
Rejestracja: 08 lip 2012, 17:48
Lokalizacja: Rumia

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: asia_ursus »

niczym.. jesli jest 4x5 to musi byc 4x5.. ew trzeba spr dokladnie, bo moze byc tak, ze kaseta 4x5, i taki ma napis a wewnatrz mniejsza
Jeden z filmów na YT zwraca uwagę, że do Tachihary Hope grafleksy nie pasują...

Jeśli w 4x5 będzie wkładka 9x12 to od biedy może być. Będę w stanie zrobić zdjęcie 🙂

Do tej pory pracowałam z aparatami gdzie kasety zakłada się zamiast matówki i blokuje, aby pociągnięcie szyberka nie wysunelo kasety.

W Tachiharze blokady kasety nie ma. Zakłada się ją między aparat a matowkę, która trzyma kasetę na ścisk. Bardzo jestem ciekawa czy kaseta nie będzie zbyt luźna ...

Jakie macie doświadczenia z takim rozwiązaniem?
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2024, 14:30 przez asia_ursus, łącznie zmieniany 1 raz.
oKuba
-#
Posty: 3197
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jakie kasety do Tachihara Hope?

Post autor: oKuba »

asia_ursus pisze: 14 kwie 2024, 11:13 Jakie macie doświadczenia z takim rozwiązaniem?
Posiadam tylko aparaty z takim mocowaniem kasety. Nigdy nie mialem z tym problemow. Thirare znam tylko ze zdjec w sieci, ale nie sadze aby to byl problem. Ten producent ma dobra renome
ODPOWIEDZ