zamiana Leica na Leica

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

spokorysio
-#
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2021, 18:46

zamiana Leica na Leica

Post autor: spokorysio »

witam,

chcę wymienić Leica M6 TTL na inny model, sprzedaż i kupno poprzez ebay jest niezbyt opłacalne, bo raz płacę prowizję, a potem rąbią mnie na kursie przeliczenia waluty.

pamiętam, że kiedyś pojawiły się www gdzie ludzie mogli zamienić aparat na aparat (plus ewentualna różnica w gotówce). czy to jeszcze istnieje? jeśli tak to poproszę o nazwy.

czy ktoś korzystał z dedykowanych grup Marketplace na Facebook?

pozdrawiam
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

zamiana Leica na Leica

Post autor: oKuba »

spokorysio pisze: 17 lut 2024, 16:57 bo raz płacę prowizję, a potem rąbią mnie na kursie przeliczenia waluty.
Ebay zniósł już jakiś czas temu prowizje dla osób prywatnych. Co do kursu walut sie nie wypowiem, ale zawsze możesz go uwzględnić w cenie.
Dyletant
-#
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2021, 15:51

zamiana Leica na Leica

Post autor: Dyletant »

Doprawdy ? Tydzień temu sprzedałem Sonnara i prowizja oczywiście naliczona.
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

zamiana Leica na Leica

Post autor: oKuba »

Dyletant pisze: 18 lut 2024, 10:16Doprawdy ?
Tak jest u mnie. Od roku Ebay nie pobiera prowizji od osob prywatnych. Sadzilem, ze tak jest wszedzie. Jak widac nie jest
Adams
-#
Posty: 851
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

zamiana Leica na Leica

Post autor: Adams »

A ile byś chciał?
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
spokorysio
-#
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2021, 18:46

zamiana Leica na Leica

Post autor: spokorysio »

oKuba pisze: 17 lut 2024, 19:17
spokorysio pisze: 17 lut 2024, 16:57 bo raz płacę prowizję, a potem rąbią mnie na kursie przeliczenia waluty.
Ebay zniósł już jakiś czas temu prowizje dla osób prywatnych. Co do kursu walut sie nie wypowiem, ale zawsze możesz go uwzględnić w cenie.
może miałeś szczęście albo nie popatrzyłeś uważnie, dodam że do tej pory tylko kupowałem, więc w kwestii sprzedaży wiem tyle co zjem (potrafię wciągnąć wiadro makaronu). kupując wspomnianą Leicę i dwa rolleiflex'y zawsze przy kasie okazywało się że trzeba dopłacić jakieś 8-10%, bo to co podaje ebay jest opisane jak przybliżony kurs, więc teoretycznie nie można mieć o to pretensji, akt rąbania po kielni następuje przy wyciaganiu portfela. powyższe dotyczy kupowania od sprzedawców w innych walutach.
spokorysio
-#
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2021, 18:46

zamiana Leica na Leica

Post autor: spokorysio »

Adams pisze: 18 lut 2024, 11:08 A ile byś chciał?
nie jestem chciwy, srednia ebajowa aparatu w podobnym stanie mi wystarczy, sam licytowałem, nie chcę na tym zarabiać. pytałem o zamianę, bo sprzedając będę musiał kupić, ale jak się nie da tak to trzeba będzie inaczej.
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

zamiana Leica na Leica

Post autor: oKuba »

spokorysio pisze: 18 lut 2024, 17:07 może miałeś szczęście albo nie popatrzyłeś uważnie
To nie jest zadna kwestia szczescia czy tez rozwaznosci a tego ze w Niemczech ebay nie pobiera prowizji od sprzedaży osob prywatnych:

https://www.ebay.de/verkaeuferportal/ve ... tgroup=C2C
spokorysio
-#
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2021, 18:46

zamiana Leica na Leica

Post autor: spokorysio »

oKuba pisze: 18 lut 2024, 17:35
spokorysio pisze: 18 lut 2024, 17:07 może miałeś szczęście albo nie popatrzyłeś uważnie
To nie jest zadna kwestia szczescia czy tez rozwaznosci a tego ze w Niemczech ebay nie pobiera prowizji od sprzedaży osob prywatnych:

https://www.ebay.de/verkaeuferportal/ve ... tgroup=C2C
to ciekawe, czy jest to związane z posiadaniem konta na .de czy może faktem zamieszkania na terenie D?
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

zamiana Leica na Leica

Post autor: oKuba »

spokorysio pisze: 18 lut 2024, 20:05 to ciekawe, czy jest to związane z posiadaniem konta na .de czy może faktem zamieszkania na terenie D?
W moim przypadku jednego i drugiego ;-)
Adams
-#
Posty: 851
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

zamiana Leica na Leica

Post autor: Adams »

Adams pisze: 18 lut 2024, 11:08 A ile byś chciał?
A jaka to średnia i jaki stan?
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
spokorysio
-#
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2021, 18:46

zamiana Leica na Leica

Post autor: spokorysio »

Adams pisze: 18 lut 2024, 23:11
Adams pisze: 18 lut 2024, 11:08 A ile byś chciał?
A jaka to średnia i jaki stan?
zrobię zdjęcia za dnia i wyślę na priva, mam jeszcze gripa do kompletu, co do średniej to trzeba popatrzeć na ebaja przez jakąś chwilę, wersje TTL są rzadziej spotykane ale jeśli chcesz kupić to się dogadamy.
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

zamiana Leica na Leica

Post autor: oKuba »

spokorysio A to cena tajna rozumiem? :mrgreen:
ODPOWIEDZ