Niedrapiące kombinerki

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Niedrapiące kombinerki

Post autor: PPaweł »

Gdzie się kupuje kleszcze z miękkimi szczękami? Takie żeby nie podrapać odkręcalnych elementów bez zaczepów na klucz czy śrubokręt? Jakaś taka upierdliwa moda kiedyś była w aparatach.
Z_photo
-#
Posty: 1024
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Niedrapiące kombinerki

Post autor: Z_photo »

Nie wiem jak duży i o jakim kształcie detal chcesz odkręcić, ale jeśli jest on od góry w miarę płaski i nie w jakiś mikrorozmiarze, to możesz przykleić do niego kawałek dwustronnej piankowej taśmy klejącej (Tesa Strong byłaby najlepsza) i pod naciskiem kciuka spróbować ten detal odkręcić.

A co do kombinerek: na końce zwykłych możesz nałożyć koszulki termokurczliwe, a nawet po dwie,

Szczytem luksusu są natomiast aluminiowe klucze opasujące obsługiwany detal i zaciskane na jego obwodzie - niewielki nacisk na "rączki" takiego klucza wywołuje na tyle duże tarcie, że nawet mocno zastałe elementy daje się odkręcić.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
krzychu128
-#
Posty: 259
Rejestracja: 31 gru 2010, 02:54
Lokalizacja: Rzeszów

Niedrapiące kombinerki

Post autor: krzychu128 »

PPaweł pisze: 24 sty 2024, 22:24 Gdzie się kupuje kleszcze z miękkimi szczękami? Takie żeby nie podrapać odkręcalnych elementów bez zaczepów na klucz czy śrubokręt? Jakaś taka upierdliwa moda kiedyś była w aparatach.
Załóż jak pisał Kolega wyżej na zwykłe "kleszcze" koszulki termokurczliwe (takie do przewodów) i podgrzej nad palnikiem gazowym. Dopasują się do wymaganego kształtu i są stosunkowo miękkie i wytrzymałe. Zdarzało mi się w terenie nawet taśmą izolacyjną owijać.
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Niedrapiące kombinerki

Post autor: PPaweł »

Faktycznie spróbuję z tymi termokurczliwymi. Bo owijanie taśmami to jednak słabo działa. A odkręcać chcę od czasu do czasu różne rzeczy, dlatego już bym zainwestował w takie szczypce, żeby mieć z głowy.
Z_photo
-#
Posty: 1024
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Niedrapiące kombinerki

Post autor: Z_photo »

PPaweł pisze: 25 sty 2024, 07:57 Bo owijanie taśmami to jednak słabo działa.
Nie proponowałem Ci owijania taśmą.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Niedrapiące kombinerki

Post autor: PPaweł »

Z_photo pisze: 25 sty 2024, 09:30 Nie proponowałem Ci owijania taśmą.
Ty nie.
krzychu128 pisze: 24 sty 2024, 23:27 Zdarzało mi się w terenie nawet taśmą izolacyjną owijać.
krzychu128
-#
Posty: 259
Rejestracja: 31 gru 2010, 02:54
Lokalizacja: Rzeszów

Niedrapiące kombinerki

Post autor: krzychu128 »

Tak, bo tylko ja mogę owijać taśmą. Inni nie.
ODPOWIEDZ