Pytanie do kolodionowców

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Pytanie do kolodionowców

Post autor: Imperitus »

Zabieramy się w katedrze za robienie papierów kolodionowych POP. Znalazłem 3/4 butelki kolodium w wieku bliżej nieokreślonym, nie jakieś bardzo stare w każdym razie. Jak jest z parowaniem eteru z mieszanki? Da się jakoś sprawdzić czy stężenie roztworu nie wzrosło za bardzo?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Pytanie do kolodionowców

Post autor: zladygin »

Najlepiej zadzwoń do Radosława Brzozowskiego z Trójmiejskiej Szkoły Fotografii. Mogę Tobie podać nr telefonu prw
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Pytanie do kolodionowców

Post autor: Imperitus »

zladygin, dzięki, wydaje mi się że kierownik ma do niego kontakt. Jakby co to się odezwę.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Pytanie do kolodionowców

Post autor: Imperitus »

Miałbym kolejne pytanie, czy przerabiał ktoś z was standardowe kasety na błony cięte? Zanabyłem aparat 4x5 na standardowe kasety, byłem ciekaw na ile praktyczne będzie przerobienie jakiejś uszkodzonej kasety żeby wchodziła do niej pojedyncza płytka szklana. Chyba że stare linhofy są dostatecznie dostępne.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Jaris
-#
Posty: 278
Rejestracja: 24 sty 2015, 16:43

Pytanie do kolodionowców

Post autor: Jaris »

Imperitus pisze: 22 mar 2024, 12:09 Miałbym kolejne pytanie, czy przerabiał ktoś z was standardowe kasety na błony cięte? Zanabyłem aparat 4x5 na standardowe kasety, byłem ciekaw na ile praktyczne będzie przerobienie jakiejś uszkodzonej kasety żeby wchodziła do niej pojedyncza płytka szklana. Chyba że stare linhofy są dostatecznie dostępne.
Spróbuj to: https://www.youtube.com/watch?v=RJaDQEfathk
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Pytanie do kolodionowców

Post autor: Imperitus »

Jaris, akurat to widziałem. Nie bardzo podoba mi się przytrzymywanie płyty drucikami. Ale problem się rozwiązał, spróbuję używać kasety do suchych płyt żelatynowych.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ