Dobór wywoływacza ?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Dobór wywoływacza ?

Post autor: mrek »

aka pisze: 08 gru 2023, 09:47
mrek pisze: 08 gru 2023, 09:16 nastolatek coraz silniejszy stawia opór
Może niech spróbuje kaligrafii albo śpiewu gregoriańskiego ;-) Na poważnie - cóż to za atrakcja dla młodego człowieka? Przed erą cyfrową prowadziłem kółko foto dla dzieci i młodszej młodzieży. Zrobienie zdjęcia, od wciśnięcia migawki do wyjęcia powiększenia z utrwalacza, to było "coś" - satysfakcja i podziw u rówieśników. Dziś nawet aparat cyfrowy nie budzi zainteresowania w młodych ludzi, wszystko mają w komórce. Tradycyjna fotografia nie ma dla nich wartości, nie ma natychmiastowego efektu, nie można się podzielić ani natychmiast, ani na odległość. O kosztach nie wspomnę.
No cóż. To pewnie marzenie kolegi jako ojca. Nastolatek złożył swój pierwszy komputer i próbuje sił w programowaniu (w graniu raczej). A co do śpiewów, to najmłodsza z tej trójki... piłuje skrzypce.
Przerażenie mnie ogarnia na myśl o... wnukach, choć syn się nie spieszy. Na razie "mam" psiecko.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dobór wywoływacza ?

Post autor: aka »

mrek pisze: 08 gru 2023, 09:56 Przerażenie mnie ogarnia na myśl o... wnukach
Może spróbuj zaprzyjaźnić z ciemnią jeszcze w życiu płodowym ;-)
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Dobór wywoływacza ?

Post autor: mrek »

aka pisze: 08 gru 2023, 10:32
mrek pisze: 08 gru 2023, 09:56 Przerażenie mnie ogarnia na myśl o... wnukach
Może spróbuj zaprzyjaźnić z ciemnią jeszcze w życiu płodowym ;-)
Moje dzieci ciemnię oglądały. Byli pod wrażeniem wszystkiego co tam sam zbudowałem. Wysłuchali uważnie wykładu negatyw-pozytyw z pokazem naświetlania i wywołania. Dostają odbitki, którymi ozdabiają lodówkę i ściany też.
Na razie nie mam mowy o życiu, przed życiem. Mają psiecko, pracę, marzenia inne.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
skpt
-#
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Dobór wywoływacza ?

Post autor: skpt »

Jest i m.z. będzie dalej trochę osób w wieku 30+, poszukujących nieprzelotnych miłości, lubiących fotografię ale mających totalnie dość ekranów. Robiących zdjęcia dla siebie, dla bliskich, dla bezpośredniej rozmowy, a nie dla uznania innych, nieznajomych. Szukających prostoty, braku pośpiechu, spokoju. Mających wystarczający budżet, żeby nie odczuwać nadmiernie ceny rolki filmu, czy paczki papieru. Czy jest ich wystarczająco dużo, żeby produkcja materiałów się utrzymała? Tego chyba nie wiadomo :-) A to pytanie jest pewnie kluczowe dla naszego bzika...
miki11
-#
Posty: 1479
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Dobór wywoływacza ?

Post autor: miki11 »

skpt pisze: 08 gru 2023, 13:44 Jest i m.z. będzie dalej trochę osób w wieku 30+, poszukujących nieprzelotnych miłości, lubiących fotografię ale mających totalnie dość ekranów. Robiących zdjęcia dla siebie, dla bliskich, dla bezpośredniej rozmowy, a nie dla uznania innych, nieznajomych. Szukających prostoty, braku pośpiechu, spokoju.
Bardzo dobrze napisane.
_________________
Łatwe nie cieszy
ODPOWIEDZ