Uszczelki światło-szczelne do aparatu

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Krzy
-#
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2022, 20:49

Uszczelki światło-szczelne do aparatu

Post autor: Krzy »

Czy ktoś z Was może polecić jakieś dostępne w Polsce uszczelki (samoprzylepne do przycięcia?) do wymiany w starym aparacie 35mm?

dziekuje,
k
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 459
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

Uszczelki światło-szczelne do aparatu

Post autor: EE2 »

Ja używam aksamitek z kasetek po filmie małoobrazkowym i przyklejam na taśmę dwustronną Scotch :-)
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Uszczelki światło-szczelne do aparatu

Post autor: PPaweł »

Można też ekologicznie położyć pod szafą i czekać na kurz i pajęczyny.
Z_photo
-#
Posty: 1026
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Uszczelki światło-szczelne do aparatu

Post autor: Z_photo »

W sklepach papierniczych jest dostępna czarna pianka eva o grubości ok 1mm, doskonale nadająca się na uszczelki.
Sprzedawana jest w arkuszach formatu A4.
Można na nią nanieść dwustronną błonę klejącą 3M 300LSE (dostępna na allegro, w arkuszach 10x20 cm) i z tego wyciąć uszczelki - nawet lepsze niż oryginalne, bo trwalsze.
Wyciąłem i zamontowałem już wiele uszczelek przygotowanych z w/w materiałów - sprawują się doskonale. Niemniej trzeba trochę cierpliwości i spokojnych dłoni żeby je precyzyjnie wyciąć i później zainstalować.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
ODPOWIEDZ