Porównanie lup powiększalnikowych - cena/osiągi

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

darekdp1
-#
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2020, 00:41

Porównanie lup powiększalnikowych - cena/osiągi

Post autor: darekdp1 »

Witam.
Używam od dawna dwóch lup. Jedna to Paterson a druga, trochę lepsza, ale też plastik (nie pamiętam producenta).
Ostatnio robię w większości kolory, a tu szukanie ziarna słabo wychodzi, rozglądam się więc za Peak-iem. Czy wydanie 800-1000 zł da rzeczywiście "znaczące" polepszenie "szukania ziarna" ? Czy ktoś mający Peak-a mógłby taki sprzęt "wypożyczyć" do testów, abym nie wydał 1000 zł na "magiczny sprzęt", który niewiele pomoże ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 227
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Porównanie lup powiększalnikowych - cena/osiągi

Post autor: Tomasz. »

Te lupy które masz to x10 czy x20/25? Nigdy nie korzystałem z lupek peak lub podobnych, ale odnoszę wrażenie, że jeśli masz trudność zobaczyć ziarno na swoich, nawet centralnie pod obiektywem, to bardziej potrzeba by było większego powiększenia.
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Porównanie lup powiększalnikowych - cena/osiągi

Post autor: jerezano »

Używam peaka i mogę powiedzieć, że tu nie ma co testować. Po prostu, bardzo wyraźnie widać ziarno i można na to ziarno bardzo precyzyjnie ustawić ostrość. Ale ja robię czarno biało i nie wiem jak tam się to ma z kolorem....
darekdp1
-#
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2020, 00:41

Porównanie lup powiększalnikowych - cena/osiągi

Post autor: darekdp1 »

jerezano, jak założę Fomę to widzę ziarno na stosunkowo małych powiększeniach. Przy kolorze i małym obrazku, na powiększeniu 30x40 ciężko zobaczyć cokolwiek. Ostrzy się na "kontrast", bo tylko to dobrze widać.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Porównanie lup powiększalnikowych - cena/osiągi

Post autor: rbit9n »

kiedyś udało mnie się kupić bestwella w dobrej cenie, chyba z przesyłką wyszło w okolicach 200 zł.

Obrazek

Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Porównanie lup powiększalnikowych - cena/osiągi

Post autor: mrek »

Też
rbit9n pisze: 02 mar 2024, 10:16 kiedyś udało mnie się kupić bestwella w dobrej cenie
Też tak tanio mam. Nawet Peak z szerokim lustrem, którym można zajrzeć do rogów, leży i się kurzy. Jedynie wysoki Paterson przydaje się gdy zjadę ze stołem Dursta do podłogi
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
ODPOWIEDZ