Orwo NC21

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Freddie
-#
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2008, 22:31
Lokalizacja: krakow

Orwo NC21

Post autor: Freddie »

Dorwalam sie do filmu, ktory sobie liczy lat dwadziescia, slyszalam i widzialam nawet, ze na takich mocno przeterminowanych filmach albo nie wychodzi kompletnie nic, albo nie da sie ich wywolac, albo wychodza bardzo ciekawe efekty
tak wiec czy ktos z Was mial do czynienia z tego typu filmem? Czy trzeba go jakos specjalnie naswietlac, ustawiac odpowiednie parametry, czy wlozyc i zaufac aparatowi?? Czy ktos cos wogole o tym wie?
Jest na nim napisane NC 21, ORWO color 135-36, ISO 100. Stracil waznosc w roku '91.
Mam ich w sumie 6, wiec moge sie bawic, kupilam hurtem na allegro, nowiutkie, nieotwierane. Wlasnie czytalam, ze moga byc problemy z wywolaniem, ale Krakow duzy i szeroki, jakby zaden lab nie chcial wywolywac, to moze przez siec znajde kogos, kto sie tego podejmie
jak na takim czyms wogole robic zdjecia? Mam Canona EOS 500 n, powierzyc elektronice ten film czy kombinowac samemu (a jesli tak to jak) Tylko blagam do mnie lopatologicznie, co konkretnie mam nacisnac :mrgreen:
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

witaj!

na ale-drogo pojawiła się oferta wywołania starych filmów kolorowych http://allegro.pl/item454464604_wywolan ... p_120.html możesz ich spytać o szczegóły.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
piotr
-#
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: Warszawa Falenica

Post autor: piotr »

Freddie Weesee ma rację. Ja prześwietlałem na materiale z '91 o 4 i o 5 działek. Naświetlenie poprawne, ale TA kolorystyka :) ...

Tak przy okazji dzisiaj na aledrogo pojawiła sie porcja nc21 i ut20. Jak myślicie jaka cena jest jeszcze do przyjęcia?
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Tak przy okazji dzisiaj na aledrogo pojawiła sie porcja nc21 i ut20. Jak myślicie jaka cena jest jeszcze do przyjęcia?
4,- zł/szt. <-Tyle kosztują przeterminowane filmy kolorowe do C-41
Awatar użytkownika
fokus
-#
Posty: 11
Rejestracja: 05 lis 2007, 22:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fokus »

Bawiłem się tylko NC19. Tak to wyszło :

http://plfoto.com/1588316/zdjecie.html
"Na tej ponurej pustyni nagle pojawia się przede mną zdjęcie" - R.Barthes
Awatar użytkownika
fokus
-#
Posty: 11
Rejestracja: 05 lis 2007, 22:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fokus »

Swoja drogą wołanie w chemii C41 dało masakryczna maskę, którą ściagałem przez dwa dni mocząc film w utrwalaczu b&w 1:50



nie pisz posta pod postem, używaj funkcji Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 mar 2009, 00:06 przez fokus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Na tej ponurej pustyni nagle pojawia się przede mną zdjęcie" - R.Barthes
ODPOWIEDZ