[K] zakupy za granicą 2022?

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Janis
-#
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2008, 15:03
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

[K] zakupy za granicą 2022?

Post autor: Janis »

oKuba pisze: 13 wrz 2022, 21:25 Janis, Ale gdzie te wielkie oszczednosci? Moze nas oswiecisz?
Gdybym był pewny, że takie oszczędności są możliwe to bym nie zakładał wątku, prawda?
Być może obecnie cent w Europie są wyrównane, kilka lat temu tak nie było, zazwyczaj koszty logsityczne podbijały ceny u nas w PL.
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

[K] zakupy za granicą 2022?

Post autor: oKuba »

Janis, W takim razie musze Cie rozczarowac, obecnie nie ma takich atrakcyjnych ofert. Roznice sa marginalne i nie warte zachodu
Janis
-#
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2008, 15:03
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

[K] zakupy za granicą 2022?

Post autor: Janis »

aka pisze: 13 wrz 2022, 21:24
Po co manipulujesz podając cenę najdroższego filmu na rynku?
Co robię? :D w jakim celu miałbym manipulować czymkolwiek skoro to mi zależy na uzyskaniu informacji a nie dezinformowaniu?
Coś tu interpretujesz nad wyraz i uczepiłeś tego niczym rzep.
aka pisze: 13 wrz 2022, 21:24 Kupuj filmy gdzie chcesz jeśli nie pasują Ci ceny u polskich dystrybutorów.

Dokładnie taki miałem zamysł, dlaczego mam być zobligowany do zakupu u PL dystrybutora, gdy potencjalnie może to być dla mnie niekorzystne? Zapytałem o Waszą opinię w temacie zakupów za granicą, nie w kraju.
Tym bardziej, gdy części produktów obecnie u tych pośredników nie ma i nieznana jest data dostawy.
Nie mam sentymentu do tych sklepów, biznes jak każdy inny. Niemalże żaden z nich nigdy u nich nie zaproponował mi nic dodatkowego ze względu na bycie klientem przez wiele, wiele lat (nie dotyczy Fotonegatywu, Pana Dariusza darzę szacunkiem i sympatią. I nie, nie chodzi tu o cenę, bo akurat FN to nie najbardziej korzystny wybór pod tym wzgledem).
Fredrixxon
-#
Posty: 186
Rejestracja: 17 kwie 2022, 15:43
Lokalizacja: Gdańsk

[K] zakupy za granicą 2022?

Post autor: Fredrixxon »

Janis, niestety taki schizofreniczny styl na tym forum - zamiast odpowiedzi dostaniesz opiernicz, najczęściej nie na temat :mrgreen:

Do własnej konsumpcji kupuję w Kalifacie Londyńskim (d. Wielka Brytania), ale ponieważ nie są już w Europie, trzeba dobrze zebrać wszystkie koszty, żeby ocenić opłacalność
- koszt przewalutowania : na karcie może to być zrobione dwukrotnie, np. ziko-dolar-funt, zależnie jaką masz kartę. Mało kto akceptuje przelewy, chyba nikt paypal.
- koszt przelewu międzynarodowego waluty (jeżeli masz quidy na koncie)
- cena materiału w sklepie
- koszy wysyłki
a potem już tylko gorzej. Celnik doliczy:
- vat od sumy ceny i kosztów wysyłki
- cło
- opłaty celne.
Jeżeli nie przedstawisz agentowi wszystkich papierów na czas, to zależnie od regulaminu, przesyłek firma kurierska może ci dowalić koszty magazynowania towaru (mało prawdopodobne, ale trzeba uważać bo, jest taki haczyk).

Jeżeli kupujesz hurtowo na handel - to dyskutuj od razu z Kodakiem (amerykańskim, polski przedstawiciel nie funkcjonuje od dawna). Tylko że tam zamówienia minimalne liczone są w dziesiątkach rolek :) koszty frachtu kosmiczne, no i cło .... Czyli są to akcje na kilka tysięcy usd
A, no i oczywiście jest jeszcze FilmoTec, jak ci leży orwo - zamówienia minimalne u polskiego przedstawiciela to klika rolek, ceny przystępne, ale i tak parę kPLN trzeba zamrozić. I robisz dil z polską firmą, bez celników, naliczeń, doliczeń i innych dzikich węży.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

[K] zakupy za granicą 2022?

Post autor: rbit9n »

kupowałem w kwietniu szpulę 30,5m Rollei Retro 400S za 246 zł, teraz w tym samym sklepie taka szpulka kosztuje 295 zł (wyjątkowo, w innych ponad 300 zł), a w Maco Direkt €75, czyli 355 zł. i tak to wygląda.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[K] zakupy za granicą 2022?

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 14 wrz 2022, 13:47 kupowałem w kwietniu szpulę 30,5m Rollei Retro 400S za 246 zł, teraz w tym samym sklepie taka szpulka kosztuje 295 zł (wyjątkowo, w innych ponad 300 zł), a w Maco Direkt €75, czyli 355 zł. i tak to wygląda.
Kupowałem różne rzeczy w Macodirect i w Fotoimpex i nigdy nie było taniej, a kupowałem bo w PL chwilowo nie było np. chemia Moerscha lub Spura. Czasem cena była porównywalna, ale wysyłka swoje kosztuje. Tanio, względnie, to jest w Foxell.pl co tam mają, ale tylko dla prowadzących działalność.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

[K] zakupy za granicą 2022?

Post autor: rbit9n »

piję do tego, że Maco, czyli właściciel marki Rollei, sprzedaje produkt drożej niż u nas. ba! sprzedaje o €6 więcej niż konkurencja.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

[K] zakupy za granicą 2022?

Post autor: PPaweł »

Fredrixxon pisze: 14 wrz 2022, 10:33 w Kalifacie Londyńskim (d. Wielka Brytania)
Aha. No to już wiemy, kto przyszedł. Jak to się za dawnych czasów mawiało - plonk.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[K] zakupy za granicą 2022?

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 14 wrz 2022, 14:41 piję do tego, że Maco, czyli właściciel marki Rollei, sprzedaje produkt drożej niż u nas. ba! sprzedaje o €6 więcej niż konkurencja.
Taki trik, sieć sprzedaży/partnerów handlowych ma napędzać sprzedaż - pewnie z 90+ procent oni sprzedają.
Janis
-#
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2008, 15:03
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

[K] zakupy za granicą 2022?

Post autor: Janis »

Fredrixxon pisze: 14 wrz 2022, 10:33 Janis, niestety taki schizofreniczny styl na tym forum - zamiast odpowiedzi dostaniesz opiernicz, najczęściej nie na temat :mrgreen:

Do własnej konsumpcji kupuję w Kalifacie Londyńskim (d. Wielka Brytania), ale ponieważ nie są już w Europie, trzeba dobrze zebrać wszystkie koszty, żeby ocenić opłacalność
- koszt przewalutowania : na karcie może to być zrobione dwukrotnie, np. ziko-dolar-funt, zależnie jaką masz kartę. Mało kto akceptuje przelewy, chyba nikt paypal.
- koszt przelewu międzynarodowego waluty (jeżeli masz quidy na koncie)
- cena materiału w sklepie
- koszy wysyłki
a potem już tylko gorzej. Celnik doliczy:
- vat od sumy ceny i kosztów wysyłki
- cło
- opłaty celne.
Jeżeli nie przedstawisz agentowi wszystkich papierów na czas, to zależnie od regulaminu, przesyłek firma kurierska może ci dowalić koszty magazynowania towaru (mało prawdopodobne, ale trzeba uważać bo, jest taki haczyk).

Jeżeli kupujesz hurtowo na handel - to dyskutuj od razu z Kodakiem (amerykańskim, polski przedstawiciel nie funkcjonuje od dawna). Tylko że tam zamówienia minimalne liczone są w dziesiątkach rolek :) koszty frachtu kosmiczne, no i cło .... Czyli są to akcje na kilka tysięcy usd
A, no i oczywiście jest jeszcze FilmoTec, jak ci leży orwo - zamówienia minimalne u polskiego przedstawiciela to klika rolek, ceny przystępne, ale i tak parę kPLN trzeba zamrozić. I robisz dil z polską firmą, bez celników, naliczeń, doliczeń i innych dzikich węży.
Dziękuję za informację, bardzo przydatna. Ja działam tylko na ilfordach, jakoś tak sie przyzwyczaiłem, a kodaki sa już zdecydowanie za drogie. Nie kupuję na handel, kupuję dla siebie i typowo hobbystycznie, po prostu jak wielu z nas tu, nadal to lubię i porusza mnie cała analogowa otoczka- proces i rezultat. Zwożąc niewielkie ilości dla własnych celów cło raczej odpada, a transport po przyjacielsku.

Dla tych, którzy stwierdzili, ze wybrałem skrajny przykład kliszy z górnej półki typu produkty Delta400 czy 3200 (o Kodaku 3200 nawet nie wspomnę)- jeszcze dziś sprawdziłem rachunki, za rolkę hp5 w czerwcu tego roku zapłaciłem 27.99zł
Dzis to już 34,90 zł
taak, wiem ze za granicą ceny także rosną, być może nie tak dynamicznie. :) tu mamy wiele aspektów takich jak przewalutowanie, logistyka, wyższa inflacja.
Stad ten wątek.
rysiek1996
-#
Posty: 325
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:58

[K] zakupy za granicą 2022?

Post autor: rysiek1996 »

Ceny poszybowały w górę i taniej ,,to już było".
Zamierzam kupić kilka Ilfordów Delta 100 i HP5plus.
Różnica cenie, w stosunku do zeszłego roku, jest bardzo odczuwalna. Dotyczy to również chemii.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

[K] zakupy za granicą 2022?

Post autor: flonidan »

aka pisze: 13 wrz 2022, 20:49 Nie wiem skąd oni brali tych "pasowych", ale za komuny to były wyjątkowe mendy.
Pamiętam głupich milicjantów z MO -wielu pamięta ,że były to wyjątkowe ...syny.Jak byłem w roku 1980 na koloniach w Czechosłowacji i zobaczyłem jak brutalna jest milicja w Czechach to nasze MO to były do rany przyłóż kochane baranki.Jak szli mając pałki 90cm u boku(gdzie takie u nas Zomo miało na akcjach)to wszyscy uciekali na ich widok do kamienic a ulicy gwarna nagle stawała się cicha i bezludna.Pytałem się Czechów dlaczego się ich tak boicie to mi odpowiedzieli ,że mogą cię nawet zakatować na śmierć i nikt o tym nie piśnie słówka.
jacek
ODPOWIEDZ