Opeums 6 czy 5

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Strziga
-#
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2022, 14:21

Opeums 6 czy 5

Post autor: Strziga »

Po pierwsze czy da się robić opemusem 5 negatywy 6x6?
Zastanawiam się nad kupnem powiększalnika i są dwie opcje :opemus 6 napewno sprawny z flitrami ilforda i praktycznie z całym wyposażeniem do ciemni (zegar , lampa, kuwety,butelki itd) oprócz papierów i chemi ale za 1700 zł czy się opłaca?

Oraz jest opemus 5 za 200 zł ale niestety nie wiem jeszcze jaki jest jego stan a sprzedający się nie zna. Na pierwszy rzut oka jest w dobrym stanie.

Na co zwrócić uwagę i co sprawdzić przed zakupem? Co lepiej wziąść?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1895
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Opeums 6 czy 5

Post autor: powalos »

Strziga, to zajrzyj do działu "Bazar". właśnie jest oferta na sprzedaż kompletnej ciemni. :-)
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Opeums 6 czy 5

Post autor: J.A. »

Strziga, jeżeli sprzedający się nie zna, to znaczy (prawie zawsze), że coś nie działa.
1700 za kompletną ciemnię to moim zdaniem wcale nie jest za dużo. A w bazarze też jest dobra oferta, ale to już widziałeś.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Opeums 6 czy 5

Post autor: Imperitus »

Strziga, jeśli "kompletne wyposażenie ciemni" pochodzi od pana Teofila Jankowskiego to stanowczo odradzam. Tak jakby co ;-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
teh_R.
-#
Posty: 194
Rejestracja: 07 gru 2018, 16:44

Opeums 6 czy 5

Post autor: teh_R. »

Zgadza się. Właśnie poświęciłem słownie pół godziny na potwierdzenie, że to od niego w 2020 kupiłem najbardziej śmiechowe rzeczy ciemniowe. Mi skłamał w opisie wywoływacza (serio, fajnie że sprawdzam tego typu rzeczy, tylko tyle że się zaśmiałem) oraz w opisie papieru. Który ewidentnie był zalewany co najmniej kilka razy w ciągu ostatnich 10 lat. No ale u niego to nieużywany. Końcówka konta tego pacjenta (Teofil Jankowski) to 2476 - nie kupujcie.
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Opeums 6 czy 5

Post autor: aka »

teh_R. pisze: 25 sie 2022, 02:27 No ale u niego to nieużywany.
No pewnie nie u niego zalany, on nie używał ;-) Osobnik znany na starym AT, dosyć aktywny, znany wszystkim j.w.
ODPOWIEDZ