Jaki zmiekczacz do negatywow?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: Mirosław »

W jakiś ciekawy sposób się ten watek uszczuplił ....................?
Ale też nie o tym - strącił nie strącił i pytam znawców których mam nadzieje tu nie brakuje.

Wstrząsnąć i przesączyć przez dobrą bibułę.
Nie wstrząsać i przesączyć.
Nic nie robić i oddać do utylizacji - po terminie ....już sam niewiem może z 17 lat.
Załączniki
2.jpg
1.jpg
Uzależniony od fotociemni .
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: shredderr »

W zasadzie to, co masz w słoiku, to formalina.
Próbowałbym ratować wodą demi w małej ilości i próbować rozpuścić osad (pewnie woda częściowo odparowała, powstał roztwór przesycony i wytrącił się formaldehyd). Edytka: w zasadzie przefiltruj najpierw, osad spróbuj rozpuścić w małej ilości wody demi.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: rbit9n »

jeśli chcesz się tego pozbyć, to trzebaby poszukać punktu, w którym zbierają niebezpieczne odpady typu termometry rtęciowe, chemikalia itd. albo czy miasto może organizuje takie zbiórki. PSZOK raczej odpada, to musi być specjalistyczny punkt.

chyba, że potrzebujesz, wtedy wstrząsnąć i aerometrem zmierzyć gęstość, jeśli jest większa niż na etykiecie dodać wody destylowanej do uzyskania adekwatnego ciężaru właściwego.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: powalos »

Może któraś apteka przyjmie do utylizacji. Do nich przyjeżdżają specjalne firmy zajmujące się utylizacją medykamentów i innych.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2022, 20:47 przez powalos, łącznie zmieniany 1 raz.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: rbit9n »

powalos pisze: 03 lut 2022, 19:12 Może któraś apteka przyjmie do utylizacji. do nich przyjeżdżają specjalne firmy zajmujące się utylizacją medykamentów i innych.
to nie tak do końca. apteka do firmy oddaje przeterminowane z własnego asortymentu, natomiast utylizacją leków od publiczności zajmuje się gmina, która powinna umieścić pojemniki w wybranych aptekach. i teraz apteka nie może przyjmować odpadów niebezpiecznych, więc nie, a pojemniki z gminy mają dość małe otwory, żeby właśnie nie dochodziło do takich sytuacji, bo tam mogą być tylko leki i suplementy diety pozbawione opakowań zbiorczych, tylko blistry, lub małe słoiczki. i jeszcze jedno, wrzucisz taką butlę do gminnego pojemnika, on się rozszczelni i co? apteka ma się teraz martwić oparami formaldehydu w ekspedycji?
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 03 lut 2022, 19:31 która powinna umieścić pojemniki w wybranych aptekach.
I umieszcza często gęsto w aptekach. Nie dalej jak wczoraj widziałem jak do apteki wparował gość z workiem foliowym i opróżnił pojemnik stojący w kącie. Bez ceregieli i zainteresowania farmaceutów. Jak kiedyś chciałem coś wrzucić do tego pojemnika, a był po kokardę pełny to miła pani z okienka przejęła to coś. A formalina to chyba jednak nie jest lek. Chociaż dawno temu w LWP roztwór stosowano na grzybicę stóp to może i lek?
mirek_mi
-#
Posty: 30
Rejestracja: 06 lis 2015, 17:16

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: mirek_mi »

oKuba pisze: 02 lut 2022, 20:12 Tutaj znajdziesz opis i zdjecia:
Dzięki. Ustrojstwo zakupione ;)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: rbit9n »

stosowano 4% roztwór formaldehydu jako lek przeciwgrzybiczy, ale ostatni raz robiłem to 17 lat temu nazad, więc ktoś musiałby mieć nieźle zachomikowany. natomiast roztwór 40% to surowiec farmaceutyczny, który w tej postaci trafić do pacjenta nie powinien.

a co do reagowania na zachowanie pacjentów, to nie wiem czy słyszałeś, ale ostatnio szufladziarz zwrócił typowi uwagę, że musi mieć maseczkę, wyszła z tego taka sytuacja, że gość wrócił z kuzynem, pobili farmaceutę i zdemolowali aptekę.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 04 lut 2022, 07:51szufladziarz
:mrgreen:
rbit9n pisze: 04 lut 2022, 07:51 co do reagowania na zachowanie pacjentów
Ten "mój" to był z regularnej firmy opróżniającej też kosze uliczne, po samochodzie go rozpoznałem. Najwyraźniej na zlecenie gminy działa. Podobnie działają zmieniacze wycieraczek leżących wewnątrz apteki - wpada wymienia, ale bierze podpis od personelu.
rbit9n pisze: 04 lut 2022, 07:51 zwrócił typowi uwagę, że musi mieć maseczkę
Nie dziw, że personel sklepów nie reaguje na te 5-10% pajaców manifestujących wątpliwe prawo do wolności osobistej.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: rbit9n »

a, to u nas też wiem, kto przychodzi po kontener, myślałem, że to był jakiś biznesmen.

https://mgr.farm/aktualnosci/przetermin ... warszawie/
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 04 lut 2022, 09:54 kto przychodzi po kontener
Prawdę mówiąc to czort wie co taki odbieracz robi z pozyskanym towarem. Może swoisty recykling robić...
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: oKuba »

mirek_mi pisze: 03 lut 2022, 22:49 Dzięki. Ustrojstwo zakupione ;)
To pochwal sie przy okazji jak Ci sie sprawuje
miki11
-#
Posty: 1479
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: miki11 »

aka pisze: 02 lut 2022, 09:40 A w jakiej wodzie z tymi nawilżaczami (skąd ta nazwa?) płuczecie? Niezależnie od wody polecam za oKuba wirowanie - nie ma co zaciekać i suszenie błyskawiczne (kurz ma mniejsze szanse).
To jest wirówka tego typu?

https://allegro.pl/oferta/wirowka-spozy ... 1580722410
_________________
Łatwe nie cieszy
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: oKuba »

miki11 pisze: 10 lut 2022, 00:17 To jest wirówka tego typu?
Tak. Nadaje sie kazda do salaty, byle miala odpowiednie rozmiary w srodku i wygodne krecidlo do krecenia. Lepiej jest przymierzyc empirycznie ze spiralkami aby uniknac blednego zakupu
miki11
-#
Posty: 1479
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: miki11 »

oKuba pisze: 10 lut 2022, 00:20 Tak. Nadaje sie kazda do salaty, byle miala odpowiednie rozmiary w srodku i wygodne krecidlo do krecenia. Lepiej jest przymierzyc empirycznie ze spiralkami aby uniknac blednego zakupu
Da się jakoś wyważyć taki wkład z jedną szpulką? Bo ja mam tu jedną :-)
_________________
Łatwe nie cieszy
ODPOWIEDZ