Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: oKuba »

J.A. pisze: 03 sty 2022, 11:05za ciemno. :-)
Sugerujesz wersje 0.95? ;-)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: rbit9n »

LD pisze: 02 sty 2022, 22:05
J.A. pisze: 02 sty 2022, 10:31 Obstawiam, że nie jest to najpopularniejszy soft wśród niezarabiających przy jego użyciu.
Ja polecam darmowy Darkroom. Używam od wielu lat na Linuksie. Jest wersja na Linuxa i Win.
https://www.darktable.org/news/
Polecam zapoznanie się z nim. Nie wiem jak wersja na win ale na linuksie chodzi bardzo ładnie, jest cały czas rozwijany. Parę dzni temu wyszła kolejna wersja z nowymi funkcjami i poprawkami.
rzadko, bo rzadko, ale też używam Darktable pod Linucha, przy czym pod Mintem (Ubuntu) w repozytoriach nie ma najnowszej wersji, lepiej pobrać chyba ze strony producenta, są dodane pewne opcje, na przykład Negadoctor (czy jak mu tam), którym gracko się odwraca kolorowe negi, skanowane w pozytywie.

Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: J.A. »

Nie cierpię produktów à la Adam Slodowy, choć i w temacie komputerów i mechanice nie jestem lamerem.
Z tego powodu nigdy nie miałem żadnego Ubuntu* czy innych rozwiązań robionych przez grupy zapaleńców. A im jestem starszy tym bardziej cenie sobie własny czas i wolę go poświęcić na coś co umiem i spieniężyć, w kolejnym etapie wymienić na gotowy produkt.
Poza tym był czas, że zarabiałem na komputerze i taki Gimp zupełnie się do tego nie nadawał. Po prostu nie oferował pewnych niezbędnych rzeczy np. cmyk (nie wiem jak obecnie). Dla tego używam pakietu Adobe, a że już Przestarzałego, cóż, mi wystarczy. I dopóki sprzęt będzie działał, to nie ma powodu dla jego wymiany, ani funkcjonalnego, ani wydajnościowego.

* w języku https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_harari znaczy - nie umiem skonfigurować Debiana. :mrgreen:
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
LD
-#
Posty: 465
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: LD »

J.A. pisze: 03 sty 2022, 14:12 Nie cierpię produktów à la Adam Slodowy, choć i w temacie komputerów i mechanice nie jestem lamerem.
Z tego powodu nigdy nie miałem żadnego Ubuntu* czy innych rozwiązań robionych przez grupy zapaleńców. A im jestem starszy tym bardziej cenie sobie własny czas i wolę go poświęcić na coś co umiem i spieniężyć, w kolejnym etapie wymienić na gotowy produkt.
Poza tym był czas, że zarabiałem na komputerze i taki Gimp zupełnie się do tego nie nadawał. Po prostu nie oferował pewnych niezbędnych rzeczy np. cmyk (nie wiem jak obecnie). Dla tego używam pakietu Adobe, a że już Przestarzałego, cóż, mi wystarczy. I dopóki sprzęt będzie działał, to nie ma powodu dla jego wymiany, ani funkcjonalnego, ani wydajnościowego.

* w języku https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_harari znaczy - nie umiem skonfigurować Debiana. :mrgreen:
Nie spróbowałeś co Ci zapaleńcy zrobili w postaci Darktabla, a szkoda. Program ciągle rozwijany, obróbka RAWów nawet starych aparatów. Dla mnie to co oferuje wystacza do celów amatorskich.
W przeciwieństwie do Wina instalacja Linuksa, przynajmniej u mnie, idzie prościej i szybciej niż windowsa. Nie puchnie przy wgrywaniu i kasowaniu programów. Odnośnie Gimpa to to mam takie same zdanie, wolę starego PS i dlatego trzymam dysk z XP.
LD
-#
Posty: 465
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: LD »

rbit9n pisze: 03 sty 2022, 13:30
LD pisze: 02 sty 2022, 22:05
J.A. pisze: 02 sty 2022, 10:31 Obstawiam, że nie jest to najpopularniejszy soft wśród niezarabiających przy jego użyciu.
Ja polecam darmowy Darkroom. Używam od wielu lat na Linuksie. Jest wersja na Linuxa i Win.
https://www.darktable.org/news/
Polecam zapoznanie się z nim. Nie wiem jak wersja na win ale na linuksie chodzi bardzo ładnie, jest cały czas rozwijany. Parę dzni temu wyszła kolejna wersja z nowymi funkcjami i poprawkami.
rzadko, bo rzadko, ale też używam Darktable pod Linucha, przy czym pod Mintem (Ubuntu) w repozytoriach nie ma najnowszej wersji, lepiej pobrać chyba ze strony producenta, są dodane pewne opcje, na przykład Negadoctor (czy jak mu tam), którym gracko się odwraca kolorowe negi, skanowane w pozytywie.

Obrazek
Ja używam Minta i system sam pokazuje że jest nowa wersja do aktualizacji.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: J.A. »

LD, tylko po co?
Skoro rawy chyba wszystkich aparatów otwieram w systemowej przeglądarce, a jak chcę obrabiać jakiegoś rawa to obrobię także w bandlowanym z systemem softem.
System ma za darmo, tj. licencja na niego to komputer.
Instalacja kompletnego systemu w ostatniej intelowskiej wersji na 12 letnim komputerze trwa nie najkrócej, ale nie jakoś szczególnie długo. Ale istotniejsze jest to, źe po kliknięciu na instaluj, już komputerowi ja jako użyszkodnik do niczego nie jestem potrzebny. Po zainstalowaniu systemu wskazuję dysk Time Machine i odtwarzam wszystko, własne pliki, oprogramowanie, ustawienia wszystko.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: rbit9n »

LD pisze:
rbit9n pisze: 03 sty 2022, 13:30
LD pisze: 02 sty 2022, 22:05
Ja polecam darmowy Darkroom. Używam od wielu lat na Linuksie. Jest wersja na Linuxa i Win.
https://www.darktable.org/news/
Polecam zapoznanie się z nim. Nie wiem jak wersja na win ale na linuksie chodzi bardzo ładnie, jest cały czas rozwijany. Parę dzni temu wyszła kolejna wersja z nowymi funkcjami i poprawkami.
rzadko, bo rzadko, ale też używam Darktable pod Linucha, przy czym pod Mintem (Ubuntu) w repozytoriach nie ma najnowszej wersji, lepiej pobrać chyba ze strony producenta, są dodane pewne opcje, na przykład Negadoctor (czy jak mu tam), którym gracko się odwraca kolorowe negi, skanowane w pozytywie.

Obrazek
Ja używam Minta i system sam pokazuje że jest nowa wersja do aktualizacji.
tylko że wersja w repo nie jest najnowsza.
podczas gdy wersja ze strony darktable ma negadoc, wersja z repo go nie ma.

Edyta dodaje, że trzeba zainstalować wersję "flatpack", jest ona nowsza, niż ta w repo.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
LD
-#
Posty: 465
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: LD »

rbit9n pisze: 04 sty 2022, 08:13
LD pisze:
rbit9n pisze: 03 sty 2022, 13:30 rzadko, bo rzadko, ale też używam Darktable pod Linucha, przy czym pod Mintem (Ubuntu) w repozytoriach nie ma najnowszej wersji, lepiej pobrać chyba ze strony producenta, są dodane pewne opcje, na przykład Negadoctor (czy jak mu tam), którym gracko się odwraca kolorowe negi, skanowane w pozytywie.

Obrazek
Ja używam Minta i system sam pokazuje że jest nowa wersja do aktualizacji.
tylko że wersja w repo nie jest najnowsza.
podczas gdy wersja ze strony darktable ma negadoc, wersja z repo go nie ma.

Edyta dodaje, że trzeba zainstalować wersję "flatpack", jest ona nowsza, niż ta w repo.
Nie wiem ale ja korzystam z repozytorium i mam doktora negatywów
Załączniki
Zrzut ekranu z 2022-01-04 14-47-26.jpg
Zrzut ekranu z 2022-01-04 14-47-26.jpg (69.63 KiB) Przejrzano 1134 razy
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: rbit9n »

to może jakaś ostatnia aktualizacja, gdzieś początkiem grudnia sprawdzałem i instalowała się wersja 3,4 lub nawet starsza.

Edyta dodaje, że w Synapticu można pobrać wersję 3.0.1, a w Menadżerze Oprogramowania flatpack 3.6.0, a na stronie jest już 3.8.0.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: oKuba »

LD pisze: 04 sty 2022, 15:18 mam doktora negatywów
A co taki doktor czyni? Fajna nazwa..
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: rbit9n »

oKuba pisze: 04 sty 2022, 16:18 A co taki doktor czyni? Fajna nazwa..
odwraca negatywy, automatycznie, ale nie do końca, bo użytkownik własnoręcznie wybiera kolor maski, alebo z palety, alebo pipetką.

LD pisze: 04 sty 2022, 15:18 Nie wiem ale ja korzystam z repozytorium i mam doktora negatywów
ale czy on wygląda tak jak na moim zrzucie? bo w starszych wersjach był faktycznie doktor negatywów, ale nie miał takiej funkcjonalności jak w nowszych.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: oKuba »

aka pisze: 04 sty 2022, 16:44 Jak to co? Kasuje trzy stówki i nie daje paragonu ;-)
Super sprawa!
rbit9n pisze: 04 sty 2022, 16:44 odwraca negatywy, automatycznie, ale nie do końca, bo użytkownik własnoręcznie wybiera kolor maski, alebo z palety, alebo pipetką.
Dzieki
PPaweł
-#
Posty: 1362
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: PPaweł »

aka pisze: 04 sty 2022, 16:44
oKuba pisze: 04 sty 2022, 16:18 A co taki doktor czyni?
Jak to co? Kasuje trzy stówki i nie daje paragonu ;-)
Prawdę mówiąc, to jeszczem takiego nie spotkał. Wszyscy dają paragony. Z reguły są też tańsi niż 300, no ale to zależy.
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1043
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Redukcja rocznej prenumeraty Lightroom/ Photoshopa o 50 Euro

Post autor: Henry »

aka pisze: 02 sty 2022, 22:13 Dygresję zapodam - a cóż to Panowie robicie korzystając z oprogramowania do edycji/korekty plików??
Ja obrabiam w LR cyfrowe zdjęcia tego jak fotografuję analogiem, do wrzucenia na Instagrama. ;-)
ODPOWIEDZ