mambo jumbo o 4R i moderacji

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: Danielaug »

Oooo, ten wątek trwa w najlepsze i dalej dzieli. A główny "bohater" czyta i notuje: ten mnie broni a ten przeciwko mnie. 😳
Cóż..... Szkoda czasu, są tu ciekawsze tematy.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: technik219 »

Ja jestem ciekawy (bardzo) czy jeśli ja bym komuś naubliżał, zmieszał kogoś z forum z błotem itd. to czy w mojej sprawie również powstałaby taka dyskusja na 12 (na razie) stron? Podejrzewam, że zostałbym bez żadnych ceregieli zbanowany, a gdybym się nie poprawił to jednym zdecydowanym klikiem moderatora zostałbym usunięty z forum i nikt by się nie rozczulał. Czymże tak bardzo zasłużył się/ujął/oczarował to forum niejaki "czwarty jeździec" (skojarzenie typu "nomen-omen" uzasadnione), że cackacie się z tym tematem jak z nieświeżym jajkiem? Tzw. poprawność polityczna się w Was odezwała?
Nie powiem, że nie, ale próbowałem już od dawna zrozumieć jego tok myślenia, rządzący tym co pisze i jak pisze, określający jego sympatie i antypatie forumowe, również starałem się okazać takt i wyrozumiałość wobec niego, ale... dałem sobie spokój. Jest nieprzewidywalny. Dlatego, nie będąc moderatorem, nie miałem innego wyjścia jak wybór odpowiedniego przycisku w polu profilowym i mam święty spokój. Wy, moderatorzy macie inne możliwości. Niech to forum nie będzie soczewką, w której będzie odbijać się obecna sytuacja całego kraju. Przystępując do społeczności akceptuje się regulamin i jeśli ktoś się do niego nie stosuje, to trudno, przychodzi czas pożegnania. Co tu jeszcze roztrząsać? po co dzielić włos na czworo?
To wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie. Zrobicie jak będziecie uważać, ale pamiętajcie, że zbyt wielka tolerancja może działać destruktywnie na resztę użytkowników i odbić się na reputacji forum w sieci.
Lux mea lex
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: aka »

technik219 pisze: 19 gru 2021, 18:03 Przystępując do społeczności akceptuje się regulamin
No tak, ale pod warunkiem, że takowy istnieje czy też inaczej mówiąc, jest spisany i dostępny forumowiczom. Może ja gamoń jestem, ale nijak nie mogę regulaminu znaleźć. I jak tu egzekwować coś czego najwyraźniej nie ma?
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: shredderr »

aka pisze: 19 gru 2021, 18:52
technik219 pisze: 19 gru 2021, 18:03 Przystępując do społeczności akceptuje się regulamin
No tak, ale pod warunkiem, że takowy istnieje czy też inaczej mówiąc, jest spisany i dostępny forumowiczom. Może ja gamoń jestem, ale nijak nie mogę regulaminu znaleźć. I jak tu egzekwować coś czego najwyraźniej nie ma?
w takim przypadku obowiązuje Netykieta. Zapoznaj się, proszę, z tym pojęciem .
Jak przychodzi ktoś do Twojego domu, dajesz regulamin do przeczytania i zaakceptowania, czy nie dajesz i mimo tego oczekujesz, aby zachowywał się przyzwoicie, a nie wyzywał resztę gości i groził komuś zabiciem? (porównanie nie do końca trafne, ale obrazuje zasady, jakimi rządzi się każde społeczeństwo)
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: jac123 »

aka pisze: 19 gru 2021, 18:52
technik219 pisze: 19 gru 2021, 18:03 Przystępując do społeczności akceptuje się regulamin
No tak, ale pod warunkiem, że takowy istnieje czy też inaczej mówiąc, jest spisany i dostępny forumowiczom. Może ja gamoń jestem, ale nijak nie mogę regulaminu znaleźć. I jak tu egzekwować coś czego najwyraźniej nie ma?
No przecież przy rejestracji zaakceptowałeś zasady tu obowiązujące.
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

aka, Jest na dole regulamin
Załączniki
42C4352F-E8A4-49FB-A4CE-4C80C385B22D.jpeg
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: aka »

shredderr pisze: 19 gru 2021, 18:59 Zapoznaj się, proszę, z tym pojęciem .
Arogancki osobnik z Ciebie jest. Jeśli już odsyłasz kogoś do Netykiety to może byś się sam zachowywał cywilizowanie?
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: aka »

jac123 pisze: 19 gru 2021, 19:10 No przecież przy rejestracji zaakceptowałeś zasady tu obowiązujące.
Taki dowcip... te zasady. One zależą od pogody, pory dnia czy od czegoś jeszcze?
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: aka »

oKuba pisze: 19 gru 2021, 19:14 aka, Jest na dole regulamin
To jednak gamoń jestem...
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

shredderr pisze: 19 gru 2021, 18:59 w takim przypadku obowiązuje Netykieta.
Hehe. Netykieciarz sie znalazl! Niedalej jak wczoraj otrzymal upomnienie za jej nieprzestrzeganie za „misia“ i znowu bryluje rzekomej jej znajomoscia, nie majac przy okazji pojecia gdzie znalezc regulamin forum ale traktujac innego czlonka forum z gory. Dobre. Samorefleksja nie nalezy jednak do Twoich mocnych stron..
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: PPaweł »

shredderr pisze: 19 gru 2021, 18:59 w takim przypadku obowiązuje Netykieta. Zapoznaj się, proszę, z tym pojęciem
Nienazywanie ludzi chujami to nie jest netykieta, tylko najzwyklejsze zasady dobrego wychowania, których nie trzeba wpisywać w regulaminy, żeby były oczywiste.

Skądinąd netykieta w swojej oryginalnej formie jest od dawna nieaktualna, bo w dużym stopniu wynikała z technicznych ograniczeń ponad ćwierć wieku temu.
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: shredderr »

oKuba pisze: 19 gru 2021, 19:57
shredderr pisze: 19 gru 2021, 18:59 w takim przypadku obowiązuje Netykieta.
Hehe. Netykieciarz sie znalazl! Niedalej jak wczoraj otrzymal upomnienie za jej nieprzestrzeganie za „misia“ i znowu bryluje rzekomej jej znajomoscia, nie majac przy okazji pojecia gdzie znalezc regulamin forum ale traktujac innego czlonka forum z gory. Dobre. Samorefleksja nie nalezy jednak do Twoich mocnych stron..

Z góry powiadasz ?
podaj ponkrety, nie pierdolety.
PS: słowo"misiu" nie jest uznawane powszechnie za obraźliwe, więc ten teges..... :roll:
Tak, zauważyłem, że tu panuje swoisty folwark zwierzęcy rodem z utworu Orwella.
"Wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są równiejsze"
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

shredderr, Wiesz co, szkoda mi energii na takie pseudo-dyskusje. Skoro nie jestes lub nie chcesz w stanie zrozumiec co jest nie tak w Twoich wypowiedziach, to niech juz to tak zostanie. Nie czuje sie zobowiazany do niesienia kruzganka oswiaty w tym zakresie. Milego wieczoru zycze
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: shredderr »

Okuba tak właśnie myślałem, brak argumentu w tym wypadku :roll: nawzajem
PS:
Keek pisze: 17 gru 2021, 14:19 Każdy poważny, szanujący się fotograf ma swoje autorskie portfolio w necie. Nawet analogowy fotograf - nie ma zmiłuj. A jak ma portfolio to przeważnie pod własnym nazwiskiem. A jak ma własną stronę, to podaje adres w stopce. Koniec kropka. Na niepoważnych fotografów, albo wywyższających się knotorobów, którzy twierdzą, że nie zniżą się do prezentowania zdjęć w necie szkoda czasu. Równie dobrze, można porozmawiać o fotografii z 12-letnim synem sąsiada spod 4-ki.
A to jakbyś określił, jeśli nie traktowaniem z góry pewnej grupy ? :->
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: 4Rider »

Normalnie zabawnie tu, nawet śmiesznie się zrobiło, przez trzy wcześniejsze lata jakoś tak nie było,
no dziwni chłopcy poprzychodzili a inni się przekształcili, albo się za bardzo wczuli w obecne społeczeństwo albo są rzeczywiście wrażliwi jak uciśniony Pan Koziołek ze swym wiernym obrońcą, no ale was jak naliczyłem to z ogółu tak ze 30% :mrgreen:
[no oczywiście to czysty eufemizm z mojej strony, bo jakoś świąteczny klimat mnie dziś w Delikatesach* opanował]

*Polecam taki film stary francuski z tym tytułem, nawet pasuje jak ulał, świat i tak się krw kończy ;-)

No ale moja najstarsza maksyma kończy się tak, kto mnie zna od lat to może pamięta,
symbolicznie ta końcówka, u mnie jak zwykle symbolicznie i obrazkowo :
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=UyitfmMATRU
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Zablokowany