mambo jumbo o 4R i moderacji

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: skiper75 »

aka pisze:Keek, a Ty wiesz gdzie trafiłeś? Te moralizatorskie manifesty to może na forum dla anonimowych artystów wygłaszaj, może kogoś przekonasz do owego swoistego coming out'u. Tu anonimowych artystów tylu co kot napłakał... a Ci co są to sobie radzą. My tu zdjęcia robimy (w przeważającej większości), a tworzenie dzieł zostawiamy żądnym wystaw w nowojorskich galeriach...
Dobrze ze nie Philadelphijskich lol Obrazek
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: jac123 »

Keek pisze: 17 gru 2021, 14:19 Każdy poważny, szanujący się fotograf ma swoje autorskie portfolio w necie. Nawet analogowy fotograf - nie ma zmiłuj. A jak ma portfolio to przeważnie pod własnym nazwiskiem. A jak ma własną stronę, to podaje adres w stopce. Koniec kropka. Na niepoważnych fotografów, albo wywyższających się knotorobów, którzy twierdzą, że nie zniżą się do prezentowania zdjęć w necie szkoda czasu. Równie dobrze, można porozmawiać o fotografii z 12-letnim synem sąsiada spod 4-ki.
Taka mnie naszła refleksja, kto z naszego rodzimego- polskiego podwórka jest "szanującym się fotografem"? Rozumiem, że to taki który ma talent, a przez to zdobył uznanie w innych krajach, no i ma "stronę". Po dłuższym pomyślunku wyszło mi , że większość których kojarzę (aczkolwiek specjalistą nie jestem) już nie żyje, a często ich twórczość obejmuje okres kiedy internetu nie było lub raczkował. Spojrzałem więc w internety i tutaj mam wykaz 20 najważniejszych polskich fotografów płci obojga. Tak jak wcześniej skonstatowałem większość to osoby nieżyjące. Co prawda zestawienie jest chyba z 2011 r., ale może kojarzycie kogoś jeszcze, kto spełnia definicję szanującego się fotografa.
https://www.swiatobrazu.pl/tagi,20-najw ... fotografow
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 243
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: Keek »

jac123 pisze: 18 gru 2021, 00:01 20 najważniejszych polskich fotografów płci obojga. Tak jak wcześniej skonstatowałem większość to osoby nieżyjące. Co prawda zestawienie jest chyba z 2011 r., ale może kojarzycie kogoś jeszcze, kto spełnia definicję szanującego się fotografa.
https://www.swiatobrazu.pl/tagi,20-najw ... fotografow
Mhm... Szczególnie Rafał Milach: https://www.youtube.com/watch?v=zSu1oqKyWD8

W skrócie: Obiektywizm to jest luksus, na który nas dziś nie stać + przebitka z legitymacją PRESS.
Fujifilm wie jak robić reklamówki.
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: PPaweł »

jac123 pisze: 18 gru 2021, 00:01 wykaz 20 najważniejszych polskich fotografów płci obojga. Tak jak wcześniej skonstatowałem większość to osoby nieżyjące. Co prawda zestawienie jest chyba z 2011 r.
Wątpię, żeby w tej sprawie coś się zmieniło.
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: shredderr »

Keek pisze: 17 gru 2021, 14:19 Każdy poważny, szanujący się fotograf ma swoje autorskie portfolio w necie. Nawet analogowy fotograf - nie ma zmiłuj. A jak ma portfolio to przeważnie pod własnym nazwiskiem. A jak ma własną stronę, to podaje adres w stopce. Koniec kropka. Na niepoważnych fotografów, albo wywyższających się knotorobów, którzy twierdzą, że nie zniżą się do prezentowania zdjęć w necie szkoda czasu. Równie dobrze, można porozmawiać o fotografii z 12-letnim synem sąsiada spod 4-ki.
Taka refleksja mnie naszła
Może powinieneś opuścić ten padół "niepoważnych" i poszukać miejsca, gdzie każdy na dzień dobry legitymuje się dowodem za każdym razem ? :roll:
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: rbit9n »


shredderr pisze:
Misiu...
https://youtu.be/ObBiYXht2UM

chyba zacznę dawać ostrzeżenia za takie odzywki. wydaje się, że do Czwartego też podobnie wyjechałeś, co go wówczas wyjątkowo rozeźliło.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: shredderr »

rbit9n pisze: 18 gru 2021, 18:35
shredderr pisze:
Misiu...
https://youtu.be/ObBiYXht2UM

chyba zacznę dawać ostrzeżenia za takie odzywki. wydaje się, że do Czwartego też podobnie wyjechałeś, co go wówczas wyjątkowo rozeźliło.
Ostrzeżenie za odzywki.. spoko, wezmę na klatę :roll:
Czy Jakub zostanie trwale zbanowany za groźby karalne pod moim adresem ? (kara adekwatna do przewinienia)
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

shredderr, Zagaic do kogos per Misiu lub zaproponowac opuszczenie forum, komus kto ma odmienne zdanie do Twojego to poradzisz, ale juz zwyczajnie przeczytac watek to nie.

Pewnie Cie rozczaruje, ale Czwarty dostal tygodniowego bana i nie zostal usuniety z forum, gdyz inaczej ten watek byl by zupelnie bez sensu.

Tak wiec zamiast brac cokolwiek na klate, proponuje odrobine samorefleksji..
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: jac123 »

Widzę , że niektórzy tracą z oczu zasadniczy wątek. Więc przypomnę, że takie słowa jak "Misiu" itp. Czwarty używał jako przecinka, BEZ ŻADNEJ REAKCJI MODERATORÓW, co tylko zachęcało strony do dalszej agresji słownej.
Tygodniowy (kolejny) ban... Nie żartujcie.... To ja jeszcze paluszkiem pogrożę - nu, nu, nu ty niedobry!
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: shredderr »

oKuba pisze: 18 gru 2021, 22:43 shredderr, Zagaic do kogos per Misiu lub zaproponowac opuszczenie forum, komus kto ma odmienne zdanie do Twojego to poradzisz, ale juz zwyczajnie przeczytac watek to nie.

Pewnie Cie rozczaruje, ale Czwarty dostal tygodniowego bana i nie zostal usuniety z forum, gdyz inaczej ten watek byl by zupelnie bez sensu.

Tak wiec zamiast brac cokolwiek na klate, proponuje odrobine samorefleksji..
Żartujesz, prawda ?
Odmienne zdanie błogosławię.
Natomiast wyzywanie kogo popadnie, jawne groźby karalne - napisał wprost do mnie na forum "...ja ciebie zabiję ..." (i tu jakiś szurnięty nadgorliwiec pokasował posty jak leci - gratuluję nierozwagi(mało powiedziane) :shock: )
sorry Batory, wypieprzyć na zbity pysk to za mało.
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

jac123, Ja nie zartuje a tylko przypominialem co moderator tutaj zakomunikował..
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

shredderr pisze: 19 gru 2021, 00:26 sorry Batory, wypieprzyć na zbity pysk to za mało
Pisz do moderatora. A co do blogoslawienia, to widac wyraznie jaki to rodzaj blogoslawienstwa w odniesienu do Keeka..
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: shredderr »

oKuba pisze: 19 gru 2021, 00:32
shredderr pisze: 19 gru 2021, 00:26 sorry Batory, wypieprzyć na zbity pysk to za mało
Pisz do moderatora. A co do blogoslawienia, to widac wyraznie jaki to rodzaj blogoslawienstwa w odniesienu do Keeka..
Chwileczkę, czy Ty właśnie piętnujesz luźne propozycje? A może powinniśmy wszyscy, jak leci, bezwzględnie zastosować się do standardów odnośnie identyfikacji wspomnianych przez użytkownika Keek ? :mrgreen: \
"Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (...) to jest zły uczynek (...). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy" gratuluję podwójnych standardów
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

shredderr pisze: 19 gru 2021, 00:51 Chwileczkę, czy Ty właśnie piętnujesz luźne propozycje?
Nie. Pietnuje takie postawy jak Twoje a zwlaszcza formy wypowiedzi. Zreszta jak widac, nie ja jeden..
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: Imperitus »

shredderr pisze: 19 gru 2021, 00:26 tu jakiś szurnięty nadgorliwiec pokasował posty jak leci
I dlatego robi się zrzuty ekranu, nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą ;-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Zablokowany