co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

skiper75 pisze: 23 cze 2021, 20:02 Omg. Tuchajbejowicz
Nie wiem czy miałem w programie Ogniem i mieczem, wiem tyle że nie czytałem i nigdy w szkole nie było słowa na ten temat.
I od razu mówię że raczej nieprędko przeczytam bo po Krzyżakach mam urazę do Sienkiewiczowskiego świętojebstwa. Pozytywizm najlepszy
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skiper75 »

Imperitus pisze:
skiper75 pisze: 23 cze 2021, 20:02 Omg. Tuchajbejowicz
Nie wiem czy miałem w programie Ogniem i mieczem, wiem tyle że nie czytałem i nigdy w szkole nie było słowa na ten temat.
I od razu mówię że raczej nieprędko przeczytam bo po Krzyżakach mam urazę do Sienkiewiczowskiego świętojebstwa. Pozytywizm najlepszy
Spoko luz. Nawet nie podejmije tematu bo ostatnio co napisze to ostra dyskusja.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: rbit9n »

skiper75 pisze:Fajowe. Jaki zdziwiony ze go na pal na bili. Jak Azja
- Azja! gdzie twój pal?
- w ...

co do czytania lektur, to zarówno w podstawówce, jak i liceum byłem jedynym, który przeczytał wszystkie lektury podstawowe i uzupełniające. najmilej wspominam czytanie "lalki", wszystkie trzy tomy w jedną noc. no ale Prus, to nie Sienkiewicz, naprawdę gracko się czytało. a jak kto znacznie tematy ideolo, to powiem jak Boryna Antkowi.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: rbit9n »

4Rider pisze:rbit9n, zdechłą latawicę to każdy potrafi, a złap Pan taką w locie :-P :mrgreen:
a propos łapania. razu pewnego kładłem się spać, kiedy słyszę głośne brzęczenie, rozglądam się, szerszeń. a ja w samych gaciach. chwilę stałem jak wmurowany i wtedy szerszeń wleciał między rurki świetlówki kompaktowej i się ugotował.
a ten tutaj wleciał córce do pokoju. akurat wszedłem do domu, a ta mówi, że miała właśnie dzwonić, bo coś wleciało do pokoju.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

rbit9n pisze: 24 cze 2021, 06:06[...] szerszeń [...] a ten tutaj
A to nie wiedziałem że to taka groźna szelma - ją oczywiście bić i na pal nadziewać.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: rbit9n »

znaczy jad szerszenia jest słabszy od jadu osy, ale że wstrzykuje go chyba trzy razy więcej, to reakcja organizmu mocniejsza.
4Rider pisze:
rbit9n pisze: 24 cze 2021, 06:06[...] szerszeń [...] a ten tutaj
A to nie wiedziałem że to taka groźna szelma - ją oczywiście bić i na pal nadziewać.
Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
PPaweł
-#
Posty: 1362
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PPaweł »

Imperitus pisze: 23 cze 2021, 22:30 po Krzyżakach mam urazę do Sienkiewiczowskiego świętojebstwa
Akurat "Krzyżacy" są całkiem w porządku, takie fantasy, tylko bez magii.

I stanął Zbyszko naprzeciw Krzyżaka do pojedynku, dzierżąc jak i on, topór i tarczę. Krążyli wokół siebie jako wilki, aż Krzyżak zamachnął się i uderzył potężnie. Jęknęła tarcza Zbyszka, a pod siłą ciosu nogi jego wbiły się aż po kolana w ziemię. Wydobył się zaraz i teraz on uderzył z całej mocy. Zasłonił się Krzyżak tarczą a nogi jego wbiły się aż po kolana w dupę. To święta polska ziemia nie chciała przyjąć nóg krzyżackich.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

Imperitus pisze: 23 cze 2021, 22:30
skiper75 pisze: 23 cze 2021, 20:02 Omg. Tuchajbejowicz
Nie wiem czy miałem w programie Ogniem i mieczem, wiem tyle że nie czytałem i nigdy w szkole nie było słowa na ten temat.
I od razu mówię że raczej nieprędko przeczytam bo po Krzyżakach mam urazę do Sienkiewiczowskiego świętojebstwa. Pozytywizm najlepszy
no i właśnie po to się czyta, by nie strzelić gafy.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
PPaweł
-#
Posty: 1362
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PPaweł »

rbit9n pisze: 24 cze 2021, 06:59 znaczy jad szerszenia jest słabszy od jadu osy, ale że wstrzykuje go chyba trzy razy więcej, to reakcja organizmu mocniejsza.
Głównie chodzi chyba o to, że znacznie bardziej boli. A szerszenie dość łatwo się po ciemku wywabia światłem. Bo próby zatłuczenia to się nie muszą udać, a mogą go wkurzyć, chociaż zdaje się, że to tak naprawdę dość spokojne zwierzaki. Można też odkurzaczem, tylko żeby nie wyleciał z powrotem po wyłączeniu.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

PPaweł pisze: 23 cze 2021, 21:46 dobrze by było włączyć do lektur "Popiół i diament"
Owszem, ale z krytycznym komentarzem (nie mylić z krytyką). Dobrze jest znać "dzieła" redagowane w Wydziale Kultury KC i szlifowane na Mysiej.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 23 cze 2021, 22:30 świętojebstwa
??? Przeszukałem internety, zajrzałem do słowników i dalej głupi jestem (jak mawia klasyk ;-) ). Możesz przybliżyć o co chodzi?
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

J.A. pisze: 24 cze 2021, 07:35 no i właśnie po to się czyta, by nie strzelić gafy
Długa droga przed niektórymi ;-)
PPaweł
-#
Posty: 1362
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PPaweł »

aka pisze: 24 cze 2021, 07:57 PPaweł pisze: ↑23 cze 2021, 21:46
dobrze by było włączyć do lektur "Popiół i diament"

Owszem, ale z krytycznym komentarzem (nie mylić z krytyką). Dobrze jest znać "dzieła" redagowane w Wydziale Kultury KC i szlifowane na Mysiej.
No, na tym zasadniczo powinno polegać przerabianie lektury :-) Byleby ten krytyczny komentarz nie polegał po prostu na przeszlifowaniu na Postępu.
PPaweł
-#
Posty: 1362
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PPaweł »

aka pisze: 24 cze 2021, 07:59 Możesz przybliżyć o co chodzi?
Świątojebliwy? Toż to już stare. To taki świątobliwy sk*rwysyn.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 24 cze 2021, 07:57
PPaweł pisze: 23 cze 2021, 21:46 dobrze by było włączyć do lektur "Popiół i diament"
Owszem, ale z krytycznym komentarzem (nie mylić z krytyką). Dobrze jest znać "dzieła" redagowane w Wydziale Kultury KC i szlifowane na Mysiej.
Ja bym dorzucił trochę dekadencji czyli Witkiewicza (chyba kiedyś był w kanonie szkolnym)
Pożegnanie jesieni to wielkie dzieło polskiej literatury wpisujące się ówcześnie w nurt światowej literatury,
dla młodzieży maturalnej dorzuciłbym jeszcze eseje Narkotyki ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ