Jakie obiektywy do dynaxa 500si??

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

franek676
-#
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2008, 11:26
Lokalizacja: zbytowo/warszawa

Jakie obiektywy do dynaxa 500si??

Post autor: franek676 »

Jak wszyscy widzą jestem tu zupełnie świeży i za moje głupie pytania z góry przepraszam:))
Robiłem dawno temu zdjęcia starym poczciwym zenitem, obecnie w drodze mam konice minolte dynax 500si i szukam do niej obiektywów. Do fotografii makro i do panoram przyrody, jak również do portretów czarno-białych. Proszę o jakieś wskazówki dotyczące w/w sprzętu i tak aby cena mnie nie zabiła bo szczerze mówiąc nie wiem czego szukać... wiem wiem tylko się wstydzić ale zdaje się na ocenę bardziej doświadczonych ludzi ode mnie:) Z góry dziękuję!!!
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

dzień dobry!

myślę, że na stronie http://klubkm.pl/forum/ najdziesz więcej przydatnych informacji na temat obiektywów z bagnetem A.

pozdrawiam
p.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
tataagata
-#
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2008, 00:50
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: tataagata »

Witam!
Też polecam tę stronkę...
Z tańszych Minolta AF godne uwagi są:
35-70/4 - stara konstrukcja, mały zakres zooma ale optycznie wyróżnia sie z tych tańszych szkieł (200-250 zł.)
28-85/3,5-4,5 - tez stary ale jary, metalowy jeszcze i ciemny ale dość dobry i tani (ok.300 zł.)
50/1,7 - całkiem dobry stałogniskowy standard, ostanio w cenie (pasuje do cyfry, niestety...) ok. 400zł.
Podobno kit Minolty 28-80 też nie jest najgorszy (miałem ale nigdy nie użyłem bo był srebrny...) a kolega kux ma Sigmę 20-80Macro1:2 i też mozna nią robic zdjecia. Ja długo miałem Tamrona 28-105 i nie wybrzydzałem. To tyle z tanizny, najlepszą opinię z nich wszystkich na ten pierwszy 35-70/4. To obiektyw z czasów gdzie jeszcze znany był metal i szkło...Oczywiscie za takie pieniądze nie można spodziewac się cudów.
Leszek
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

tak, obiektyw minolty 28-80 jak na kit jest rewelacyjny, żaden inny producent nie wkładał takiego obiektywu w zestaw podstawowy. jedno wada to nieznośna lekkość obrotu pierwszego segmentu odpowiedzialnego za ostrzenie, po nakręceniu filtru (sic!) i skierowaniu puszki w niebo, pierścień sam się chowa. teraz używam 28/105 xi i nie narzekam, jest co prawda w pełni elektryczny, ale mi to nie przeszkadza, chociaż ciągnie bakterie jak smok (używam puszki z bp-200 na akumulatory).
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
tataagata
-#
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2008, 00:50
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: tataagata »

tak, ten 28-105 Minolty też jest dobry, choc osobiście wolałbym bez xi, kiedyś w granicach 500 zł. teraz nie wiem
Leszek
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

niestety bez xi praktycznie niedostępny, taki biały kruk.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ