Muzyka

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Muzyka

Post autor: 4Rider »

powalos pisze: 29 sie 2019, 10:21 Ja już byłem wtedy "zgredem" i kompletnie do mnie ten rodzaj muzyki nie przemawiał. :-(
Nic się nie martw, takim samym "zgredem" jest moja 12-letnia córka :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Muzyka

Post autor: rbit9n »

a ja kupiłem kasetę z "legendą", jak miałem właśnie lat dwanaście.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Muzyka

Post autor: powalos »

4Rider, rbit9n, :-D :mrgreen:
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Muzyka

Post autor: rbit9n »

powalos pisze:Ja już byłem wtedy "zgredem" i kompletnie do mnie ten rodzaj muzyki nie przemawiał. :-(
szczerze, to skoro nie przemawiał, to nawet gdybyś był młodszy, to by do Ciebie nie przemówił. na przykład do mnie nie przemawia disco polo, trzydzieści lat temu nazad też nie przemawiało.

w każdym razie, w metalu szczególnie mnie się podoba nadawanie łatek i etykietek. na przykład baroque cypher-metal.

https://youtu.be/TPOM1BFuliI
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Muzyka

Post autor: 4Rider »

to była zimowa opowieść...
Ostatnio zmieniony 31 sie 2019, 07:02 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Muzyka

Post autor: J.A. »

rbit9n pisze: 29 sie 2019, 11:30
powalos pisze:Ja już byłem wtedy "zgredem" i kompletnie do mnie ten rodzaj muzyki nie przemawiał. :-(
szczerze, to skoro nie przemawiał, to nawet gdybyś był młodszy, to by do Ciebie nie przemówił. na przykład do mnie nie przemawia disco polo, trzydzieści lat temu nazad też nie przemawiało.
Nie do końca. Istnieje coś takiego jak środowisko w którym się kształtujesz. Gdyby w Twoim domu nie słuchano niczego innego niż disco polo, jest spora szansa byś nim nasiąknął i by do Ciebie przemawiało.
To raz, a dwa już bardziej z wiekiem związane. Rodzice mogą namiętnie słuchać klasyki, a dziecko wsiąknie w jakąś subkulturę i to muzyka tej subkultury będzie do niego przemawiała. A subkultury każde pokolenie ma swoje. I dla tego na pewnym etapie życia już nie słuchamy nic nowego, tylko „stare dobre kawałki”😜
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Muzyka

Post autor: J.A. »

rbit9n pisze: 29 sie 2019, 11:30
powalos pisze:Ja już byłem wtedy "zgredem" i kompletnie do mnie ten rodzaj muzyki nie przemawiał. :-(
szczerze, to skoro nie przemawiał, to nawet gdybyś był młodszy, to by do Ciebie nie przemówił. na przykład do mnie nie przemawia disco polo, trzydzieści lat temu nazad też nie przemawiało.
Nie do końca.
Istnieje coś takiego jak środowisko w którym się kształtujesz. Gdyby w Twoim domu nie słuchano niczego innego niż disco polo, jest spora szansa byś nim nasiąknął i by do Ciebie przemawiało. Jak oberki do społeczności wiejskiej, gdy dwór bawił się przy walcu.
To raz, a dwa już bardziej z wiekiem związane. Rodzice mogą namiętnie słuchać klasyki, a dziecko wsiąknie w jakąś subkulturę i to muzyka tej subkultury będzie do niego przemawiała. A subkultury każde pokolenie ma swoje. I dla tego na pewnym etapie życia już nie słuchamy nic nowego, tylko „stare dobre kawałki”😜
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Muzyka

Post autor: 4Rider »

Wracam w swej melancholii/nostalgii do starych zespołów,
ten mógł być jednym z największych (a może był...) w swoim nurcie:

https://www.youtube.com/watch?v=T51C7hWkSIM

wail of summer.jpg
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Muzyka

Post autor: jac123 »

J.A. pisze: 30 sie 2019, 20:22
rbit9n pisze: 29 sie 2019, 11:30
powalos pisze:Ja już byłem wtedy "zgredem" i kompletnie do mnie ten rodzaj muzyki nie przemawiał. :-(
szczerze, to skoro nie przemawiał, to nawet gdybyś był młodszy, to by do Ciebie nie przemówił. na przykład do mnie nie przemawia disco polo, trzydzieści lat temu nazad też nie przemawiało.
Nie do końca.
Istnieje coś takiego jak środowisko w którym się kształtujesz. Gdyby w Twoim domu nie słuchano niczego innego niż disco polo, jest spora szansa byś nim nasiąknął i by do Ciebie przemawiało. Jak oberki do społeczności wiejskiej, gdy dwór bawił się przy walcu.
To raz, a dwa już bardziej z wiekiem związane. Rodzice mogą namiętnie słuchać klasyki, a dziecko wsiąknie w jakąś subkulturę i to muzyka tej subkultury będzie do niego przemawiała. A subkultury każde pokolenie ma swoje. I dla tego na pewnym etapie życia już nie słuchamy nic nowego, tylko „stare dobre kawałki”😜
Hm, mam wątpliwości. Są teraz aktualnie jakieś subkultury? Potraficie jakąś wymienić?
Subkultury były związane z buntem, teraz nikt się już nie buntuje, młodzież łyka wszystko jak leci ....
Sposoby manipulowania społeczeństwem osiągnęły doskonałość.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Muzyka

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 04 wrz 2019, 13:56
Hm, mam wątpliwości. Są teraz aktualnie jakieś subkultury? Potraficie jakąś wymienić?
Subkultury były związane z buntem, teraz nikt się już nie buntuje, młodzież łyka wszystko jak leci ....
Sposoby manipulowania społeczeństwem osiągnęły doskonałość.
Owszem są, teraz rodzą głównie w Japonii:
istnieje coś takiego jak Emo młodzieżówka wciąż istniejących Gotów i oczywiście Kawaii.
Modne dziś w Polsce jest Otaku - gdzie po części mogę swą córkę zaszufladkować ;-)
Czasem widuję młodych Metali i Punkowców ubranych identycznie jak w latach '90
i z tymi samymi atrybutami i gadżetami :mrgreen:
Blokersi wciąż żywi związani z hip-hopem i z... przestępcami :shock:
No i ta cała wielkomiejska, dęta Hipsterka to dla nich foto-instanty, vinyle, zenity, zorki i brody.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Muzyka

Post autor: powalos »

"Nasiąka" się najczęściej w wieku nastoletnim. Dla mnie wszystkie moje nasto- przypadły na lata 60 XX wieku. Okres buntu to oczywiście rok 1968 (do dzisiaj niewielka blizna na brodzie po akcji MO), no ale wtedy nie chodziło o muzykę. Chociaż buntem było słuchanie Beatlesów, Stonsów itp. Na takiej muzyce upłynęły moje nastoletnie lata. Później ZSW po jej zakończeniu świat już nie był taki sam. :-)
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Muzyka

Post autor: mrek »

Mnie dużo starsza siostra zmuszała w podstawówce do słuchania na adapterze Bambino polskiej muzyki z lat 60'tych. Kumplowała się ze Skaldami i Anava więc na tym byłem "wychowany". Nadal prześliczną wiolonczelistkę znam do dziś :-) Mama dołożyła Ewę Demarczyk i tak już zostało. Klasyka jakoś tak sama weszła pomiędzy. Pink Floyd odkryłem dopiero w Trójce. A teraz w dobie i internetu odrabiam zaległości. Syn podrzuci coś nowego (da się słuchać nawet hip hopu). Potrafię już bez krzywienia się słuchać muzyki ludowej, tej nowocześnie wykonywanej jak Orkiestra pod wezwaniem Św. Mikołaja, czy też klasycznych wykonań ledwo żyjących wykonawców ludowych. A ponure pieśni Adama Srtuga to słucham do snu... wiecznego ;)
Rozrzut niezły i nie żałuję tego czym nasiąkłem.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Muzyka

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 04 wrz 2019, 14:16
jac123 pisze: 04 wrz 2019, 13:56
Hm, mam wątpliwości. Są teraz aktualnie jakieś subkultury? Potraficie jakąś wymienić?
Subkultury były związane z buntem, teraz nikt się już nie buntuje, młodzież łyka wszystko jak leci ....
Sposoby manipulowania społeczeństwem osiągnęły doskonałość.
Owszem są, teraz rodzą głównie w Japonii:
istnieje coś takiego jak Emo młodzieżówka wciąż istniejących Gotów i oczywiście Kawaii.
Modne dziś w Polsce jest Otaku - gdzie po części mogę swą córkę zaszufladkować ;-)
Czasem widuję młodych Metali i Punkowców ubranych identycznie jak w latach '90
i z tymi samymi atrybutami i gadżetami :mrgreen:
Blokersi wciąż żywi związani z hip-hopem i z... przestępcami :shock:
No i ta cała wielkomiejska, dęta Hipsterka to dla nich foto-instanty, vinyle, zenity, zorki i brody.
No tak, w Amazonii Panie tam to są subkultury ...
Mówimy o poważnych subkulturach, a nie stowarzyszeniach przedszkolaków.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Muzyka

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 04 wrz 2019, 20:25
No tak, w Amazonii Panie tam to są subkultury ...
Mówimy o poważnych subkulturach, a nie stowarzyszeniach przedszkolaków.
No tak zapomniałem, że kiedyś trawa była zieleńsza :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Muzyka

Post autor: J.A. »

powalos pisze: 04 wrz 2019, 15:27 "Nasiąka" się najczęściej w wieku nastoletnim
nie prawda. Nasiąka się zanim się zacznie siedzieć, stać, chodzić. A w nastoletnim to jeżeli się jest nienasiąkniętym. Czyli pustym. Wtedy nasiąka się wszystkimi durnotami jakie niesie świat.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ