Zagęszczony Kodak D-76 / Ilford ID-11 - ktoś próbował?

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
MrMamiya
-#
Posty: 152
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:41
Lokalizacja: 51°54'N 8°28'W
Kontakt:

Zagęszczony Kodak D-76 / Ilford ID-11 - ktoś próbował?

Post autor: MrMamiya »

J.A. pisze: 23 sie 2019, 20:08 Sorry, ale właśnie udowodniłeś swoją maksymalną ignorancję
A le w jakiej dziedzinie, przepraszam? W fotografii? A co chemia ma wspólnego z kompozycją? Albo postrzeganiem świata w czerni i bieli? Ogarnij się chłopie! Jakbym przedkładał chemię ponad fotografię, to zostałbym chemikiem-amatorem.
J.A. pisze: 23 sie 2019, 20:08 nie moje filmy i nie moje jedyne najlepsze niepowtarzalne ujęcia.
Dobrze kombinujesz. A jakież to ja niepowtarzalne zdjęcia mogę zrobić? Odrobiny realizmu! Nie jestem korespondentem wojennym, nie zaproszono mnie na wycieczkę na Księżyc, nie fotografuję czerwonego dywanu w Cannes ani wyścigów F1. Spieprzę chemicznie zdjęcie wybrzeża. Albo dziewczyny. Albo close up. I co? Świat się z tego powodu zawali? Do końca życia będę umierał ze zgryzoty, że miałem fajną klatkę, a spieprzyłem ją bo jak rozważałem wywoływacz - to w jednej części było za mało dwupierdzianu śmierdzianu? No proszę Cię...
J.A. pisze: 23 sie 2019, 20:08 Tylko nie pisz za miesiąc rok, pięć, że D-76, niedowołał Ci filmów. A wcześniejsza partia była idealna.
Jeśli napiszę - to na pewno nie po to, żeby Ci się wypłakiwać w rękaw.

* * *
To teraz takie małe resume:
Po przeżyciu iluś-tam lat, ludziom zmienia się optyka. Pewne sprawy przestają być ważne, wzrasta zapotrzebowanie na inne. Nie interesują mnie składy wywoływaczy. Nie interesuje mnie jak działa silnik w samochodzie i dlaczego coś chrobocze. Pierwszym niech się zajmują chemicy, drugim - mechanik. Frajdę sprawia mi fotografowanie - a nie ślęczenie w internecie i grzebanie w teorii.
Uwierz mi: nie mam ambicji bycia najlepszym teoretykiem fotografii na cmentarzu. Podobnie jak nie mam ambicji być najlepszym na cmentarzu najbogatszym fotografem.
A jeśli zdjęcie będzie niepowtarzalne, to nawet technicznie złe, znajdzie swoje miejsce w annałach fotografii.
Jak te:
netloid_netloid_images3ca1b2ed663b5eeb8b2ba7799d246814-780x405.jpg
netloid_netloid_images3ca1b2ed663b5eeb8b2ba7799d246814-780x405.jpg (57.11 KiB) Przejrzano 1119 razy
====================================================================
Mamiya i Pentaxy.
Nie każde zdjęcie jest fotografią, tak jak nie każdy facet z widłami jest Neptunem.
http://vitowerner.com
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zagęszczony Kodak D-76 / Ilford ID-11 - ktoś próbował?

Post autor: J.A. »

MrMamiya pisze: 24 sie 2019, 08:10
J.A. pisze: 23 sie 2019, 20:08 Sorry, ale właśnie udowodniłeś swoją maksymalną ignorancję
A le w jakiej dziedzinie, przepraszam?
W tej, w której się autorytarnie wypowiadałeś, że normalny proces technologiczny nazwałeś głupim. Chciałeś błysnąć, a wyszedłeś na błazna.
A na koniec tłumaczysz, się, że optyką się zmienia, że nie musisz znać się na czymś.
Jak się nie znasz, to się nie odzywaj.
Zachowaj się jak mężczyzna zjedz tę żabę
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
MrMamiya
-#
Posty: 152
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:41
Lokalizacja: 51°54'N 8°28'W
Kontakt:

Zagęszczony Kodak D-76 / Ilford ID-11 - ktoś próbował?

Post autor: MrMamiya »

J.A. pisze: 24 sie 2019, 08:56 W tej, w której się autorytarnie wypowiadałeś, że normalny proces technologiczny nazwałeś głupim. Chciałeś błysnąć, a wyszedłeś na błazna.
Ja wyszedłem na błazna, ty zaś na wielce kompetentnego. A wiesz, ze czasem pozory mylą?
Pokaz mi prosze, GDZIE ja pisalem o jakims procesie technologicznym i nazwalem go glupim?
J.A. pisze: 24 sie 2019, 08:56 A na koniec tłumaczysz, się, że optyką się zmienia, że nie musisz znać się na czymś.
Nie ze NIE MUSZE, ale ZE NIE CHCE. To jednak subtelna roznica.
J.A. pisze: 24 sie 2019, 08:56 Zachowaj się jak mężczyzna zjedz tę żabę
A jesli jestem homoseksualista i mam w sobie wiecej cech kobiecych - to tez mam sie zachowac jak facet?

Napij sie chlopie melisy albo wez sobie jakies kropelki na uspokojenie. A jeszcze lepiej idz pofotografowac te swoje jedyne, niepowtarzalne dziela, ktore niechcacy moglbys stracic rozwazajac wywolywacz na mniejsze porcje. Bo o tym przeciez rozmawiamy, prawda?
====================================================================
Mamiya i Pentaxy.
Nie każde zdjęcie jest fotografią, tak jak nie każdy facet z widłami jest Neptunem.
http://vitowerner.com
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zagęszczony Kodak D-76 / Ilford ID-11 - ktoś próbował?

Post autor: rbit9n »

idźcie się walić pałkami gdzie indziej. temat zamykam do odwołania.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Zablokowany