Ale że o co chodzi?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
MrMamiya
-#
Posty: 152
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:41
Lokalizacja: 51°54'N 8°28'W
Kontakt:

Ale że o co chodzi?

Post autor: MrMamiya »

Dostałem odpowiedź od Rolleia:

Please excuse the unpleasant result of your film. It seems that the backing paper has reacted with the emulsion. Hence the staining.

Czyli tak jak się spodziewaliśmy...
Postaram się jeszcze dowiedzieć od producenta dlaczego tak się dzieje i... popsuć trochę nerwów sprzedawcy. W końcu mogła to być ważna sesja, np. ślub... :lol:
====================================================================
Mamiya i Pentaxy.
Nie każde zdjęcie jest fotografią, tak jak nie każdy facet z widłami jest Neptunem.
http://vitowerner.com
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1900
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Ale że o co chodzi?

Post autor: powalos »

MrMamiya, wiele firm nabywa teraz dziadowskie farby drukarskie u kitajców i używa ich bez żadnych testów. Miałem podobnie na slajdach ROLLEI Chrome CR 200/120. Tam "odbił" się wyraźnie nr klatki. Używałem Pentax'a 645N a tam też nie ma okienka dp podglądu nr. Później wyczytałem, że wiele osób tak miało.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5571
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Ale że o co chodzi?

Post autor: rbit9n »

nawet kodakowi się zdarzyła wtopa z papierem. nawet ponoć wymieniali trefne serie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
MrMamiya
-#
Posty: 152
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:41
Lokalizacja: 51°54'N 8°28'W
Kontakt:

Ale że o co chodzi?

Post autor: MrMamiya »

powalos pisze: 22 sie 2019, 13:38 Miałem podobnie na slajdach ROLLEI Chrome CR 200/120.
No to już wiem, że od Rolleiów należy trzymać dystans...
====================================================================
Mamiya i Pentaxy.
Nie każde zdjęcie jest fotografią, tak jak nie każdy facet z widłami jest Neptunem.
http://vitowerner.com
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Ale że o co chodzi?

Post autor: 4Rider »

MrMamiya pisze: 22 sie 2019, 14:25
powalos pisze: 22 sie 2019, 13:38 Miałem podobnie na slajdach ROLLEI Chrome CR 200/120.
No to już wiem, że od Rolleiów należy trzymać dystans...
Ja miałem to na "japońskim" Rolleiu, za którego żądają majątek...na szczęście dostałem go w prezencie :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
MrMamiya
-#
Posty: 152
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:41
Lokalizacja: 51°54'N 8°28'W
Kontakt:

Ale że o co chodzi?

Post autor: MrMamiya »

4Rider pisze: 22 sie 2019, 14:32 Ja miałem to na "japońskim" Rolleiu, za którego żądają majątek...na szczęście dostałem go w prezencie
Zbankrutować nie zbankrutuję...
W tej samej dostawie były m.in. filmy Fomy - i tu jestem mile zaskoczony jakością 'setki'.
====================================================================
Mamiya i Pentaxy.
Nie każde zdjęcie jest fotografią, tak jak nie każdy facet z widłami jest Neptunem.
http://vitowerner.com
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2097
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Ale że o co chodzi?

Post autor: Imperitus »

Ale straszycie...
Teraz będę czekał kiedy to mnie trafi się felerna rolka.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
MrMamiya
-#
Posty: 152
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:41
Lokalizacja: 51°54'N 8°28'W
Kontakt:

Ale że o co chodzi?

Post autor: MrMamiya »

Imperitus pisze: 22 sie 2019, 21:16 Teraz będę czekał kiedy to mnie trafi się felerna rolka.
Zgodnie z prawem Murphiego - jeśli coś może się spieprzyć, to spieprzy się na pewno... :-D
====================================================================
Mamiya i Pentaxy.
Nie każde zdjęcie jest fotografią, tak jak nie każdy facet z widłami jest Neptunem.
http://vitowerner.com
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2097
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Ale że o co chodzi?

Post autor: Imperitus »

MrMamiya pisze: 22 sie 2019, 21:20 Zgodnie z prawem Murphiego - jeśli coś może się spieprzyć, to spieprzy się na pewno... :-D
Wierz mi, znam to lepiej niż bym chciał :-P
W pewnych sytuacjach pozostaje tylko modlitwa...
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
MrMamiya
-#
Posty: 152
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:41
Lokalizacja: 51°54'N 8°28'W
Kontakt:

Ale że o co chodzi?

Post autor: MrMamiya »

Imperitus pisze: 22 sie 2019, 21:25 pewnych sytuacjach pozostaje tylko modlitwa...
Nie mieszałbym do tego metafizyki... :mrgreen:
Bóg - jeśli istnieje - ma ciekawsze zajęcia, niż zajmowanie się naszymi pieprzonymi filmami... :mrgreen:
====================================================================
Mamiya i Pentaxy.
Nie każde zdjęcie jest fotografią, tak jak nie każdy facet z widłami jest Neptunem.
http://vitowerner.com
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2097
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Ale że o co chodzi?

Post autor: Imperitus »

MrMamiya,
Błąd, Bóg wedle doktryn chrześcijańskich jest wcieleniem miłości, więc będą go interesowały wszystkie aspekty naszego życia. Małe cuda są moim zdaniem o wiele bardziej w Jego stylu niż wielkie.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ