Obiektywy ze zmienną ogniskową

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Slawista
-#
Posty: 8
Rejestracja: 28 mar 2008, 17:56
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Obiektywy ze zmienną ogniskową

Post autor: Slawista »

Co sądzicie o obiektywach ze zmienną ogniskową, np. 70-200? Używacie ich często? Zastanawiam się nad kupnem tego typu obiektywu. Jednak mam obiektyw 35-70 i nie lubię nim robić zdjęć, bo kiepsko wychodzą...
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Slawista pisze:nie lubię nim robić zdjęć, bo kiepsko wychodzą...
podstawowy spacerowicz, nie pozbywaj się nim, bo częściej się używa ogniskowych poniżej 50mm niż powyżej 100mm. chyba że fotografujesz płochliwe zwierzęta. ja nie fotografuję z takich odległości i 70-210 i 70-150 leżą nieużywane.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Slawista
-#
Posty: 8
Rejestracja: 28 mar 2008, 17:56
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Slawista »

System z jakiego korzystam, jeżeli to o to chodzi, to Praktica serii electronic, czyli na bagnet B - sprzęt stosunkowo tani, bo te Prakti'ki psuja się dosyć łatwo - właśnie nad 3, kolejnym body sie zastanawiam, bo obecne trochę się sypie...

Zdjęć zwierzątkom raczej nie zamierzam robić (chociaż ostatnio często wiewiórki na cmentarzach spotykam...) , myślałem raczej o jakichś z koncertów (nie zawsze człowiek może podejść pod scenę i czasami też przydałyby sie jakieś zdjęcia "z góry"), itp. Z tym, że nie wiem, czy do tego typu ujęć nie lepszy by była "stała 300".
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Slawista pisze:chociaż ostatnio często wiewiórki na cmentarzach spotykam...
:?:
Slawista
-#
Posty: 8
Rejestracja: 28 mar 2008, 17:56
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Slawista »

No latają sobie po nagrobkach, jak Cię zobaczą to nieruchomieją, ale jak się podejdzie bliżej (chociaż i tak zdecydowania za daleko jak dla 135), to uciekają...
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

prawdę powiedziawszy to i 210mm może Cię rozczarować, może lepiej pomyśleć o 300mm?
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ