Wybór statywu

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wybór statywu

Post autor: J.A. »

aka pisze: 08 sty 2019, 11:59 Specyfikacja statywu A3:
- Max. wysokość 180,8 cm
- Max. wysokość (ze schowaną kolumną centralną) 151,8 cm

po prostu :shock: i to za jedne 395.00 PLN z VAT. Ale jak mówią - wiara czyni cuda.
wyciægnięcie centralnej kolumny na maksymalną wysokość, robi ze statywu statywik. Moim skromnym zdaniem, to wyrzucone pieniædze.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
skpt
-#
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Wybór statywu

Post autor: skpt »

Poza cechami funkcjonalnymi, polecam solidne zastanowienie się nad gramaturą i gabarytami. Lekkiego Benro jestem w tanie nosić na 20km beskidzkim skiturowaniu, czy podobnej długości spacerze po lasach lublinieckich. Ciężki Velbon w większości przypadków zostawał w domu, bo nie byłem w stanie pokonać niechęci do dźwigania go. Co z tego, że stabilniejszy. Lepsze coś, niż nic. Dobrze nie przeszarżować z wagą. Ja na nartach czasem ładuję obiektyw w paski od dwóch kijków i jest good enough. Pytanie, czy będziesz robił fotki w odsłoniętej przestrzeni na silnym wietrze jest też bardzo istotne. Z wieloma wadami lekkich statywów spokojnie można sobie radzić stosując wstępne podniesienie lustra. Pod warunkiem, że nie wieje. Ten punkt kompromisu wagowego to wg mnie jest istotniejsza cecha niż wszystkie pozostałe i jest to niestety cecha indywidualna użytkownika.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wybór statywu

Post autor: J.A. »

Na lekki statyw to radą jest worek w plecaku. Podwiesza się taki pod centralną kolumnę ładuje do środka kilo/dwa ziemi i stabilizacja jak w wieżowcach.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Wybór statywu

Post autor: Imperitus »

Wygrzebałem pieniądze z konfirmacji i postanowiłem że przeznaczę na statyw trochę więcej niż zamierzałem. Znalazłem Slika PRO 500 DX, ma nawet głowicę 3-kierunkową, wygląda że to ten jedyny...
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Wybór statywu

Post autor: Mirosław »

J.A. pisze: 08 sty 2019, 13:20 wyciægnięcie centralnej kolumny na maksymalną wysokość, robi ze statywu statywik
To jest prawda.
Uzależniony od fotociemni .
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Wybór statywu

Post autor: Imperitus »

Wysłałem zapytanie o kraj produkcji statywów Genesis- oczywiście Chiny. Chociaż konsultant podkreślił że rzadko ulegają usterkom. Jednak raczej nie zdecyduję się na ich produkt :-P
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Wybór statywu

Post autor: Nomad »

Spotkałem się z takim problemem, że statywy teoretycznie wykonane w standardzie profi, przy minus kilku stopniach się rozsypywały. Moje dwa, Cullman i Sherpa, działają niezawodnie do minus 30.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wybór statywu

Post autor: J.A. »

Nomad pisze: 14 sty 2019, 17:56Sherpa
nazwa zobowiązuje ;-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Wybór statywu

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 14 sty 2019, 19:51
Nomad pisze: 14 sty 2019, 17:56Sherpa
nazwa zobowiązuje ;-)
Z szerpą to i na K2 można ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
rjbstudio
-#
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2019, 21:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wybór statywu

Post autor: rjbstudio »

Polecam Genesis
Fotograf Lublin
http://rjbstudio.pl
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Wybór statywu

Post autor: Imperitus »

rjbstudio pisze: 01 lut 2019, 21:55 Polecam Genesis
A mógłbyś jakoś doprecyzować? Który model kupiłeś, z jakim sprzętem używasz, czy eksploatujesz go intensywnie i jeśli tak- w jaki sposób znosi takie użytkowanie?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Wybór statywu

Post autor: apphex »

Ja od jakiegoś czasu mam chiński Zomei i jestem z niego zadowolony. Model Q666. Kupiłem na Ali. Wysyłka z Hiszpanii i chyba jakaś promka się trafiła. Stawiam na nim Zenze GS1 ze szkłem 250mm - całość waży ok 3kg

Widziałem, ze mają też modele wyższe, w tym karbonowe. Co do firmy to opinie w necie ma raczej dobre (a jak na chińczyka to bardzo dobre). Zomei robi też filtry btw.
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Wybór statywu

Post autor: mrek »

apphex pisze: 02 lut 2019, 11:31 Ja od jakiegoś czasu mam chiński Zomei i jestem z niego zadowolony. Model Q666. Kupiłem na Ali. Wysyłka z Hiszpanii i chyba jakaś promka się trafiła. Stawiam na nim Zenze GS1 ze szkłem 250mm - całość waży ok 3kg
Też stawiałem, póki się nie złożył ze sprzętem (gdzieś tutaj to opisywałem). Teraz używam najdroższy statyw w cenie Manfrotto PRO + rozbity Tamron 28-70 i 30D
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
ODPOWIEDZ