zaproszenie Dni Kultury Studenckiej ReAnimacje 2008

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

reanimacje
-#
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2008, 00:41
Lokalizacja: Chorzów

zaproszenie Dni Kultury Studenckiej ReAnimacje 2008

Post autor: reanimacje »

Wszystkich chętnych zapraszam do udziału w organizowanych po raz czwarty, przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Gliwice, Dniach Kultury Studenckiej „ReAnimacje”. Projekt odbywa się w Gliwicach przy Politechnice Śląskiej, w dniach 21-25 kwietnia br.

Dla fotografów jest to okazja do pokazania swojej twórczości, w ramach wystawy „Nie bądź nielotem”.
W wystawie udział weźmie 9 fotografów, każdy zaprezentuje 10 swoich prac w temacie wystawy:
„Nie bądź nielotem – ludzie z pasją”
By otrzymać tę możliwość należy przesłać na adres reanimacje@aegee-gliwice.org prezentacje
10 zdjęć (łączna waga 2MB). Termin nadsyłania prezentacji 12 kwietnia 2008.
Dziewiątka wybranych, 14 kwietnia zostania poinformowana o dalszych szczegółach.

Więcej o ReAnimacjach dowiecie sie na www.aegee-gliwice.org/reanimacje2008
Ostatnio zmieniony 28 mar 2008, 08:48 przez reanimacje, łącznie zmieniany 1 raz.
Dni Kultury Studenckiej "ReAnimacje" 2008
21 - 25 kwietnia 2008
INFO: www.aegee-gliwice.org/reanimacje2008

Prezentacje (maks. 10zdjęć - łącznie 2MB) proszę przesyłać na adres
reanimacje@aegee-gliwice.org do 12 kwietnia 2008
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

reanimacje pisze:10 zdjęć (łączna waga 2MB)
ciekawe, ja stosuję jednostki SI, a tam wagę (właściwie masę) podaje się w gramach, a ciężar w kiloniutonach.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
reanimacje
-#
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2008, 00:41
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: reanimacje »

ja staram się nie przejmować, bzdurami i czerpie z tego przyjemność.
wierze, ze moja informacja jest zrozumiala. jezeli jednak za docinkami stoja watpliwosci, wyjasniam, ze myslalem o łącznej wielkości plików nie przekraczającej 2 megabajtów. W razie potrzeby, obiecuje wyrazić się jeszcze jaśniej, może podeprzeć się jakimś przykładem.
Dni Kultury Studenckiej "ReAnimacje" 2008
21 - 25 kwietnia 2008
INFO: www.aegee-gliwice.org/reanimacje2008

Prezentacje (maks. 10zdjęć - łącznie 2MB) proszę przesyłać na adres
reanimacje@aegee-gliwice.org do 12 kwietnia 2008
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

mam wątpliwości, czy to dobre forum. owszem są u nas Koledzy fotografujący cyfrą, jednak znakomita większość używa aparatów na film i to czarno-biały. jeśli więc mieliby wysyłać zdjęcia na konkurs, to raczej nie w formie cyfrowej, a w postaci odbitek na papierze (pewnie barytowym, jak znam życie). patrząc na problem pod tym kątem, łatwo stwierdzić, że "waga" tej sytuacji, powinna być określana w innych jednostkach. to tyle. dzień dobry.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
reanimacje
-#
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2008, 00:41
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: reanimacje »

jesteśmy otwarci na wszelkie formy fotografii. nie narzucamy żadnych ograniczeń, do tego stopnia, że uznaliśmy regulamin za rzecz zbędną. jeżeli przesłanie cyfrowej prezentacji swoich analogowych zdjęć, jest faktycznie tak trudne lub nawet niemożliwe, tym bardziej gratuluje sukcesu wspaniałej galerii na stronach forum,

wyjaśnię, że na podstawie prezentacji zostanie wyłonionych 9 fotografów, z którymi zostaną ustalone szczegóły dostarczenia prac na wystawę.
Dni Kultury Studenckiej "ReAnimacje" 2008
21 - 25 kwietnia 2008
INFO: www.aegee-gliwice.org/reanimacje2008

Prezentacje (maks. 10zdjęć - łącznie 2MB) proszę przesyłać na adres
reanimacje@aegee-gliwice.org do 12 kwietnia 2008
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Czepialski nie jestem, ale 2 megabajtowy limit na 10 pikseloobrazów to naprawdę niewiele...

@rbit9n: gratuluję canona :-P
reanimacje
-#
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2008, 00:41
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: reanimacje »

znów odwołam się do galerii korexu, tym razem do zasad dotyczących umieszczania zdjęć
viewtopic.php?t=32

Rozmiar - 800 x 600
Wielkość - 200 kB

uznaje to za wygodny dla nas i akceptowalny dla zainteresowanych format zdjęć
Dni Kultury Studenckiej "ReAnimacje" 2008
21 - 25 kwietnia 2008
INFO: www.aegee-gliwice.org/reanimacje2008

Prezentacje (maks. 10zdjęć - łącznie 2MB) proszę przesyłać na adres
reanimacje@aegee-gliwice.org do 12 kwietnia 2008
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

@weesee, dzienx

nasza galeria, to raczej jest po to zby sie dzielić szczegółami technicznymi, osobiście jakbym miał wysłać jakiś plik zdjęciowy na konkurs to taki porządnie zeskanowany, coś około 5MB. pozdrawiam.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
reanimacje
-#
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2008, 00:41
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: reanimacje »

Temat rozwinął się wokół zupełnie błahej kwestii jaką jest dostarczenie prezentacji zdjęć.
Chciałbym wyjaśnić, że podobny temat otwarłem na ważniejszych polskich forach fotograficznych, znalazłem ich około 15. Z racji tego liczę się z tym, że do mojej skrzynki może spłynąć kilkaset mb zdjęć. Nie jest problem wielkość skrzynki czy możliwości łacza, z którego korzystam. Musiałem dać jednak ograniczenie, które powstrzyma zainteresowanych przed wysyłaniem naprawdę dużych plików.
Rozumię ideę Waszej galerii. Dla mnie również, ważny jest rodzaj nośnika, faktura, połyskliwość, odpowiedni format. Musicie jednak zrozumieć moje podejście. Na podstawie prezentacji zdjęć, chcę wybrać te które zostaną dopuszczone do wystawy. Dopiero z 9 wybranymi fotografami będę ustał, czy dostarczą mi swoje własne zdjęcia we własnych oprawach, czy prześlą zdjęcia o odpowiedniej jakości, które ja wydrukję.

Jeżeli jesteście szczerze zainteresowani, na pewno się dogadamy.

Pozdrawiam, życzę pogodnego weeekendu.
Dni Kultury Studenckiej "ReAnimacje" 2008
21 - 25 kwietnia 2008
INFO: www.aegee-gliwice.org/reanimacje2008

Prezentacje (maks. 10zdjęć - łącznie 2MB) proszę przesyłać na adres
reanimacje@aegee-gliwice.org do 12 kwietnia 2008
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Człowiek specjalnie się zarejstrował by dać komuś szansę, nie czepiajmy się szczegółów! Naprawdę w 200kb można się zmieścić z sensowną pracą, przecież to tylko wglądówka ma być, a nie materiał do druku 100x70 :)

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
georgio
-#
Posty: 224
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:15
Lokalizacja: Ontario

Post autor: georgio »

Nie wiem skąd tyle niechęci pod adresem reAnimacji. Normalne jest że się przesyła zdjęcia analogowe w postaci cyfrowej, zwłaszcza jak chodzi o pre-selekcje. W dodatku nie żąda on CD a można przez e-mail. A jak ma warunki co do wielkości to jego sprawa, można nie korzystać. W przypadku przesyłania wglądówek na papierze zawsze jest problem odsyłania z powrotem.
weesee pisze:więc wybieraj, masz je tutaj
To nie jest poważne podejście do człowieka i propozycji. Przecież najważniejsze jest to czy autor w ogóle chce brać udział w wystawie i czym chce zabłysnąć.
kumak
-#
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2008, 22:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: kumak »

georgio pisze:Nie wiem skąd tyle niechęci pod adresem reAnimacji. Normalne jest że się przesyła zdjęcia analogowe w postaci cyfrowej, zwłaszcza jak chodzi o pre-selekcje.
Popieram Kolegę.Odwiedzam forum korexu bo ujęła mnie panująca tu atmosfera...i proszę...niech tak zostanie.
Przecież tutaj chodzi wyłącznie o wstępny wybór.Autor wysyłający swoją prezentację może dołączyć przecież linka do swojej strony (jeśli takową ma) i dodatkowo zwrócić uwagę na swój dorobek.
Nie ma się co obruszać na wysyłanie zdjęć analogowych droga cyfrową, ot takie czasy. A w znakomitej większości przypadków na wystawę i tak można podesłać (a nawet trzeba ;-) ) odbitki zrobione własnoręcznie, lub pod kontrolą.
Pozdrawiam
reanimacje
-#
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2008, 00:41
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: reanimacje »

Cieszę się, ze znalazły się osoby, które potrafią podejść do tematu na luzie i nie szukają dziury w całym. Pozdrawiam
Dni Kultury Studenckiej "ReAnimacje" 2008
21 - 25 kwietnia 2008
INFO: www.aegee-gliwice.org/reanimacje2008

Prezentacje (maks. 10zdjęć - łącznie 2MB) proszę przesyłać na adres
reanimacje@aegee-gliwice.org do 12 kwietnia 2008
ODPOWIEDZ