Kiev 6 - problem z przysłoną

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Kiev 6 - problem z przysłoną

Post autor: filozof97 »

Od pewnego czasu użytkuję Kieva 6C. Aparat kupiłem podobno nowy, zdaniem sprzedającego na Allegro, trzydziestoletni leżak. Pomijając jakość wykonania (do aparatu fabryka powinna dorzucać pilnik), byłem zadowolony... Aż do wczoraj.

Kupiłem pierścień dystansowy od Psixa, ten najkrótszy, do ostrzenia metr - pół metra. Po dopasowaniu, tj. demontażu bagnetu aparatu i rozpiłowaniu jego otworu, żeby w ogóle się mieścił naciągnąłem aparat... i powstał problem. Aparat "nie rygluje" się w pozycji naciągniętej, tylko natychmiast wyzwala migawkę. Co ciekawe, kiedy naciągnę go gwałtownym ruchem, problemu nie ma, łagodnym - jest. Nie ma też problemu przy zdjętym obiektywie, przy założonym albo założonym razem z pierścieniem - jest.

Co to może być (jakby jakieś sprzęgiełko?) i jak to naprawić?
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Kiev 6 - problem z przysłoną

Post autor: Mirosław »

Tak bardzo ogólnie - skoro to 30 letni ,,leżak,, wymaga przesmarowania-ale czy samemu to można zrobić mi osobiście trudno powiedzieć
dowiedz się ile by to kosztowało-wtedy podejmiesz jakąś decyzje. :-/
Uzależniony od fotociemni .
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Kiev 6 - problem z przysłoną

Post autor: filozof97 »

Tak chyba też zrobię.. Czy ma ktoś polecić serwis, który podejmie się robienia czegokolwiek w Kievie (typowa rozmowa - serwisują Państwo analogi? -Tak, a jaki to aparat? -Kiev 6. -A, to nie), nie weźmie za to kosmicznych pieniędzy i nie zajmie mu to pół roku?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kiev 6 - problem z przysłoną

Post autor: J.A. »

Ja bym udeżył do Bydgoszczy. M. Nagov.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ