agfacolor nr emulsji - jak odczytać rok propodukcjhi?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

agfacolor nr emulsji - jak odczytać rok propodukcjhi?

Post autor: cbk »

Czy można gdzieś znaleźć po numerze emulsji datę produkcji?
nr emulsji:
17012062
God Is A Girl
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

agfacolor nr emulsji - jak odczytać rok propodukcjhi?

Post autor: technik219 »

Kiedyś przypadkowo trafiłem na stronę zawierającą zestawienie materiałów kinematograficznych Agfy i Agfy Wolfen (oraz ORWO) gdzie była tabela numerów emulsji, dat ważności itp. parametrów. Tabela zachowywała ciągłość produkcji od, jeśli dobrze pamiętam, końca lat 50-tych do początku 90-tych (miałem puszkę NP-55 i też nie wiedziałem z którego roku). Prawdopodobnie masz materiał kinematograficzny albo jakiś profesjonalny, bo na amatorskich negatywach daty powinny być drukowane. Na papierach Agfy też są jakieś kody nijak się mające do jakichkolwiek dat. Ilford też daty produkcji i "ważności" (gwarancji) utajnia. Jedynie przed "wuniowstąpieniem" drukowali daty ważności na opakowaniach, potem już nie. Co do tej tabelki, nie dałem zakładki i już nie udało mi się jej znaleźć. Coś mi się kojarzy, że to było na stronie jakiegoś przedsiębiorstwa obróbki filmów dla potrzeb kinematografii. Niemcy? Austria? Szwajcaria? Nie pamiętam.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

agfacolor nr emulsji - jak odczytać rok propodukcjhi?

Post autor: cbk »

Będę szukał
God Is A Girl
ODPOWIEDZ