Polaroid.

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

puszek21
-#
Posty: 30
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:19
Lokalizacja: józefów

Post autor: puszek21 »

Witam. Czy któryś z użytkowników, próbował manualnie wywołać film polaroida?? Zrobiłem kamerkę otworkową na filmy instax dokładnie fuji instax wide. W ciemni po zrobieniu zdjęcia rozwałkowuję film wałkiem i nic mi nie wychodzi. Zdjęcie jest czarne i nic na nim nie widać. Ma ktoś może jakieś sugestie ??
Z góry dziękuję
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

puszek21 pisze:Witam. Czy któryś z użytkowników, próbował manualnie wywołać film polaroida?? Zrobiłem kamerkę otworkową na filmy instax dokładnie fuji instax wide. W ciemni po zrobieniu zdjęcia rozwałkowuję film wałkiem i nic mi nie wychodzi. Zdjęcie jest czarne i nic na nim nie widać. Ma ktoś może jakieś sugestie ??
Z góry dziękuję
jak jest czarne to moze gdzieś zaświetliłeś paczke?....jakbyś pół roku temu powiedział to dałbym ci zepsutego instaxa z wałeczkami:P..
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
puszek21
-#
Posty: 30
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:19
Lokalizacja: józefów

Post autor: puszek21 »

[quote="Fikumiku"]jak jest czarne to moze gdzieś zaświetliłeś paczke?P.[quote]

Mało prawdopodobne, wyjmowałem filmy w pokojach bez okien pozna pora. Szczeliny drzwi pozatykane. Prześwietlone tez nie jest bo zużyłem 10 filmów i ze wszystkimi to samo. Naświetlałem różnymi czasami ten sam obiekt. Nie wiem czy to może być kwestia zbyt mocnego nacisku wałka na papier? albo rozsmarowywanie w róznych kierunkach?

Myślałem o kupnie jakiegos polaroidu, pewnie by ułatwił mi życie. Wiem jednak, że da się bez tylko nie wiedziałem ze to takie trudne :D
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 22:46 przez puszek21, łącznie zmieniany 1 raz.
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Hy...a może ze złej strony zaczynasz wałkować?;P;)...no nie wie...nie mam pojęcia...co jest nie tak....jak kupie paczke to poświęce 2 strzały...na eksperyment...


jedyne co ci moge powiedziec z moich doświadczeń...to tak
-...podpalanie zdjęcia zapalniczką zaraz po ekspozycji i wyciśnięcu chemi...powoduje zaczernienie obrazu:)...można uzyskać ładną czarną ramkę....albo zakryć prawie cały obraz...
- ...przeleżały materiał...(ok1 rok)...starzeje się strasznie szybko( w porównaniu do normalnych błon) prawie wogóle nie chyta światła...zdjęcia wychodzą..brunatne...z lekkim zarysem obrazu.....
...hy...i to wszystko jak narazie;P;).....
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
puszek21
-#
Posty: 30
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:19
Lokalizacja: józefów

Post autor: puszek21 »

Wałkuję od strony torebek z chemią. Za pierwszym razem przejechałem wałkiem raz po filmie bo nie wiedziałem jak to wygląda. Okazało się po włączeniu światła, że nie wszystko wycisnąłem i kolejnym razem wałkowałem dokładniej kilka razy w różne strony.
Ze zdjęcia i tak nic nie wyszło nawet z lekkim zarysem :D Paczka jest nowa i ma ważność do 2013 roku.
Pomysł z zapalniczką podoba mi się i wykorzystam to jak zacznie coś wychodzić.

[ Dodano: Czw 15 Mar, 2012 ]
Można zakupić jeszcze filmy wkłady do polaroida typu 80?
ODPOWIEDZ