Od Anareta do Rodagona

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

Uczepie sie tych Anaretow :)

Jak sie popatrzy na opinie z innych krajow (ale nie z Czech :)), to te obiektywy maja naprawde nienajgorsza marke.
--
Maciek
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Napisałem "bylejakość" w sensie ogólnym (nie odnosiło się to do Anaretów).
Anarety nie są takie złe, sam mam dwie sztuki.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Ja mam Anareta 105 i jest naprawdę niezły. 80 i 50 też, ale schowane głęboko - dużo gorzej są zrobione.

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

Przy obecnych cenach dobrych szkiel, ja bym sie nie zastanawial nawet chwili. Im lepszy obiektyw, tym latwiej skupic sie na odbitce. Obiektyw staje sie pewnym elementem constans, o ktorym w ogole nie trzeba myslec w kontekscie ccalego procesu. Im wiecej takich constansow w calym procesie, tym latwiejsza praca. Warto na to poswiecic te stowke, czy dwie, bo za tyle mozna SPOKOJNIE kupic nikkory czu rodagony na ebayu.
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

Jerzy pisze:80 i 50 też, ale schowane głęboko - dużo gorzej są zrobione.
Co znaczy "schowane gleboko"?

Z gory przepraszam, malo spalem...
dzerry pisze:Przy obecnych cenach dobrych szkiel(...)Warto na to poswiecic te stowke, czy dwie, bo za tyle mozna SPOKOJNIE kupic nikkory czu rodagony na ebayu.
Chyba stowke czy dwie ale w euro :( Z cen zakonczonych aukcji wynika, ze Componony i Rodagony nizej raczej nie schodza...
--
Maciek
Awatar użytkownika
Pank1
-#
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2009, 20:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Pank1 »

Mój pierwszy post na forum, witam wszystkich:)
Chyba stowke czy dwie ale w euro :( Z cen zakonczonych aukcji wynika, ze Componony i Rodagony nizej raczej nie schodza...


Właśnie zainspirowany tym wątkiem i niektórymi wypowiedziami o sprawdzonym już sprzęcie, wylicytowałem przed kilkoma chwilami na niemieckim ebay'u 80 Rodagona za 37 Euro w "sehr gut zustand"...więc da się nawet w grudniu przed świetami. Wniosek taki, że trzeba próbować...



ok...no musiałem się też pochwalić :-P (mam nadzieję, że zauważę różnicę do anareta w jakości)
Vulcania, Neptunia, Oceania...
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

trzeba jeszcze znac niemiecki
stygi
-#
Posty: 65
Rejestracja: 16 paź 2009, 08:56
Lokalizacja:

Post autor: stygi »

Malfas pisze:trzeba jeszcze znac niemiecki
Ostatecznie można spróbować użyć translatora on-line lub poprosić kogoś kto zna ;)
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Witam !Nie demonizujmy eBay'a w przeciwienstwie do Alle... , ceny ( przynajmniej na brytyjskim ) nie sa odstraszajace . Dzisiaj widzialem Laboratora 900 z nikkorem 2,8/50 w dobrym stanie za ok. 400 PLN .
Co do optyki , Neonon 2,8/50 Dursta w stanie perfekt , nie poszedl za 25 funciakow .

Dla oszczednych - dosc czesto na darmowych /smieciowych stronach mozna znalezc ogloszenie typu "oddam w dobre rece - warunek - odbior osobisty " .Sam ostatnio oddalem w "dobre rece " Dursta 601 z Fujinonem 3,5/50 ...
Pozdrawiam !
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

rybka pisze:Witam !Nie demonizujmy eBay'a w przeciwienstwie do Alle... , ceny ( przynajmniej na brytyjskim ) nie sa odstraszajace . Dzisiaj widzialem Laboratora 900 z nikkorem 2,8/50 w dobrym stanie za ok. 400 PLN .
ten powiększalnik waży dobre 50kg, jeśli nie ma się innych możliwości, to przesłka do PL kosztowałaby majątek
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

ja mam, rodzine ktora autem na swieta jedzie, z londynu, ale za cholere nie mogę ogarnąc ebaya
ktos pomoze?
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

rybka pisze:Witam !Nie demonizujmy eBay'a w przeciwienstwie do Alle... , ceny ( przynajmniej na brytyjskim ) nie sa odstraszajace . Dzisiaj widzialem Laboratora 900 z nikkorem 2,8/50 w dobrym stanie za ok. 400 PLN .
i pewnie dlatego nie poszedl :) bo tam musza byc dwa Rodenstocki zeby dzialal AF
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Cena 1 kg przeslanego do Polski poprzez kuriera ( wykluczam lokalne poczty ) , gdzie kurier przyjezdza pod drzwi oscyluje w gr. 1,5 EU . Bywa taniej , ostatnio przesylalem skrzynie z przekladnia do Volvo Penta - Saildrive , jakies 45 kg w drewnianej skrzyni , za 60 EU . Dotarla cala i zdrowa .

Dadan Mafak'u - Laboratora 900 z dwoma "sznajderami " krecilem bez AF , wiec moze i z Nikorem pojedzie , nie wiem , ja amator prosze Panow jestem ...

Najwiekszy problem z zakupem powiekszalnika jest w tym magicznym " odbiorze osobistym " - malo komu chce sie ruszyc 4litery za miasto . Pomieniony Laborator byl akurat tylko w takiej opcji , w dodatku w Anglii .
Co nie przeszkadza zagladac , sledzic , ect. To kosztuje "jedynie" czas .
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

ja się chyba zdecyduję na Schneider-Kreutznach Componon-S 80mm f/5.6 bo na pewno będzie sporo lepszy od anareta, a na wersje z f/4 to mi trochę żal pieniążków bo mogę mieć za to papieru w bród!
to ja zabiłem Laurę Palmer...
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

wiecie, ale tak gdybac sobie mozna, jednak dla kogos obcego w temacie nie jest to takie proste, a ja np byłbym wdzieczny za konkretne podpowiedzi
ODPOWIEDZ