moywacja do fotografi.

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

rafal199331
-#
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:49
Lokalizacja: całowanie

moywacja do fotografi.

Post autor: rafal199331 »

Witam. Jeżeli w nieodpowiedni dział się wpisałem to wybaczcie.
Mam taki problem, bo Moja Dziewczyna bardzo pasjonuje się fotografią, i kiedyś robiła dość sporo zdjęć, ciągle Ja to interesuje ale jej brakuje Motywacji, chce Jej pomóc, żeby nabrała motywacji, posiadam kilka Jej zdjęć uważam że są świetne ale wiadomo nie wierzy mi bo wiadomo chłopak co Jej może innego powiedzieć, co byście mi doradzili? jak Jej pomóc? może gdzieś opublikować te zdjęcia? niech je inni ocenią? Ratujecie bardzo mi na tym zależy:)
Dziękuje z góry za odpowiedz, pozdrawiam Rafał

A zdjęcia sami oceńcie
Załączniki
2.JPG
1 - Kopia.JPG
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 10:22 przez rafal199331, łącznie zmieniany 1 raz.
ou!
-#
Posty: 35
Rejestracja: 14 gru 2007, 23:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ou! »

Proponuję, żebyś zgodnie z wpisanym na forum miejscem swojego zamieszkania zabrał ją na Bagno"Całowanie". Nie dość, że miejsce do fotografowania derkaczy zacne, to i może udzieli Wam się romantyczność płynąca z samej nazwy i obydwoje na tym skorzystacie.

W każdym razie zabierz ją w miejsce, gdzie jej fotograficzna pasja nie będzie potrzebowała dodatkowej motywacji ;-)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

z własnego doświadczenia wiem, że nic tak nie motywuje, jak nowy aparat. i tu jest przewaga aparatów na film nad cyfrówkami, są one bowiem relatywnie tanie, dzięki czemu co sezon można wymienić sprzęt na "nowy".

aha, lepiej nich obywatelka dziewczyna nigdzie nie publikuje zdjęć, bo wtedy to się dopiero zrazi do fotografowania, mówię całkowicie na serio.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

rbit9n pisze:z własnego doświadczenia wiem, że nic tak nie motywuje, jak nowy aparat. i tu jest przewaga aparatów na film nad cyfrówkami, są one bowiem relatywnie tanie, dzięki czemu co sezon można wymienić sprzęt na "nowy".

aha, lepiej nich obywatelka dziewczyna nigdzie nie publikuje zdjęć, bo wtedy to się dopiero zrazi do fotografowania, mówię całkowicie na serio.

polemizowałby z kolegą ;-) w niemal każdej kwestii. ale lokalny patriotyzm :mrgreen: każe mi zachować powściągliwość.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

no nie mów Grzegorzu, że publikowanie na plfoto nie potrafi zrazić do fotografii.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

Popieram - po co publikować amatorskie zdjęcia? Powinny podobać się przede wszystkim autorce i "całuśnemu" koledze. Zresztą nie wiem czy akurat tym tematem kolega nas nie podpuszcza (prawie 1-kwietniowo) i mam nadzieję, że w całowaniu jest lepszy niż w ortografii. Ale to niech ocenia ktoś inny.... ;-)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

mogę ocenić ortografię. szkoda, że nie ma możliwości kolorowania byków i poprawek.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

a wytłóścić, albo podkresilici?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

J.A. pisze:a wytłóścić, albo podkresilici?
można, ale czerwień... czerwień pachnie jak zwycięstwo. parafrazując klasyka.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

rbit9n pisze:no nie mów Grzegorzu, że publikowanie na plfoto nie potrafi zrazić do fotografii.
wszystko zależy od delikwenta, lub delikwentki. jeśli ktoś ma zdrowo pod beretem i posiada choćby minimum daru obserwacji jest w stanie odróżnić bełkot od rzeczowej krytyki. pewno, że portale typu plfoto pełne są znaffców i 15 letnich geniuszy fotografii, którzy to wiedza wszystko o zdjęciach i większość prac to dla nich "gniot" czy "lipa". na szczęście zawsze istnieje możliwość wniknięcia w tffórczośc takiego mastera i porównanie jego wypocin z kanonami. oczywiście takie działanie prowadzi do radosnych wniosków i stwierdzenia, że lepiej opinie takich ludzi, po prostu lekce sobie ważyć.

inna sprawa, że można również trafić, na ludzi którzy coś osiągnęli. zdziwiłbyś się ilu naprawdę dobrych fotografów publikuje swoje zdjęcia na plcośtam. mało tego, potrafią rzeczowo i bez jadu, wyjaśnić co można zrobić aby poprawić swój warsztat. dawno temu, trafiłem na kilku takich osobników obu płci, którzy bezinteresownie i z wielką cierpliwością łamali mój barani upór, starając się wpoić mi pewne oczywiste, dziś dla mnie sprawy. nie będzie przesadą jak powiem, ze sporo takim ludziom zawdzięczam.


nie zrozum mnie źle, ale uważam, że na początek przygody z fotografią, cyfrówka będzie lepsza. pomijam w swym, rozumowaniu kwestie mentalne, czy estetyczne. po prostu, ktoś kto zaczyna swoją przygodę z fotografią, a posiada już aparat (chyba każdy posiada jakiś aparat ;-) ) nie dość, że na dzień dobry nie musi liczyć się z dodatkowymi kosztami, to zawsze może niemal na żywo oceniać swoje dokonania. jeśli po tygodniu, czy roku stwierdzi, że bycie świadomym fotografem, go nie bawi, zawsze może zachować aparat i pstrykać zdjęcia u cioci na imieninach, czy podczas dorocznego zebrania miłośników pewnego radia.

nie ma co ukrywać, fotografia analogowa, w dzisiejszych czasach robi się elitarna i wymaga większej ilości czasu, zamysłu oraz nakładów. jeśli ktoś ma w nią wdepnąć niech lepiej najpierw sprawdzi czy jest na nią gotowy. pisze to z doświadczenia, gdyż zaraziłem analogiem sporo ludzi a na dzień dzisiejszy zostało ich raptem kilku. reszta stwierdziła, że "to nie to", że fajne, ale nie dla nich. większość żałuje wydanych pieniędzy na chemię i artefakty.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

nord pisze:nie zrozum mnie źle, ale uważam, że na początek przygody z fotografią, cyfrówka będzie lepsza.
przecież zdjęcia powstały z wykorzystaniem takiego oto urządzenia:
Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

rbit9n pisze:
nord pisze:nie zrozum mnie źle, ale uważam, że na początek przygody z fotografią, cyfrówka będzie lepsza.
przecież zdjęcia powstały z wykorzystaniem takiego oto urządzenia:
Obrazek
co wyżej pisałem w kwestii, tego:
rbit9n pisze: i tu jest przewaga aparatów na film nad cyfrówkami, są one bowiem relatywnie tanie, dzięki czemu co sezon można wymienić sprzęt na "nowy".
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

nord pisze:to zawsze może niemal na żywo oceniać swoje dokonania.
To jest czysta teoria nie mająca w 99,9% przypadków pokrycia w praktyce.
Wiecie dla czego za czasów analogowych ktoś kto umiał robić zdjęcia był wyjątkowy, inny itd? Bo robienie zdjęć wymagało myślenia i uczenia sie.
Obecnie wszystkim w koło wydaje się, że to aparat robi zdjęcia i jezeli kupi sie cyfrówkę to mózg stanie się zbędny. Dla tego teraz kazdy robi zdjęcia.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
ModusOperandi
-#
Posty: 665
Rejestracja: 12 gru 2010, 08:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: ModusOperandi »

Fotografuję przede wszystkim dla siebie, konsekwentnie brnę do przodu czego i autorowi posta oraz jego przyjaciółce życzę...
Zasadniczo to ona słuszna jest... ta koncepcja...
rafal199331
-#
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:49
Lokalizacja: całowanie

Post autor: rafal199331 »

ou! Widzę że moja miejscowość jest Ci znana;) Dzięki za odpowiedz.
a reszta jak macie zamiar sobie urządzać dyskusje to proszę nie tutaj, o zostawcie dla siebie głupie komentarze.
ODPOWIEDZ