maskownica - krzywe marginesy

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

to nie ta :lol:
ta jest 30x40
tamta 24x30 i nie jest tak perfekcyjna wizualnie, chce za nia 250zl
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

I tak za duzo jak na czestotliwosc, z jaka rozkladam ciemniowe graty.

Poki co bede chyba polowal na okazje i nadal korzystal z lepca i ekierki :)
--
Maciek
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

ok, powodzenia ;-)
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

maqsz pisze:Wszystkie "masking frame" i "masking easel" widzialem, gorzej u mnie z szukaniem po niemiecku :/
Vergrosserungrahme

Po prostu wejdz do Labor (ciemnia), i szukaj albo w Vergrosserer (powiekszalniki) albo w Zubehor (akcesoria). Ostatnio facet wyprzedawal jakies uzywane maskownice Kaiser po 7.5 euro.

Wielkie RRBeardy mamy w szkole - no luksus to jest. Az sie obawiam jak mi sie bedzie w domu na zwyklej metalce robic..:)
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

Poza podstawowym terminem "Vergrößerungsrahmen" uzywane sa tez: "Belichtungsrahmen", "Vergrößerungskassette", "Klapprahmen", "Maskierrahmen", "Papierhalter" - i pod tymi haslami mozna szukac skutecznie w ebay.de.
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

Ja używam maskownicy Saunders 16x20 cali. która pod każdym względem bije tę, którą mam jeszcze w kraju (PZO 40x50).
Ta Saunders ma wykonane 4 nacięcia w powierzchni płyty, umieszczone równolegle do górnego dłuższego boku, a zmniejszające się w kierunku środka płyty i używane odpowiednio w zależności od formatu papieru.
Papier po wciśnięciu we właściwą szczelinę, przesuwa się do oporu w lewo (początek wycięcia) i zawsze ma on powtarzalną pozycję, gwarantującą równoległość wszystkich boków do właściwych brzegów maskownicy.
Nakrywające go ze wszystkich stron cztery blaszane listki przesuwane pokrętłami,
pozwalają dobrać sobie białą ramkę wokół naświetlanego zdjęcia, nawet do półtora cala szerokości (wg własnych upodobań).
Dodatkowym plusem jest miniaturowy siłownik podtrzymujący uniesiona do góry ramkę z listkami przysłaniającymi, podobnie jak przy tylnych drzwiach minivana.
I jeszcze jedno, ....nic nie skrzypi i nie zgrzyta, jak przy krajowej maskownicy rodem z PZO.
ODPOWIEDZ