kto i dlaczego

Wasze opinie o nowej odsłonie serwisu - czego jest za dużo, czego za mało, co chcielibyście tu znaleźć - to będzie dla nas wskazówka w jaką stronę powinniśmy się rozwijać.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
janykiel
-#
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2009, 17:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: janykiel »

enter pisze:a ja bym zostawił ogłoszenia tylko wewnętrzne bez odnośników i sugestii do ofert zewnętrznych

a przykład j/w pokazuję tylko, że komuś [bez przytyczki personalnej] nie chce się pisać specjalnej/dobrej/koleżeńskiej oferty dla nas forumowiczów tylko zajrzyj na allegro/ceneo/fototi....... itd.
zakładam że 99% z nas potrafi przeglądać inne serwisy i znaleźć dobrze opisaną i otagowaną ofertę i jak czegoś potrzebuje to pewnie już to znalazł; więc takie przekierowanie słowne lub linkiem tylko zawala miejsce na forum.

to takie moje 0,03zł :roll:
Odnośniki do zewnętrznych serwisów jednak mogą ułatwić finalizację transakcji. Może niechby i zostały, byle w ogłoszeniu podane były wszystkie parametry oferty.
krycha_666
-#
Posty: 96
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:36
Lokalizacja: Ożarów/ Kraków

Post autor: krycha_666 »

Nie wiem jak wygląda od strony prawnej sprzedaż na forum. Ale sprzedając na allegro, mamy podpisana umowę kupna-sprzedaży.(o ile dobrze wiem) Obie strony są chronione przez prawo. Nie wiem czy to samo stosuje się do sprzedaży przez ogłoszenia typu forum internetowe.

Tym bardziej, że w wszelkich portalach z ogłoszeniami, zawsze jest zalecenie co do odbioru osobistego.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

mi też usunięto ogłoszenie ...

Post autor: jac123 »

Mi też kiedyś usunięto ogłoszenie, gdzie zapomniałem podać cenę, ot tak bez uprzedzenia (takie to koleżeńskie forum ...). Oczywiście nie ma wymogu uprzedzania, ale miło by było stosować takie dżentelmeńskie zwyczaje.
Aha, dodam, że niektórzy są w gorącej wodzie kąpani.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2011, 17:40 przez jac123, łącznie zmieniany 1 raz.
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

enter pisze: a przykład j/w pokazuję tylko, że komuś [bez przytyczki personalnej] nie chce się pisać specjalnej/dobrej/koleżeńskiej oferty dla nas forumowiczów tylko zajrzyj na allegro/ceneo/fototi....... itd.
zakładam że 99% z nas potrafi przeglądać inne serwisy i znaleźć dobrze opisaną i otagowaną ofertę i jak czegoś potrzebuje to pewnie już to znalazł; więc takie przekierowanie słowne lub linkiem tylko zawala miejsce na forum.
kolego forumowiczu, czy wszystko w porzadku? sadzisz, ze mi sie nie chce? i, ze jest w tym cos zlego, ze napisalem ogloszenie w ten sposob?
juz wyjasniam...
na moje pareset postow tylko jakis absurdalny procent albo promil to ogloszenia. a posty nie sa o dupie maryni, zazwyczaj zabieram glos w wartosciowych tematach. przez dwa miesiace dalem dwa ogloszenia (lacznie z tym usunietym). wiele osob kupujac cos ode mnie cieszylo sie, ze w koncu to dostali (a rzeczy te bywaly wczesniej na allegro) bo tak sie sklada, ze sprzedaje rzeczy rzadko spotykane. a zdjec tym razem nie wkleilem zeby wlasnie nie zasmiecac forum...

jak widac mozna dwie sprawy widziec kompletnie inaczej.

rozumiem, ze narod krewki i, ze komus sie zle spi bo ktos inny nie dosc, ze cos sprzeda to jeszcze chwast zarobi. tylko, ze w moim przypadku te ogloszenia to jakis mizerny dodatek do mojej aktywnosci na korexie a nie 10 postow o wspomnianej dupie zeby tylko moc zamiescic ogloszenie.

zmeczony jestem...wszedzie k...a problemy...jak by nie mozna bylo normalnie zyc.
Awatar użytkownika
Michał Kowalski
-#
Posty: 540
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:38
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: Michał Kowalski »

Posluchaj dadan_mafak, to nie tak ze hobbystycznie kladziemy klody pod nogi... po prostu kiedys zroil sie straszny bajzel i po to powstal regulamin i ograniczenia... Co nie znaczy ze zaraz tego nie zmienimy - chcemy to zrobic dobrze aby nikt nie mial pretensji.
Fotograf Chrzanów - fotografia ślubna
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

Michal, akurat moja ostatnia odpowiedz nie odnosila sie do regulaminu i do Was - zarzadcow, tylko do jednego z forumowiczow.
Awatar użytkownika
enter
-#
Posty: 66
Rejestracja: 17 sty 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: enter »

dadan_mafak,
ale ja nie pisałem personalnie do Ciebie
ot, tak napisałem przy okazji "tematu"

ale masz rację:
"rozumiem, ze narod krewki i, ze komus sie zle spi bo ktos inny nie dosc, ze cos sprzeda to jeszcze chwast zarobi. tylko, ze w moim przypadku te ogloszenia to jakis mizerny dodatek do mojej aktywnosci na korexie a nie 10 postow o wspomnianej dupie zeby tylko moc zamiescic ogloszenie.

zmeczony jestem...wszedzie k...a problemy...jak by nie mozna bylo normalnie zyc."

wykropkowane czy nie zawsze będzie świadczyło o Tobie
[center]Kiev60TTL, ARAX88 + szukam 500mm i mirrora do Psix-a
DomenaFotografa.net | Sprzętowo 6x6[/center]
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

enter pisze: wykropkowane czy nie zawsze będzie świadczyło o Tobie
tak, robie to swiadomie. oszczedzam rowniez czas - swoj i odbiorcy. wole tak niz ubierac grzeszne mysli w piekne slowa. [nie bierz tego do siebie]
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Ja bym tam przy regulaminie BAZARU wiele nie majstrował, nie jest taki najgorszy. Generalnie jestem za tym aby było jak najmniej zakazów - troszczę się w ten sposób o moderatorów, aby nie mieli za wiele pracy, tudzież nie wykazywali nadgorliwości...
Ogólnie też jestem za tym , że jeśli jakieś zakazy będą (typu - zakaz linkowania do allegro) to dać opcję, że jeśli ogłoszeniodawca zapłaci (choćby 1 PLN), to może dać ogłoszenie o dowolnej treści.
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

tak czy siak nie zmienia to faktu ze dadan nie naruszyl tegoż regulaminu i mimo zgrzytów z przeszlosci popieram go całym sercem
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Ja jestem za rozwiązaniem podawania linków do portali aukcyjnych...czy to zaczyna się od 1 zł czy od 10 tyś co to za różnica?.....bazar jak dlamnie z zasady jest miejscem gdzie się sprzedaje i kupuje...ograniczenia co do limitów...linków..są jak dlamnie bez celowe...

Każdy z nas ma potrzebe rozwijania swojej pasji która wiąże się z wydatkami.....a większa liczba ofert...daje nam większe możliwości wyboru....

Następnym "za" jest to że portela aukcyjne dają (domniemane) poczucie bezpieczeństwa zakupu:)....czego prawnie nie daje nasze forumowe bazarowanie:)....
Ostatnio zmieniony 30 lis 2011, 22:41 przez Fikumiku, łącznie zmieniany 1 raz.
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

co do tej bezpiecznosci to jestes głęboko w błedzie
allegro daje ci takie bezpieczeństwo ze hop siup
jedyne co daje to jasne i pewne informacje o transakcji, ale jak dojdzie co do czego to sam musisz sie pofatygowac na miejscowy komisariat by zlozyć doniesienie o popełnieniu przestepstwa, allegro jedynie udostępni policji dane itp
tu zawierasz transakcje przez pw, jest post który zawiera szczegóły, a w pw masz dane kontrahenta

moim zdaniem forumowy bazar jest by sprzedac cos co nam zalega komuś komu to sie moze przydać, a nie być miejscem do interesów
tu jakby dadan sie nie wpisuje, do końca, ale nie nazwał bym go handlarzem, zresta ilość jego ofert swiadczy o tym ze nim nie jest

limity co do aukcji od 1zł..... co chwile mam inne myśli raz to dobrze dwa moze jednak nie, bo jeśli ktoś chce coś wrzucic to wrzuca na bazar a jak nie to wrzuca na allegro, a jak ktos chce dla bezpieczeństwa allegro to pisze do sprzedającego i sobie tam juz ustalają wszystko, tylko ze tam placi się prowizje za niby bezpieczne zakupy
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

porownanie dosc oryginalne biorac pod uwage branze i skale wielkosci. na jeden przedmiot zwiazany z fotografia analogowa przypada bilion telewiozorow, wzmacniaczy, glosnikow i innych sprzetow. podobne relacje istnieja miedzy uzytkownikami tego i tamtego sprzetu. wiec "niekoniecznie" ich zasady musza spisywac sie dobrze w naszych realiach.
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Moim skromnym zdaniem nazwa działu "Bazar" sama już porządkuje posty dotyczące kup/sprzedaj....i ogłoszenia handlowe nie trafiają do innych tematów chyba głównie o to chodzi....wolny rynek:P;) Reszta problemów czy to aukcja czy nie czy cena minimalna od 1 zł jest dla mnie zbyteczna. Takie jest moje zdanie.
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

Wtrącę swoje 3 grosze.
1. Regulamin bazaru jest nieprecyzyjny, dlatego cieszę się, że będą zmiany.
2. Dla przykładu, forum nikoniarze zabrania umieszczania jakichkolwiek linków do aukcji, zabrania też jednoczesnej sprzedaży na nikoniarzach i w innym źródle. Dla sprzedawców komercyjnych, firm, jest specjalna część giełdy, a umieszczanie tam ogłoszeń jest płatne.
3. Według regulaminu allegro sprzedaż poza allegro jest zabroniona.

Aby rozjaśnić sprawę należałoby albo dopuścić wszystkie linki do aukcji, albo zakazać umieszczania jakichkolwiek linków do aukcji. Biorąc pod uwagę zapis, wspomniany przeze mnie w pkt. 3. rozsądna wydaje mi się opcja z całkowitym zakazem.
Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam, Bartek.
ODPOWIEDZ