kto i dlaczego

Wasze opinie o nowej odsłonie serwisu - czego jest za dużo, czego za mało, co chcielibyście tu znaleźć - to będzie dla nas wskazówka w jaką stronę powinniśmy się rozwijać.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

kto i dlaczego

Post autor: dadan_mafak »

dlaczego usunieto moje ogloszenie? i tak z ciekawosci - kto to zrobil?

czekam na konkretna odpowiedz.

"Twój Temat napisany przez Ciebie na: "Forum Fotograficzne - Korex", został usunięty przez Administratora lub Moderatora.
Powód: Post sprzeczny z regulaminemTwój post:

Temat: "[s] powiekszalniki, obiektyw 90mm, maskownica 30x40, CPE2"

powiekszalnik Jobo 7415 do 4x5cala - 3000zl
powiekszalnik Durst M70 Pro - 1650zl
maskownica czterolistkowa Dunco 30x40 - 600zl
Apo Rodagon 90mm - 800zl
procesor Jobo CPE2 + lift + koreks 2500 - 999zl
Zdjecia i dokladne opisy sa na allegro, uzytkownik "darkroommaster"

kontakt:
dadan_mafak@gmail.com
tel. 601 772 969"
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

znam ten ból he he mi też kiedyś usunieto ogłoszenie tłumacząc to faktem, że z allegro można zapodawać aukcje zaczynające się o 1pln.


ale np. gdybyś tylko na tym forum złożył ofertę za 5tysięcy, będzie ok.

b/k
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

no dobrze, ale ja nie podalem linku do aukcji...
a bezsens tego zostawiam bez komentarza.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 10:17 przez dadan_mafak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michał Kowalski
-#
Posty: 540
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:38
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: Michał Kowalski »

sprawa sie wyjasnia..
Fotograf Chrzanów - fotografia ślubna
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

zastanow sie czy to jest link. w razie watpliwosci zapytaj kogos oblatanego z informatyka.

a pozniej (w wolnej chwili, odbiegajac troszke od tematu) prosze o uzasadnienie dlaczego mozna dac ogloszenie i link do aukcji (od zera bez minimum) a nie mozna dac ogloszenia z cena i linku do aukcji z taka sama cena. rozumiem, ze trzeba stosowac sie do regulaminu i tak tez czynic bede, iekawi mnie tylko dlaczego tak jest.

tak czy owak interesuje mnie kwestia usuniecia mojego ogloszenia, zebym takich karygodnych bledow nie popelnial w przyszlosci.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Tak samo uważam
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez slawoj, łącznie zmieniany 2 razy.
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

Czyli żadna aukcja od 1 zł z definicji nie pochodzi od użytkownika prowadzącego działalność gospodarczą? Faktycznie, ten zapis w regulaminie jest nielogiczny. Czy nie lepiej wprowadzić limit ilościowy? Np. raz na miesiąc?
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

zacznijmy od tego, ze nadal nie dostalem powodu usuniecia tylko jakies insynuacje, czyli cos co sie komus nie podoba.
jesli podchodzi to pod handel to prosze mi to napisac i zamknac temat, nie bede dawal ogloszen. dziwne tylko, ze przez pare lat nie przeszkadzalo to nikomu. sprzedaje malo przedmiotow a ogloszenia daje tylko na takie bardziej wartosciowe, nie zasmiecam bazaru szczypcami, klamerkami i gadzetami po 5zl ktorych mam pol piwnicy. na dodatek spora czesc ktora oglaszam to rzeczy ktore kiedys kupilem, pouzywalem i teraz puszczam dalej bo kupilem sobie inne...to tez handel?

nie lubie niejasnych sytuacji...mozna bylo do mnie napisac pw albo w ogloszeniu napisac co sie nie podoba. nie dostalem pw, nikt nic nie napisal, nawet nie dostalem informacji, ze ogloszenie zostalo usuniete. skoro je ktos usunal za niezgodnosc z regulaminem to chcialbym wiedziec co jest niezgodne.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

weesee pisze:nie twierdzę ze to link, tylko że tak samo można tą część ogłoszenia traktować. forum jest miejscem towarzyskim, czy jak kto woli koleżeńskim, i tak jak między kolegami czasem coś się sprzedaje. natomiast sprzedaż prowadzona przez Ciebie to część Twojej działalności zarobkowej, a porządną firmę raczej stać na reklamę.
kol. weesee

nie chodzi o to czy ktoś prowadzi działalność zarobkową czy nie, chodzi o logikę. bo jeśli ktoś wystawi aukcje powiedzmy z opcją kup teraz i doda jej link( w dziale bazar) .. żeby się na przykład nie rozpisywać o oferowanym przedmiocie, zaprezentować zdjęcia itd. wówczas to jest złe niezgodne z etyką, regulaminem etc. ale gdy ktoś wystawi w dziale "bazar" ofertę na np. skaner hp scanjet g4050 za 800pln to już jest ok.

ja nie prowadzę działalności, a jeśli coś sprzedaje na allegro, robię to bo czegoś mi zwyczajnie zbywa i sprzedaje zazwyczaj po okazjonalnych cenach. wytłumacz mi proszę co jest złego w dodaniu do ogłoszenia w "bazarze" linka do aukcji? odpowiedź typu "bo tak, bo taka jest wola właściciela portalu itd" będzie dla mnie jak najbardziej zrozumiała. kaprys to kaprys, logiki nie wymaga.
Awatar użytkownika
janykiel
-#
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2009, 17:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: janykiel »

Tekst "porządną firmę raczej stać na reklamę" jest kabaretowy. LOL
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

no to dowiem sie? skoro wszystko jest takie proste a ja staram sie do regulaminu stosowac? czy mam wyluzowac polemike i czekac az Michal powie jak nalezy - bo dotychczasowa rozmowa to strata czasu jesli nazywamy rzeczy po imieniu.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

jest taka prosta zasada nazywana akceptacją regulaminu. zapis w bazarze powstał długo przed Waszą rejestracją, rejestrując się tutaj zobowiązaliście się do jego przestrzegania. regulamin nie jest najwyższych lotów, ale jest prosty i co najważniejsze spełnia swoją funkcję
ale jaki jest sens tworzyć zapis w regulaminie, który jest .. jakby to ująć?... bez sensu? nielogiczny? nie spełniający swojej funkcji?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez nord, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michał Kowalski
-#
Posty: 540
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:38
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: Michał Kowalski »

Panowie - przede wsszystkim prosze o spokój i odrobine cierpliwosci.. rozwazamy co by tu zrobic aby na stale zlikwidowac takie problemy....
Fotograf Chrzanów - fotografia ślubna
Awatar użytkownika
janykiel
-#
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2009, 17:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: janykiel »

Pozwolę sobie zasugerować, by jednak w jakiś sposób dopuścić możliwość ogłaszania ofert przez kolegów działających zawodowo na rynku foto. Przecież ich oferty mogą być równie atrakcyjne jak oferty kolegów ogłaszających się prywatnie. Może wystarczy uwarunkować to liczbą postów i czasem obecności na forum, tak być zablokować spam reklamowy.
Awatar użytkownika
enter
-#
Posty: 66
Rejestracja: 17 sty 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: enter »

a ja bym zostawił ogłoszenia tylko wewnętrzne bez odnośników i sugestii do ofert zewnętrznych

a przykład j/w pokazuję tylko, że komuś [bez przytyczki personalnej] nie chce się pisać specjalnej/dobrej/koleżeńskiej oferty dla nas forumowiczów tylko zajrzyj na allegro/ceneo/fototi....... itd.
zakładam że 99% z nas potrafi przeglądać inne serwisy i znaleźć dobrze opisaną i otagowaną ofertę i jak czegoś potrzebuje to pewnie już to znalazł; więc takie przekierowanie słowne lub linkiem tylko zawala miejsce na forum.

to takie moje 0,03zł :roll:
[center]Kiev60TTL, ARAX88 + szukam 500mm i mirrora do Psix-a
DomenaFotografa.net | Sprzętowo 6x6[/center]
ODPOWIEDZ