Ile mi da monopod?

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Snaut
-#
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:19
Lokalizacja: Ziemia Kielecka

Post autor: Snaut »

J.A. pisze:Z głowicą już wiem. Przekonałem się organoleptycznie.
M7 z obiektywem to 1,5 kg. .
Witaj,

ja do swojej M7 (43, 80, 150) kupilem specjalnie statyw z włokna weglowego Feisol CT-3441SB - lekki jak piorko, sztywny. Bajka, na jednym palcu mozna utrzymac. Tak jak zabieranie manfrotto (055 X PRO B z glowica 229) w plener bylo mordega, tak teraz po prostu pakuje feisola do plecaczka i jakby go nie bylo. Do tego Kieva 88 ze 120 tez utrzyma.

Pozdr
Snaut
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

O, zestaw prawie identyczny jak mój. Ale ja nie myślę o pozbyciu się trójnoga. Tylko obok niego mieć jednonoga.
Wiesz są miejsca do których Cię normalnie nie wpuszczą ze statywem, a już monopod jest akceptowalny. W wielu kościołach tak jest. A zejście z czasem naświetlania do 1/8s może rozwiązać sporo problemów.
Na razie staneęło na MM294A3. Pół kilo wagi, 6 kilo udźwigu. Starczy na wszystko co mam, ze sporym zapasem.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Mam takie troszkę abstrakcyjne pytanie, ale trochę pasuje do tego wątku :-)
W Paryzu nie wolno robić zdjęć na ulicy ze statywem, tak się zastanawiam jak to jest z monopodem ?
Przecież zawsze można powiedzieć że monopod to jeden z kijków nordic walking :-)
Awatar użytkownika
KAPA
-#
Posty: 92
Rejestracja: 02 gru 2010, 20:33
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: KAPA »

podstawowa sprawa, monopod to nie tripod i tutaj jest prawnie pozamiatane, pewnie chodzi o to by nie rostawiać całego majdanu na trójnogu i utrudniać życie przechodniów, stąd zakaz. A tak na marginesie, jak łaziłem ostatnio po górach i miałem na stałe przypiętą Sigmę DP1 (taki szeroki kompakcik), wyglądało to nieco komicznie, bo nie omieszkałem się podpierać monopodem podczas wpełzaczki, pewien chłopiec powiedział: "Mamusiu zobacz!, jaki Pan ma fajny kosturek do aparatu". :-D
Ostatnio zmieniony 02 paź 2011, 13:21 przez KAPA, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ