Domy Kultury w Polsce i fotografia analogowa

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
mNk
-#
Posty: 28
Rejestracja: 30 cze 2007, 18:28
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Post autor: mNk »

matth pisze:Maciej Lenn, ano.. znamy się z tą Panią już 10lat :-) Co roku w ferie zimowe organizuje plener 'Zaułki Zielnej Góry'.
Wiadomo może, czy w tym roku coś takiego się odbędzie?
Gość

Post autor: Gość »

W moim Domu Kultury się tego niestety nie uświadczy. A szkoda, raz zrobiliśmy dzieciakom warsztaty fotograficzne, wszystko trzeba było organizować samodzielnie. Samorządy mogłyby czasem pomyśleć o mieszkańcach :(
djrocky
-#
Posty: 13
Rejestracja: 14 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Łysa Góra

Post autor: djrocky »

w okolicy Tarnowa działają Kluby i Kółka fotograficzne:

1. GOK Wojnicz - Fotoklub "FOTUM" - działa od 2000 roku, jest dobrze wyposażona ciemnia, studio, pracownia komputerowa. Tam nauczyłem się obróbki materiałów światłoczułych :-) . Organizujemy wystawy, plenery i żyjemy fotografią zarówno analogową jak i cyfrową.
www.fotum.org (mam nadzieję, że nie naruszam regulaminu)

2.Zakliczyńskie Centrum Kultury - Klub "Światłoczuli" prowadzony przez Pana Stanisława Kusiaka - zajmują się głównie fotografią otworkową.

3. Dębińskie Centrum Kultury - od kilku lat są okresowo organizowane Warsztaty Fotograficzne (głównie dla dzieci)

4. Żabno - Towarzystwo fotograficzne "Pozytywni" - niestety nie znam szczegółów i nie wiem czy działa tam ciemnia.

5. Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne -nie wiem czy działa tam ciemnia, może wypowie się ktoś, kto tam działa.

Jeśli w Limanowej nic się nie dzieje to zawsze można raz na jakiś czas się wybrać do Zakliczyna lub Wojnicza (bo tam będziesz mieć najbliżej), a uważam że warto, nie tylko się czegoś nauczyć, ale też spotkać ludzi dla których fotografia to część życia.

Mam szczerą nadzieję, że w Polsce będzie coraz więcej miejsc, w których w jakikolwiek sposób (analogowo lub cyfrowo) będzie się promowało fotografię, jako sztukę i sposób wyrażania siebie.
Awatar użytkownika
lazerhawk
-#
Posty: 53
Rejestracja: 01 lis 2013, 13:02
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra

Post autor: lazerhawk »

W Jeleniej Górze w Centrum Kultury działa Jeleniogórska Szkoła Fotografii (niegdysiejsze WSF), z racji tego że szkoła nastawiona jest głównie na tradycyjną fotografię to i do ciemni bezproblemowo można się udać, zarówno na zajęciach jak i prywatnie.
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: m6nj »

W domu kultury w którym pracuje mamy koło fotograficzne i pracownie- obecnie zaopatrzoną w 2 focomaty, i jakieś tam opemusy i dursty. Robimy też kolodion bo mamy drewniaka 18x24.
romo999
-#
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2014, 21:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: romo999 »

Nie jestem pewna, czy ASP w Gdańsku nie prowadzi jakichś warsztatów fotograficznych.
monoceros
-#
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2010, 23:09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: monoceros »

Z 10 lat temu prowadziłem kółko w szkole podstawowej, później w Domu Kultury ale już cyfrowo...
Chętnie bym do tego wrócił.
Może ktoś jeszcze chętny z okolicy Górnego Śląska...

Pozdrawiam

Harald
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

Ja mieszkam po sasiedzku. Wprawdzie obecnie mam dostęp do porzadnej pracowni. Mam dostep do powiekszlnikow do max formatu 5x7 cala. Ale warto pomagac
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

dugi1985 pisze:Mam dostep do powiekszlnikow do max formatu 5x7 cala.
A możesz zdradzić gdzie?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

Znajomy Zabrzański fotografik. Ma swoją pracownie i mam do niej dostęp kiedy chcę, aczkolwiek wolę nie nadużywać gościnności. Ma 2 magnifaxy, lpl-a z głowicą do koloru 4x5 cala i dursta 5x7 cala. Ja tylko korzystam z jednego magnifaxa, ale jak kiedyś mi odbije i kupię wielki format to nie będzie problemu z powiększeniami.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Nie pytałem w sensie "podłączenia się", po prostu byłem ciekaw.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ