Domy Kultury w Polsce i fotografia analogowa

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

robiF4
-#
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2009, 12:20

Domy Kultury w Polsce i fotografia analogowa

Post autor: robiF4 »

Czy w Domach Kultury w Polsce są jeszcze pracownie fotograficzne wyposażone w ciemnie i studio fotograficzne? Pytam ponieważ zastanawia mnie to czy w sytuacji pełnej cyfryzacji życia kultywuje się jeszcze uczenia dzieci i młodzieży techniki analogowej właśnie w takich instytucjach.
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

Grodzisk Mazowiecki ma nowy dom kultury, ma też kółko fotograficzne z ciemnią. W ogóle, Grodzisk ma samorząd na poziomie...
robiF4
-#
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2009, 12:20

Post autor: robiF4 »

Mam pewien pomysł... użytkownicy korex-u zapewne w życiu realnym uczestniczą aktywnie w działalności takich właśnie Domów Kultury. Zatem może stwórzmy bazę danych o instytucjach kultury w naszym kraju w których działają kluby, pracownie fotograficzne gdzie można wywołać film i samodzielnie wykonać odbitki.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2010, 13:19 przez robiF4, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Lenn
-#
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2009, 11:29
Lokalizacja: Puławy (Lubelskie)

Post autor: Maciej Lenn »

Oczywiście, że wciąż są miejsca, gdzie analog "przetrwał"! Opowiedzieć mogę o domu kultury w moim mieście.. Uczniowie mają dostęp nie tylko do studia, ale również do ciemni - mieliśmy zajęcia, na których nauczyliśmy się samodzielnie wywoływać filmy i wykonywać odbitki. Skutecznie,nie ma teraz możliwości,bym nie pamiętał,jak to się robi ^^ Robiliśmy również takie rzeczy jak forsowanie negatywów, widzieliśmy też jak zrobić nie tylko małe,ale i spore odbitki. Korzystanie z aparatów analogowych również było na porządku dziennym na naszych zajęciach, z techniką cyfrową wykorzystywaną obok. Myślę, że Puławski MDK stanął na wysokości swojego zadania :) I pozdrawiam pana Instruktora :D :D
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

Zielona Góra ma zacną ciemnię w Młodzieżowym Domu Kultury :-)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 gru 2009, 16:44 przez matth, łącznie zmieniany 1 raz.
<Pozdrawiam>
M.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

To może jesli Wam się uda, zróbcie zdjęcia ciemni i wrzućcie tutaj. Będzie ciekawiej jesli jeszcze te miejsca zobaczymy.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Maciej Lenn
-#
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2009, 11:29
Lokalizacja: Puławy (Lubelskie)

Post autor: Maciej Lenn »

matth pisze:Zielona Góra ma zacną ciemnię w Młodzieżowym Domu Kultury :-)
!!! Jakie to słodkie, nie dość, że uczy ich pani, to na dodatek to takie małe dzieciaki, uśmiech od ucha do ucha z takim zdjęciem ;D Jeśli jakieś uda mi się wyszperać - wkleję. :)
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

Maciej Lenn, ano.. znamy się z tą Panią już 10lat :-) Co roku w ferie zimowe organizuje plener 'Zaułki Zielnej Góry'. Na 10-lecie tej inicjatywy wydała album w którym jest zdjęcie wykonane przez każdego kto przewinął się przez zimowe plenery. Sam brałem udział w pierwszych trzech. Strasznie miła pamiątka :-)

Obrazek
<Pozdrawiam>
M.
chloe
-#
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2008, 18:26
Lokalizacja: zgora
Kontakt:

Post autor: chloe »

matth, chyba jednak tam zawitam. to zdjęcie mnie przekonuje.
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

chloe, w czwartki jest grupa początkująca, a w soboty zaawansowana. Chociaż w praktyce ludzie chodzą jak im pasuje ;-) Ja chodzę kiedy mam ochotę i akurat jestem w zielonej, kluczyk zawsze na mnie czeka :mrgreen:
<Pozdrawiam>
M.
Pronciu
-#
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:46
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: Pronciu »

Że tak powiem "U mnie w Trzciance" jest Trzcianecki Dom Kultury w którym zajęcia prowadzi Pan Henryk Król-człowiek nie uznający fotografii cyfrowej tylko analogi. Pan Henryk prowadzi zajęcia z fotografii (przynajmniej jeszcze do niedawna prowadził), Dom Kultury jest wyposażony w ciemnie-nie wiem czy w studio. Organizuje także ogólnopolski konkurs fotograficzny ale na ten temat nie mam za wiele informacji wiem jedynie ze ten konkurs był kiedyś dosyć znany w Polsce (chyba dotyczył portretów). Trzcianka znajduje się 24km od Piły i 30 od Wałcza. Pan Henryk zapewne chętnie podzieli się swoją wiedzą więc zapraszam do Trzcianki:)
darius_Er
-#
Posty: 103
Rejestracja: 20 kwie 2007, 13:53
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: darius_Er »

W Domu Narodowym w Cieszynie w poniedzialki przez 3-y godziny jest kółko fotograficzne, można korzystać z kliku czeskich Opemusów , jest tez jakiś do średnigo formatu. Za niewielka opłate - 80 zł / rok mozna korzystać z tego sprzętu, jak i z chemi. Na zajęcia ludzie przychodza ponoć w kratke, raz wiecej raz mniej. Sam sie wybieram tam 1szy raz w poniedziałek.

Generalnie pracownie fotograficzne jest to rewelacyjna inicjatywa, nie tylko dla dzieciaków, ale i dla 30 latków, takich jak ja, którzy chcą zacząc robic wkoncu własne odbitki, a w przyszlosci chcą kupić własny powiększalnik.
Saradok
-#
Posty: 37
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:22
Lokalizacja: b_b

Post autor: Saradok »

darius_Er pisze:W Domu Narodowym w Cieszynie w poniedzialki przez 3-y godziny jest kółko fotograficzne
Gdybym tylko miał nieco bliżej...w każdy niemal poniedziałek jestem w Bielsku, a stamtąd to już niby rzut kamieniem do Cieszyna, ale dla mnie to już jednak za daleko :/
darius_Er
-#
Posty: 103
Rejestracja: 20 kwie 2007, 13:53
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: darius_Er »

Saradok pisze:w każdy niemal poniedziałek jestem w Bielsku, a stamtąd to już niby rzut kamieniem do Cieszyna,
No bedzie tego z 30 minut ekspresówką jadąc zimą ostrożnie :)
Saradok
-#
Posty: 37
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:22
Lokalizacja: b_b

Post autor: Saradok »

No bedzie tego z 30 minut ekspresówką jadąc zimą ostrożnie :)
Jadąc jakąś godzinę do Bielska krętymi drogami w zimie, to kolejne pół nie jest przeszkodą ^^
ODPOWIEDZ