Domy Kultury w Polsce i fotografia analogowa

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

RaFa
-#
Posty: 8
Rejestracja: 07 lut 2008, 16:52
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: RaFa »

W Sandomierzu dużo robimy, otworki, ambrotypy, 5X7, 8X10 i co tylko komu się chce, miasto daje tyle ile trzeba, jest jak w raju. Przydała by się tylko grupa mocno zaangażowanych młodzieńców, jest 9 dziewczyn i rodzynek Piotr - mocno zaangażowany - takich chciałbym mieć więcej, cóż, nie można mieć wszystkiego.....
Awatar użytkownika
viper1986
-#
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2009, 13:53
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: viper1986 »

RaFa pisze:W Sandomierzu dużo robimy, otworki, ambrotypy, 5X7, 8X10 i co tylko komu się chce, miasto daje tyle ile trzeba, jest jak w raju. Przydała by się tylko grupa mocno zaangażowanych młodzieńców, jest 9 dziewczyn i rodzynek Piotr - mocno zaangażowany - takich chciałbym mieć więcej, cóż, nie można mieć wszystkiego.....
Mam w sumie niedaleko do Sandomierza (60km to nie koniec świata), chętnie bym zobaczył jak takie zajęcia wyglądają. Czy miał bym szanse? W jakie dni prowadzicie zajęcia? Pozdrawiam
RaFa
-#
Posty: 8
Rejestracja: 07 lut 2008, 16:52
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: RaFa »

Pon, wto, śro, w godzinach 17-20, zapraszam.
Awatar użytkownika
viper1986
-#
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2009, 13:53
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: viper1986 »

Mam zawsze wolne od pracy poniedziałki, także chętnie skorzystam z zaproszenia. O resztę informacji dopytam na PW.
tuba203
-#
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2010, 21:11
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: tuba203 »

Elbląg niestety w Centrum Kultury nie posiada ciemni.Kiedyś coś istniało,teraz na hasło ciemnia słyszy się:po co,szkoda czasu,śmierdzi itd.Photoszopik ,co u niektórych bierze górę.Sam jeżdżę do Gdańska,by w Kronice Studenckiej przy Politechnice uczynić parę fot.
tuba203
Awatar użytkownika
booboo
-#
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:28
Lokalizacja: lublin

Post autor: booboo »

wie ktoś coś o lublinie?

obdzwoniłem chyba wszystkie domy kultury w lublinie i okazało się, że za stary jestem :shock:
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Piotr vel fiakier, miał coś kombinować z DK na Kiepury (tam gdzie jest kino ABC). nie wiem czy się udało, musiał być w/w spytać.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
fiakier
-#
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2009, 16:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fiakier »

Temat aktualny. Miałem duże problemy z czasem, ale mam nadzieję, że to wreszcie za mną. Jutro (właściwie dzisiaj) pod wieczór podam już wreszcie szczegóły zabawy w DK SM "Czechów" ul. Kiepury 5a.
Pozdrawiam
PiotrF
Awatar użytkownika
booboo
-#
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:28
Lokalizacja: lublin

Post autor: booboo »

fajosko 8-)
fiakier
-#
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2009, 16:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fiakier »

Jutro około 14.30 idę podjąć pierwszą próbę odrdzewienia - poprzednie zabawy powiększalnikowe miałem paręnaście lat wstecz. Na AT opisałem dokładniej jak to widzę. Mam nadzieję, że Dyrekcja DK podtrzyma wcześniejsze ustalenia i nie postawi z nagła szlabanu...
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

Z sentymentem wspominam coponiedziałkowe spotkania w fotoklubie "Kontrast" przy WDK w Kielcach, w których uczestniczyłem w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Sala projekcyjna i ciemnia, mieściły się za lustrzaną salą baletową. Korzystał też z nich, prężny klub filmowy "Gong".
Ówczesny prezes "Kontrastu" Kol. Zygfryd Sarnat, zaszczepił w nas miłość do fotografii, szczególnie do diapozytywów kolorowych i nauczył samodzielnego wołania ich. Nadal sam wszystko wołam, nie korzystając z usług fotolabów.
Miło się czyta, że takie kuźnie kadr fotograficznych istnieją jeszcze gdzieś przy Domach Kultury w Polsce.
Przyjmij zatem moje gratulacje, Kolego RaFa z Sandomierza :mrgreen: :lol:
Gość

Post autor: Gość »

Miejski Dom Kultury w Słupcy - Wielkopolska
No to może i ja dorzucę swoje trzy grosze. To mój pierwszy post, więc może się przedstawię - nazywam się Adam Król i mam 23 lata. Mieszkam w Słupcy (trasa Konin - Września 80km przed Poznaniem). ponad półtora roku temu poszedłem do MDK w moim mieście i założyłem Słupecki Klub Fotograficzny KADR . Jutro po raz pierwszy będziemy wywoływać klisze (wcześniej raz działaliśmy na samym papierze). Sprzęt udało nam się kupić od znajomego, który już skończył przygodę z analogiem. Niestety muszę przyznać, że nie jest łatwo znaleźć chętnych do takiej zabawy - wszyscy mówią, że teraz tylko cyfra. Sam robię cyfrą od kilku lat. Od tygodnia robię zdjęcia na kliszy - bez porównania. Nie mogę się doczekać, aż wywołam moją pierwszą kliszę (a w lodówce czeka na mnie 6 kolejnych plus jedna w aparacie :) )
Także jeśli ktoś jest z okolic i będzie miał ochotę wpaść to zapraszamy!

www.kadr-slupca.pl
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

a w stutysięcznej Legnicy nie ma kółka fotograficznego :-(

Post autor: Minolciarz1979 »

w domach kultury beton, nikt nie jest zainteresowany. Chciałem coś stworzyć, ale betony mają gdzieś. Smutne.
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

a w stutysięcznej Legnicy nie ma kółka fotograficznego :-(
to jest problem ogólnopolski, trochę paradoksalny bo to efekt "ucyfrowienia" fotografii :-(
Musisz sam założyć jakąś grupę, a swoją drogą masz blisko do Głogowa, tam chyba jest coś przy domu kultury (przynajmniej jak tam byłam kilka lat temu to było).
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Mi zależy na Legnicy :-)

Post autor: Minolciarz1979 »

W Legnicy są co najmniej 4 duże i znane domy kultury, w żadnym nie ma sekcji fotograficznej. Więc do wszystkich czterech wysłałem maile z propozycją utworzenia i prowadzenia sekcji fotografii klasycznej i cyfrowej, mało tego - zapewniłem, że kompletne wyposażenie studia i ciemni zapewniam ja, kółko będę prowadził ja. Z ich strony potrzebowałbym tylko pomieszczenia... Odpowiednio ubrałem w słowa, nakreśliłem jak piekną sztuką jest fotografia klasyczna i oto, co otrzymałem z jednego DK:
(treść oryginalna)

"Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy informuje, że nie prowadzi koła fotograficznego i nie będzie prowadzone takie koło w nadchodzacym roku szkolnym 2011/2012.

Pozdrawiamy :)"

2 DK nie odezwały się wcale, czwarty odpisał po 3 tygodniach, że trwa u nich remont własnie (chyba niekończący się) i że kiedyś dyrektor rozważy propozycję. Ręce opadają. Najbardziej mnie wkoorwia kompletna olewka ze strony tych dwóch DK - nawet nie odpiszą, żebym pocałował się w d... :( Nie dość, że człowiek coś chce robić, nie chce za to nic, zapewnia wszystko, to jeszcze mają go w poważaniu. :-( Ale tak to jest, jak betony są dyrektorami.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2011, 19:35 przez Minolciarz1979, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ