Aparat dla amatora

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

stefek-85
-#
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:02
Lokalizacja: Poznań

Aparat dla amatora

Post autor: stefek-85 »

Witam poszukuję aparatu dla siebie do amatorskich zdjęć , coś pokroju Sony alfa , może też być np. jakiś Canon . Chodzi o dobre jakościowo zdjęcia, cena gdzieś do 2500zł. Pomożecie ?
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

A jesteś pewien, że chcesz fotografować na filmie? Bo takich porad możemy Ci tu udzielić, Sony alfa nijak się ma do fotografii tradycyjnej...
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

Jak się uparłeś na aparat z bagnetem alfa to polecam minolte 8000i tania i dobra :P
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Re: Aparat dla amatora

Post autor: nord »

stefek-85 pisze:Witam poszukuję aparatu dla siebie do amatorskich zdjęć , coś pokroju Sony alfa , może też być np. jakiś Canon . Chodzi o dobre jakościowo zdjęcia, cena gdzieś do 2500zł. Pomożecie ?
jeżeli masz na myśli aparat cyfrowy, to raczej trafiłeś na zły portal. nie żeby coponiektórzy nie znali się na cyfrakach, sam często korzystam z dobrodziejstw nikona D80, ale z przyzwoitości i szacunku dla kolegów, nie będę się na ten temat wypowiadać.
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Re: Aparat dla amatora

Post autor: radekone »

nord pisze:sam często korzystam z dobrodziejstw nikona D80, ale z przyzwoitości i szacunku dla kolegów, nie będę się na ten temat wypowiadać.
Otóż to. Tu po prostu nie wypada :-)
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

Czy to nie smutne? Wygląda na to, że nowe pokolenie traktuje fotografię cyfrową jako tradycyjną, a analogową jako, hmmm.... inną? ;-)

Może czas zmienić/doprecyzować podtytuł portalu? Nie: "Forum tradycyjnej fotografii", tylko jakoś inaczej?

(dodatkowo myląca może być często pojawiająca się reklama sklepu z aparatami cyfrowymi).
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

JaZ99 pisze:Czy to nie smutne? Wygląda na to, że nowe pokolenie traktuje fotografię cyfrową jako tradycyjną, a analogową jako, hmmm.... inną? ;-)

Może czas zmienić/doprecyzować podtytuł portalu? Nie: "Forum tradycyjnej fotografii", tylko jakoś inaczej?

(dodatkowo myląca może być często pojawiająca się reklama sklepu z aparatami cyfrowymi).
nie ma co dramatyzować. zdecydowana większość nastolatków, ba nawet dwudziestoparo latków nie wie, nie widziało na oczy płyty winylowej. o dobrodziejstwie słuchania odtwarzanej z niej muzyki, nawet nie wsponę. za naście lat młodzież nie bardzo będzie kojarzyć lustrzankę cyfrową.
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

nord pisze:zdecydowana większość nastolatków, ba nawet dwudziestoparo latków nie wie, nie widziało na oczy płyty winylowej. o dobrodziejstwie słuchania odtwarzanej z niej muzyki, nawet nie wsponę.
A sa jakies dobrodziejstwa?
--
Maciek
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

maqsz pisze:
nord pisze:zdecydowana większość nastolatków, ba nawet dwudziestoparo latków nie wie, nie widziało na oczy płyty winylowej. o dobrodziejstwie słuchania odtwarzanej z niej muzyki, nawet nie wsponę.
A sa jakies dobrodziejstwa?
o nożyce się odezwały... ;]

matko jaki ja stary już jestem 'P
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

maqsz pisze:
nord pisze:zdecydowana większość nastolatków, ba nawet dwudziestoparo latków nie wie, nie widziało na oczy płyty winylowej. o dobrodziejstwie słuchania odtwarzanej z niej muzyki, nawet nie wsponę.
A sa jakies dobrodziejstwa?
najpierw zacznijmy od tego czy masz jakieś doświadczenia, na powiedzmy to sobie porównywalnym sprzęcie? słuchanie muzyki z adapteru "Bambino" z pewnością wykolei twój pogląd na temat jakości brzmienia muzyki "wytłoczonej" na winylu co znowu da przewagę muzyce zapisanej na CD. reszta jest logicznym ciągiem i kwestią posiadania tzw. ucha. temat raczej na portal o tematyce zdecydowanie innej niż fotografia i tam drogi Maqsz odsyłam twoją ciekawość. pozdrawiam.

edyta.

jak zaznaczyłem wyżej, tematyka zaczyna mocno odbiegać od tego co w tytule i ogólnie od fotografii więc pozwoliłem sobie skorygować treść wątku. na temat preferencji muzycznych dyskutować nie będziemy, a już z pewnością nie w tym wątku. zainteresowanych udowadnianiem wyższości Cd nad winylem (szczególnie podczas jazdy samochodem :-P ) odsyłam na fora poświęcone tej tematyce.

słuchając muzyki a'la MP-3 pozdrawiam ciepło :roll:
_________________
Ostatnio zmieniony 28 lis 2013, 13:23 przez nord, łącznie zmieniany 1 raz.
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

OK, OK, ale jak juz moRderujesz, to moRderuj sprawiedliwie i wymoRderuj tez tego mlodzika, co mi dogryza :)
--
Maciek
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

proponowałbym moderować od tego momentu:
nord pisze: nie ma co dramatyzować. zdecydowana większość nastolatków, ba nawet dwudziestoparo latków nie wie, nie widziało na oczy płyty winylowej. o dobrodziejstwie słuchania odtwarzanej z niej muzyki, nawet nie wsponę. za naście lat młodzież nie bardzo będzie kojarzyć lustrzankę cyfrową.
ten wpis jako pierwszy powoduje zejście z tematu wątku, nie uważasz kolego MOderatorze?
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

kolego PO ;-) moderatorce . nie drążmy tematu, nic dobrego z tego raczej nie wyniknie. moje motywy aż nadto są oczywiste a zapowiedź nieuchronnego jest aż nadto czytelna. chcesz o tym porozmawiać - pogadajmy w cztery oczy na ubitej ziemi, choćby przy jakimś napoju orzeźwiający. proponuje na tym, tutaj zakończyć dyskusje nie na temat, jeżeli uraziłem swoim działaniem, przepraszam.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Grzegorzu, jeśli moderujesz, to do korzenia.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Bartek01
-#
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2014, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bartek01 »

Mam pytanie...
Jaka firma z wymienionych poniżej jest najlepsza pod względem jakościowym(zdjęcia)?

-Sony
-Nikon
-Olympus
-Panasonic
-Samsung
-Fujifilm
-Canon
ODPOWIEDZ