2x120 na jedna szpule Krokusa?

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

dwaoka
-#
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2010, 20:45
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

2x120 na jedna szpule Krokusa?

Post autor: dwaoka »

Witam

Czy ja dobrze widze ze moge zaladowac dwie srajtasmy na jedna szpule krokusa jedna za druga? Zaladowalem jedna do samego konca, potem druga i zostalo mi jakies 2cm roznicy, boje sie tylko czy w ciemnosciach nie naloze jednego filmu na drugi...


http://dwaoka.wordpress.com
64gost
-#
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2008, 23:50
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: 64gost »

Ja odklejam taśmę na końcu pierwszej kliszy tylko od papierka, w to miejsce przyklejam początek drugiej. Bez tego parę razy klisze mi się nałożyły - mimo niekręcenia szpulą. Taśma przyklejająca film do papieru powinna być neutralna dla procesu, nie zawsze da się ją w całości zdjąć.
Są też stosowane patenty z nacinaniem końcówek i łączeniem na zakładkę, ale to już nie ma moje zdolności manualne.
ou!
-#
Posty: 35
Rejestracja: 14 gru 2007, 23:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ou! »

Ja wołam zawsze 2 na jednej szpuli i nigdy mi się nie nałożyły. Nie kręcę szpulą, a całym korexem, więc rzeczywiście weź to pod uwagę ;)

pozdr
dwaoka
-#
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2010, 20:45
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: dwaoka »

dzieki panowie :-D , sprobuje jutro podkleic koncowke pierwszej do poczatku drugiej.


pozdrawiam
Adamski.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

raportuje ze udalo sie, co prawda za drugim razem , bo za pierwszym niedokladnie przykleilem poczatek do koncowki, i nie chcialo wejsc, dopiero za drugim razem udalo mi sie dokladniej wyrownac i przykleic, nieobylo sie bez blysku przy odklejaniu tasmy ;)

jeszcze raz dzieki panowie..

.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2010, 11:11 przez dwaoka, łącznie zmieniany 1 raz.
64gost
-#
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2008, 23:50
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: 64gost »

dwaoka pisze: jeszcze raz dzieki panowie...
Żebyś się nie zdziwił :-P
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mrek »

64gost pisze:[ciach]
Są też stosowane patenty z nacinaniem końcówek i łączeniem na zakładkę, ale to już nie ma moje zdolności manualne.
Ja stosowałem tę metodę. Na końcówce pierwszego filmu nacinasz dwa małe nacięcia i wyginasz takie małe "skrzydełko". Na początku drugiego filmu, to samo.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

Próbowałem nawijać dwa filmy nie tak dawno, ale do tego jednak najlepsze są szpule bez kulek na wlocie. Trzeba trochę siły żeby film przez nie przeszedł na początku i z pierwszym nie ma problemu bo go sobie pociągnę za końcówkę i idzie dalej jak po maśle, ale drugiego już nie ma jak przepchnąć :-/
<Pozdrawiam>
M.
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Ja doklejam drugi do pierwszego tą taśmą, która trzymała go na papierze. Potem jak nawijam leci tak jakby 220 to była bez najmniejszych problemów.
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Ja się boję i juz więcej nie zakręcę dwóch średnich na jednej szpuli. O.
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

ulv, próbowałem skleić, ale już byłem zły ;-) poza tym ostatnią klatkę mam na prawdę blisko krawędzi i ciężko to zrobić tak żeby filmu nie uszkodzić, tak więc zaniechałem i po prostu zalewam dwa razy tym samym roztworem. Dłużej, ale efekt ten sam i bez nerwów ;-)
<Pozdrawiam>
M.
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

ja mam jobo bezkulkowy - dobry do srednich filmow bo wkrecaja sie luzno. nawijam jeden film do konca, drugi tak aby nic nie wystawalo i zero problemow z nakladaniem jak dotychczas.
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mrek »

radekone pisze:ja mam jobo bezkulkowy - dobry do srednich filmow bo wkrecaja sie luzno. nawijam jeden film do konca, drugi tak aby nic nie wystawalo i zero problemow z nakladaniem jak dotychczas.
A nie masz w swoim Jobo separatora filmów? Takie małe czerwone cuś, co wciśniete w szpulę za pierwszym filmem, zapobiega nakładaniu się filmów 120.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

Ano nie mam, nawet nie wiedzialem, ze cos takiego istnieje.
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

szpula od 1520 posiada takie cuś (aczkolwiek przyznam się że nigdy nie wiedziałem jak nawinąć ten pierwszy film żeby się równomiernie wywołał i zostało miejsca na drugi) ale niedługo skończę drugiego tmaxa 100 i wywołam sobie obie za jednym razem z pomocą małego czerwonego cusia :mrgreen:



EDIT : // udało się i negatywy wyglądają cud miód malina!
T-max 100 w md76 1+7 20C 60min
to ja zabiłem Laurę Palmer...
ODPOWIEDZ