Wystawa fotografii Janusz Wojcieszak „Ciągłość widzenia”

2025-02-10T17:37:56+00:00Kategorie: Aktualności, Fotografia, Wystawy, Zaproszenia|

Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na wystawę fotografii Janusz Wojcieszak „Ciągłość widzenia”. Wernisaż odbędzie się w środę 5 lutego 2025 roku o godz. 18.30 w „Galerii Katowice” Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski przy ul. Dąbrowskiego 2. Wystawę można oglądać do 28 lutego 2025 roku od wtorku do piątku w godz. od 17.00 do 20.00. Kuratorem wystawy jest dr Kamil Myszkowski. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

Przy współpracy z WSZiP

Fotografowanie zimowych krajobrazów – kilka praktycznych porad

2025-01-29T20:32:24+00:00Kategorie: Aktualności, Fotografia, Promocje, Sponsorowane|

Zimową porą powstają piękne zdjęcia, które zachwycają nawet najbardziej wymagające osoby. Fotografowanie zimowych krajobrazów wymaga zachowania kilku zasad, dzięki czemu zachowamy komfort i bezpieczeństwo. O czym pamiętać w takiej sytuacji? Jakie akcesoria są niezbędne podczas fotografowania zimą?

Jak fotografować krajobrazy zimą?

W warunkach zimowych światło jest zazwyczaj słabsze, dlatego potrzebny jest dłuższy czas naświetlania. Nieoceniony staje się statyw, który zapewnia ostrość i stabilność zdjęć. Niezwykle ciekawe jest fotografowanie podczas wschodu i zachodu słońca – wtedy powstaje wyjątkowe światło, kontrastujące z zimowym otoczeniem. Poza szerokimi kadrami, zwracajmy uwagę także na detale typu ślady na śniegu, oszronione gałęzie i zamrożone krople wody. Aby uzyskać wymarzone efekty fotografowania, wybierzmy unikalny sprzęt, taki jak np. Nikon bezlusterkowiec. Można go znaleźć na stronie https://notopstryk.pl/pl/c/Bezlusterkowce-Nikon/635 .

Ustawienie aparatu

Tworzenie zimowych fotografii wymaga odpowiedniego ustawienia aparatu. Uważajmy na ekspozycję, gdyż śnieg może prowadzić do niedoświetlenia zdjęć. Można tego uniknąć, korygując ekspozycję na plus, o 1-2 stopnie. Automatyka aparatu może mieć trudności z odpowiednim naświetleniem w zimowym okresie, dlatego mile widziany jest tryb manualny, dający większą precyzję. Dodatkowo chętnie stosowany jest filtr polaryzacyjny, który pomaga redukować odbicia światła i dodawać głębi fotografiom. 

Jakie akcesoria przydadzą się do zimowego fotografowania?

Najważniejszymi akcesoriami podczas zimowego fotografowania są głównie:

  • Zapasowe baterie – niska temperatura może skracać czas działania baterii, dlatego zabierzmy ze sobą dodatkowy zestaw. 
  • Rękawiczki – postawmy na takie, które pozwolą na obsługę aparatu bez konieczności zdejmowania rękawiczek. 
  • Osłona przeciwsłoneczna na obiektyw – ma za zadanie chronić przed odblaskami śnieżnymi. 
  • Osuszacze i ściereczki – pozwalają utrzymać sprzęt w czystości i zapobiegają zamgleniu obiektywu.

Na uznanie zasługują także akcesoria takie jak torba termiczna na aparat i pokrowiec przeciwdeszczowy. 

Jaki materiał na spódnicę warto wybrać?

2025-01-15T21:04:31+00:00Kategorie: Aktualności, Promocje, Sponsorowane|

Coraz więcej kobiet interesuje się szyciem odzieży na miarę. Panie szyją ubrania same lub zlecają uszycie sukienki, lub spódnicy profesjonalnemu krawcowi. Duże znaczenie mają tkaniny na spódnice i inne rodzaje ubrań. W artykule wyjaśniamy, dla kogo polecana jest moda omijająca sieciówki i na co zwracać uwagę, kupując materiał na spódnicę.

1. Dla kogo szyte na zamówienie spódnice? Tkaniny w bogatej kolorystyce

2. Najlepszy materiał na spódnice, czyli na co zwracać uwagę przy zakupie tkanin?

Świat mody co chwila prezentuje nowe kolekcje ubrań i dodatków. Jeśli chodzi o odzież produkowaną w sposób masowy, to kreacje tego rodzaju nie są dobre dla wszystkich. Chodzi o to, że nie zawsze maskują mankamenty sylwetki. Dość często spódnice codzienne ze sklepów mają wygórowane ceny. Z tego względu panie decydują się na usługi krawieckie, lub same zabierają się za szycie. Jeśli mają materiał na spódnicę w odpowiednim kolorze, to mogą szyć w domu spódnice dzienne i na większe wyjścia. Do wyboru mają przykładowo bawełniane materiały. Mogą kupić materiał plisowany, jedwab, poliester, szyfon i len. Wiskoza, wełna i bawełna to nie tylko tkaniny na spódnice, ale i na bluzki, spodnie, żakiety i tym podobne elementy garderoby. 

Dla kogo szyte na zamówienie spódnice? Tkaniny w bogatej kolorystyce

Szycie ubrań na miarę to rozwiązanie dla kobiet, które pasjonują się modą i mają manualne zdolności, dzięki czemu są w stanie samodzielnie wykreować rozmaite stylizacje na każdą okazję. To bardzo dobra opcja dla wymagających konsumentek, które chcą mieć ubrania idealnie dopasowane do sylwetki. Z usług zakładów krawieckich korzystają kobiety, które mają nietypowe figury. Poza tym kupując tkaniny na spódnice czy inny rodzaj materiału i mając maszynę do szycia w domu, można zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy na kupowaniu ubrań. Co ważne, kobiety mogą same dla siebie projektować autorskie kolekcje ubrań, dzięki czemu będą w stanie wyróżnić się z tłumu. 

Najlepszy materiał na spódnice, czyli na co zwracać uwagę przy zakupie tkanin?

Jeśli chodzi o spódnice, spódnica powinna ładnie się prezentować na sylwetce. Musi być komfortowa w noszeniu. Na to ma wpływ skład materiału i jego jakość. Materiałem, który sprawdza się o każdej porze roku, jest bawełna. Tkanina ta jest przyjazna dla skóry i oddycha, co ma znaczenie nie tylko w upalne dni. W specjalistycznym sklepie z tkaninami warto sprawdzić, które materiały polecane są na spódnice, a które na przykład na bluzki. Pod uwagę powinna być brana kolorystyka pasująca do typu urody i prowadzonego stylu życia. Jedne panie gustują w gładkich tkaninach, a inne we wzorzystych. Kolor i wzór jest kwestią indywidualnego gustu. 

Przejdź do góry