Rossmann / CEWE - wywoływanie C-41 i E-6

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

wesu
-#
Posty: 62
Rejestracja: 20 maja 2013, 10:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: odp.

Post autor: wesu »

jac123 pisze:Ja oddałem dzisiaj, pani powiedziała że za 3 dni będzie. Zobaczymy.
3 dni to C41 trwa.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

odp.

Post autor: jac123 »

wesu pisze:Nord ile czekałeś? Mi się wydaje, że wydłużył się czas realizacji z 2 do 3 tygodni :-/
Właśnie otrzymałem telefon z laboratorium Rossmana w Kędzierzynie - Koźlu z informacją , że slajdy muszą być jednak pocięte (ja chciałem bez cięcia), gdyż wywoływane one są w .... Niemczech i z automatu są tam cięte.
Oczywiście termin będzie ze 2 tyg. jak mnie teraz poinformowano.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

:roll:
Awatar użytkownika
kuzyn353
-#
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:29
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: kuzyn353 »

Miesiąc temu czekałem 2 tyg. Dostałem pocięte w paski w przezroczystej foli na paski slajdów. Zadowolony, choć miało być 7zł a było 10.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

kuzyn353 pisze:Miesiąc temu czekałem 2 tyg. Dostałem pocięte w paski w przezroczystej foli na paski slajdów. Zadowolony, choć miało być 7zł a było 10.
mnie też cena nieco zdziwiła, bo było taniej, ale chyba już nie będzie. ale w sumie i tak jest dobrze :roll:
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

a mnie zdziwiło, jak wszyscy pisali ponad rok temu, bo wtedy ostatni raz dawałem do CeWe, że oni płacili 6,95zł skoro na cenniku było 9,95zł. i ja tak płaciłem.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

rbit9n pisze:a mnie zdziwiło, jak wszyscy pisali ponad rok temu, bo wtedy ostatni raz dawałem do CeWe, że oni płacili 6,95zł skoro na cenniku było 9,95zł. i ja tak płaciłem.
rok temu płaciłem właśnie coś ok 7pln. też gdzieś o tym pisałem, dlatego "dzisiejsza" cena mnie lekko uszczypnęła. :roll:
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

no a ja płaciłem dyszkę. z tego co pamiętam, to we wszystkich rzeszowskich ss-mannach była taki cennik i tak sobie liczyli.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

nooo jak się mieszka w metropolii, wszystko musi być droższe :lol:
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

cena

Post autor: jac123 »

rbit9n pisze:no a ja płaciłem dyszkę. z tego co pamiętam, to we wszystkich rzeszowskich ss-mannach była taki cennik i tak sobie liczyli.
U mnie w city też jest coś koło 10 zł i to już od dawna.
To i tak jest nic, bo w "znanym i szanowanym" laboratorium Kodaka to bym zapłacił 23 zł (chociaż pewnie tyle bym nie czekał).
wesu
-#
Posty: 62
Rejestracja: 20 maja 2013, 10:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: wesu »

Ostatnie 2 razy zwrócili mi wywołane negatywy po ponad tygodniu :( Mam nadzieje, że nie wydłużyli na stałe czas oczekiwania na C41.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Już odebrałem. Czas oczekiwania około 10 dni. Cena 9,99 zł.
Awatar użytkownika
zousan
-#
Posty: 87
Rejestracja: 20 sty 2014, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: zousan »

Wywoływanie w CEWE to rosyjska ruletka. Ostatnio odbierałem z wywołania negawyw i slajd. Negatyw 135 przyszedł z zaciekami, włożony bezpośrednio do koperty i oczywiście porysowany do granic możliwości. Do tego dostałem tę komiczną"Fotopłytę" której wcale nie chciałem. Skan w minimalnej rozdzielczości i do tego ze źle pozaznaczanymi przez automat klatkami. Na kopercie jak zwykle wyraźnie napisałem "wywołanie C-41". Nigdy wcześniej nie miałem z nimi tego problemu. Slajd 135 przyszedł jak zwykle bardzo dobry, bez rys i zacieków, w koszulkach po 6 klatek.
wesu
-#
Posty: 62
Rejestracja: 20 maja 2013, 10:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: wesu »

Dziś odebrałem negatyw 120 do wywołania i dostałem zwrot z informację, że usługa może być tylko w komplecie z odbitkami i płytą CD. Na stronie informacji nie ma, trzeba sprawdzić cenę w punkcie ale opłacać się raczej już nie będzie. Pozostaje wołanie samemu.
Awatar użytkownika
Doctor Who
-#
Posty: 27
Rejestracja: 12 wrz 2014, 07:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Doctor Who »

Sam spróbowałem skorzystać z wołania E6, ale informacja telefoniczna coś bredziła jedynie na temat bezpośredniego składania zamówień w drogerii. Objechałem cały Kraków i za każdym razem patrzono na mnie jak na idiotę, argumentując że każde zdjęcia mogę przynieść przecież na pendrivie. I'm out.

A smutam jak pies faraona z tego powodu, bo cena nadal zachęcająca.
"Ten kretyn znowu poleciał gdzieś swoją niebieską budką i ściągnął jakiś szajs, by się nas głupio pytać." ~typowy użytkownik korexu
ODPOWIEDZ