żółtodziób

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

Post autor: sejmajnejm »

typ filmu można wyguglać!!!

135
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

erwinrommel44 pisze:nie obrazam sie tylko irytuja mnie ludzie ktorzy odpisuja na wszelkie posty tylko po to by sie czepiac uwzgledniajac tam aspekty ktore nie maja tam nic wspolnego z tematem ktory np. ja poruszylem.nie wiem,moze kompleksy czy cos. pisze tak jak mi wygodnie a jesli masz problem z czytaniem zdan bez polskich znakow to znaczy ze Ty jestes powolny umyslowo,gdyz Twoj mozg nie jest w stanie przetworzyc tego co napisalem w zdanie. Przyklad:Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni
na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia
kojnoleść ltier przy zpiasie dengao sołwa.
Nwajżanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia
lteria była na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być
w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to
sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.
Dzijee sie tak datgelo, ze nie czamyty wyszistkch
lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu.
Jesli nie potrafiles tego przeczytac to tylko to potwierdza kto jest spowolniony.jesli dalej bedziesz mial z tym problem to po prostu nie wchodz tu i nie trolluj i nie odpisuj na tematy nie zwiazane z trescia pytania i znajdz sobie inny temat na forum by wylewac swoje zale.
Mało tego, że nie umiesz pisać, to jeszcze masz poważne problemy ze zrozumieniem tego co przeczytałeś. A jeszcze większe problemy chyba ze sobą...

Proponuję ci żebyś pisał tylko pierwszą i ostatnią literę w wyrazie. Będzie szybciej.

Myślisz, że jak jesteś dzieckiem netu to Cię w komunikacji z innymi nie obowiązują zasady języka polskiego? Pewnie tak sobie wykoncypowałeś, ale to wyłącznie świadczy o Twoim lenistwie, głupkowatej upartości i braku elementarnego szacunku dla innych. To już, niestety, zahacza o tzw. kindersztubę - w Twoim wykonaniu - jej brak.
Nie siłuj się już na udowadnianie jakie to masz niepodważalne racje i prawo pisania jak ortograficzna i stylistyczna niemota. To tylko utwierdza czytających o Twoim poziomie...
P.S.To dotyczy również tych, którzy się od jakiegoś czasu upierają przy nieużywaniu dużych liter na początku zdania. (dyskusja wspomniana w jednym z poprzednich postów).
erwinrommel44
-#
Posty: 19
Rejestracja: 01 lut 2014, 22:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: erwinrommel44 »

chłopie...ty chyba masz naprawde jakies powazne problemy ze soba.uczepiles sie mnie tak jakby to byl Twoj jedyny cel w zyciu by uswiadamiac ludzi w jakim bledzie sa bo Ty wiesz lepiej.mam szacunek do innych ludzi ale nie do takich polaczkow-cebulaczkow co tylko narzekaja,sa madrzejsi od innych i chca zawsze w kazdej kwestii miec ostatnie zdanie.osobiscie sam zwracam czasem zwracam innym uwage jesli chodzi o sposob prawidlowej wymowy....jak chociazby "poszedłem" a nie "poszłem" ale nie jestem takim upierdliwcem jak Ty.Ja Tobie za to proponuje bys nie uzewnetrznial tu swoich problemow i poszedl do jakiejs poradni bo chyba Twoje ego wykracza poza skale. nie po to tu wszedlem na te forum by klocic sie z kims i by ktos mnie pouczal ze mam uzywac polskich znakow. idz sobie chlopie stad bo zaczynasz mi dzialac na nerwy ze swoim czepialstwem. ja bede pisal po swojemu i dobrze znam swoje wartosci a Ty czep sie kogos innego.
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

Zabawny jesteś...
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

Kolego erwinrommel44 pisz sobie jak uważasz (chociaż mnie też wk..wia brak poszanowania polszczyzny w Twoich postach), natomiast jeśli ktoś grzecznie zwraca Ci uwagę (słusznie zresztą - Twoja pierwsza wypowiedź z gramatyką nie ma wiele wspólnego) to okaż zrozumienie, popraw ją i równie grzecznie czekaj na odpowiedź, a nie pisz elaboratów o swojej wolności słowa. To forum analogowej, tradycyjnej fotografii i jesteśmy bardzo przywiązani również do tradycyjnego języka polskiego.
Kolega wyżej już napisał, ale powtórzę: do Twego aparatu pasuje klasyczny film małoobrazkowy formatu 135.
TU masz garść informacji dodatkowych.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

erwinrommel44 pisze:chłopie...ty chyba masz naprawde jakies powazne problemy ze soba.uczepiles sie mnie tak jakby to byl Twoj jedyny cel w zyciu by uswiadamiac ludzi w jakim bledzie sa bo Ty wiesz lepiej.mam szacunek do innych ludzi ale nie do takich polaczkow-cebulaczkow co tylko narzekaja,sa madrzejsi od innych i chca zawsze w kazdej kwestii miec ostatnie zdanie.osobiscie sam zwracam czasem zwracam innym uwage jesli chodzi o sposob prawidlowej wymowy....jak chociazby "poszedłem" a nie "poszłem" ale nie jestem takim upierdliwcem jak Ty.Ja Tobie za to proponuje bys nie uzewnetrznial tu swoich problemow i poszedl do jakiejs poradni bo chyba Twoje ego wykracza poza skale. nie po to tu wszedlem na te forum by klocic sie z kims i by ktos mnie pouczal ze mam uzywac polskich znakow. idz sobie chlopie stad bo zaczynasz mi dzialac na nerwy ze swoim czepialstwem. ja bede pisal po swojemu i dobrze znam swoje wartosci a Ty czep sie kogos innego.

spod jakiego kamienia wypełzają tacy jak ty?
Ostatnio zmieniony 10 maja 2014, 20:01 przez nord, łącznie zmieniany 1 raz.
erwinrommel44
-#
Posty: 19
Rejestracja: 01 lut 2014, 22:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: erwinrommel44 »

Rowniez bawisz mnie.co wyscie tak na mnie wszyscy siedli? :roll:
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

erwinrommel44 pisze:Rowniez bawisz mnie.co wyscie tak na mnie wszyscy siedli? :roll:
bo widzisz młody padawanie, tutaj nie tolerujemy chamstwa, bluźnierstwa i kolorowej wódki.
erwinrommel44
-#
Posty: 19
Rejestracja: 01 lut 2014, 22:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: erwinrommel44 »

z tym że właśnie ani razu nikogo nie obraziłem.starałem sie być jak najmniej chamski i tylko czegoś się dowiedzieć.jedyne co mnie spotkało to natrętność i usilne czepianie się.a z alkoholi to sam nie pijam perfum lecz czystą.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

nie, to na nic.
erwinrommel44
-#
Posty: 19
Rejestracja: 01 lut 2014, 22:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: erwinrommel44 »

dobra daj już sobie spokój człowieku.wszyscy najmądrzejsi. ja pie....le. macie jakiś problem? dajcie już upust tej całej spinie. znacznie wcześniej kiedy założyłem ten post i mialem kilka pytań dotyczących fotografii nikt nie miał problemu ze pisze bez polskich znaków. każy rzetelnie,cierpliwie i profesjonalnie odpowiadał na moje oczywiste dla nich ( a dla mnie nie ) pytania i wszystko było ok. a teraz poloniści i obrońcy wszystkiego się znaleźli.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

bo widzisz, takich co " pie....lą" po prostu lekceważymy, za prostactwo.
erwinrommel44
-#
Posty: 19
Rejestracja: 01 lut 2014, 22:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: erwinrommel44 »

rozumiem ze chcesz zasugerowac ze chodzi o mnie. OK..może swoim pisanie w niektórych momentach mogloby na to wskazywać ale nie jestem tego typu osobą.
UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: UIMP »

erwinrommel44, Chłopie!
Zacznijmy od początku - Swoją niedawną wypowiedź napisałeś w taki sposób, że panował tam chaos i koledzy mieli problem z rozszyfrowaniem, o co dokładnie chodzi, więc kolega Jędrzej zwrócił Ci uprzejmie uwagę, że jak chcesz być zrozumiany, to odetchnij i uprość swoją wypowiedź. Nie było nawet mowy o polskich znakach, ani o stylistyce.
Ale potem wywołałeś ciąg przyczynowo-skutkowy swoimi docinkami. Ty, że mają się odczepić - oni jeszcze bardziej. A rozwiązanie było proste - grzecznie powiedzieć, że przepraszasz za swoją stylistykę i tyle. bez głupich docinek.
Jedno jest przykre - że mimo tego, że jestem od Ciebie młodszy, popełniam mniej błędów stylistycznych od Ciebie. A i wydaje mi się, że nie jestem jakimś prostakiem i chamem i potrafię kulturalnie rozwiązać sprawę. A mówi się, że ta młodzież dzisiaj taka niewychowana.
Pozdrawiam i życzę sporej dawki dystansu do siebie ;-)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

spokój, bo psem poscuję!

jakby co, to tu ma kolega instrukcję do modelu IIa: http://www.cameramanuals.org/kodak_pdf/ ... na_iia.pdf
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ