Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: aka »

4Rider pisze: 02 mar 2020, 20:20
J.A. pisze: 02 mar 2020, 20:18 ja z komuny wyszedłem i do nowej nie pretenduję.
No tak, ale należysz pokoleń już odchodzących - sorry - świat się zmienia i zmienić się musi inaczej zginie...
Przypomnij proszę, które to Twoje urodziny się zbliżają?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 02 mar 2020, 20:25 Pewnie doczekam upadku tej nowej komuny.
Będzie dobrze jak doczekasz [i ja również] jej narodzin - to nie są szybkie procesy, XX wiek się dawno skończył.
aka pisze: 02 mar 2020, 20:26 Przypomnij proszę, które to Twoje urodziny się zbliżają?
Moje 44, J.A 55/56 - widać w profilu, Twoich nie widać 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: aka »

J.A. pisze: 02 mar 2020, 20:18 a z komuny wyszedłem i do nowej nie pretenduję.
:lol:
4Rider pisze: 02 mar 2020, 20:32Moje 44
No właśnie, a innym wypominasz wiek. Po 40. to już się jest pokoleniem odchodzącym...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 02 mar 2020, 20:37 No właśnie, a innym wypominasz wiek. Po 40. to już się jest pokoleniem odchodzącym...
Tu napisałem:
4Rider pisze: 02 mar 2020, 20:31 Będzie dobrze jak doczekasz [i ja również] jej narodzin - to nie są szybkie procesy, XX wiek się dawno skończył.
A masz odwagę przyznać się do swej metryki?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: aka »

J.A. pisze: 02 mar 2020, 20:25 Pewnie doczekam upadku tej nowej komuny.
Proces już trwa. Kto by pomyślał, że to tak szybko się zacznie.Ale właściwie matka poprzedniczka też jakoś w podobnym wieku niby odeszła... Oczywiście my tu o ekonomii, żeby nie było, że o polityce ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 02 mar 2020, 20:43 Proces już trwa. Kto by pomyślał, że to tak szybko się zacznie
Och Panowie myślą bardzo lokalnie, prawie jak politycy w tym kraju...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: aka »

4Rider pisze: 02 mar 2020, 20:40 A masz odwagę przyznać się do swej metryki?
A to trzeba mieć odwagę? Raczej powód, tak myślę. Wydaje mi się, że uprawiam raczej umiarkowany ekshibicjonizm w porównaniu z niektórymi aktywistami koreksu i dobrze mi z tym ;-)
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: aka »

4Rider pisze: 02 mar 2020, 20:44 Och Panowie myślą bardzo lokalnie, prawie jak politycy w tym kraju...
Może jeszcze zaściankowo? O faktach porozmawiajmy, politycy wszędzie są tacy sami, ale niektórzy rozum postradali.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 02 mar 2020, 20:45 A to trzeba mieć odwagę?
Może tak, może nie, nie wiem.
A co do Twej metryki to wydaje mi się że coś wiem ;-) - ale nevermind - No Means No.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 02 mar 2020, 20:48 Może jeszcze zaściankowo?
Tak myślę, bo Wy o Europie, ja o Planecie.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: aka »

4Rider pisze: 02 mar 2020, 20:49ja o Planecie.
i śladzie węglowym :-P
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 02 mar 2020, 20:53
4Rider pisze: 02 mar 2020, 20:49ja o Planecie.
i śladzie węglowym :-P
Tak, wszystko się zgadza :-)

Dobra lecę - zaraz Archiwum X nadają [ na Zoom TV] od pierwszego odcinka z pierwszej serii [1993] - se powspominam 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: Bokeh »

kal800 pisze: 02 mar 2020, 11:45

No i najważniejsza analogia - w obu przypadkach trzeba włożyć niewspółmiernie więcej wysiłku, żeby uzyskać efekt przeskoczenia cyfry. Owszem, można kupić w biedronce gramofon i parę płyt, podłączyć do soundbara i cieszyć się na imprezie, że płyta się kręci, coś tam zatrzeszczy i jest milusio. Ale żeby odczuć przewagę tej technologii, trzeba dysponować bardzo dobrą amplifikacją, zwłaszcza pre-amplifikacją - wkładka generuje sygnały o bardzo niskiej mocy i tutaj jakość przedwzmacniacza jest kluczowa, musi być bardzo dobrej jakości wkładka (czy MM czy MC, to kwestia preferencji), no i całość musi być mega dokładnie skalibrowana, a więc jakość ramienia oraz stabilność napędu mają też duże znaczenie. O fotografii pisać nie trzeba - każdy to zna doskonale tutaj :)

Tak pomyślałem i doszedłem do wniosku, że z winylem jest jednak znacznie prościej. Owszem, zebranie i uruchomienie sensownego sprzętu to pewien wysiłek, ale w zasadzie jednorazowy, bo potem poza pielęgnacją płyty, po prostu trafia ona na talerz i już możemy sobie słuchać. Jest też wiele osób, które mają prosty gramofon, ale wyższy klasą niż ten z biedronki, jakiś prosty wzmacniacz, głośniki i też może się delektować.
W fotografii sprawa jest o tyle skomplikowana, że za każdym razem wykonujemy żmudne, czasochłonne operacje (wołanie w koreksie, wołanie w ciemni/skanowanie), a to już nie jest dla wszystkich tak wciągające ze względu na każdorazową pracochłonność i czasochłonność.
To sprawia, że odsetek osób zajmujący się tradycyjną fotografią będzie niewspółmiernie mniejszy niż melomanów analogowych.
Dlatego tak rozkwitła fotografia instant, mimo wysokich cen, bo nie wymaga żadnego wysiłku. Pstryk i mamy zdjęcie.
W fotografii na błonach już tak prosto nie będzie. Jedyne co tu działa pozytywnie to niezwykła satysfakcja z uzyskanych samodzielnie efektów. No ale tu amatorów już nie tak wielu.

O ile jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować dalszy wzrost rynku winylowego, to już tak gwałtownej erupcji zainteresowania fotografią analogową już nie. Wynika to z tego powodu co opisałem powyżej.

Niemniej jednak, tak wygląda półka na dziale przemysłowym w Leclercu. Kodak Kolor 200 w liczbie średnio 15 sztuk schodzi w jakiś miesiąc. Te 3 ilfordy panowie zamówili dla mnie. Było ich z 8 sztuk, z czego ja sam wykupiłem już 4 sztuki. Podejrzewam, że te trzy też w końcu wykupię, ale kolor Kodaka kupują jacyś inni klienci. Będę musiał podpytać co to za osoby. Podejrzewam, że mogą to być jacyś starsi ludzie, którzy okazjonalnie ładują swoje małpki, a potem tradycyjnie oddają do labu.
Wiem, że ten towar zamawiają w Bratexie.
Ceny wcale nie najgorsze, prawda?
Załączniki
IMG_4221.JPG
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: Bokeh »

J.A. pisze: 28 lut 2020, 13:13
aka pisze: 28 lut 2020, 11:52 Kto dziś używa maszyny do pisania, teleksu, klasycznego faksu?
to trochę inna sprawa. Wymienione technologie i urządzenia, służyły tylko i wyłącznie pracy. Fotoreporterzy już nie używają analogów. Bo to jest praca. Ale fotografia służy też rozrywce i sztuce, a w tych dziedzinach liczy się coś innego.
Co do reszty pełna zgoda. Ale na kilka miliardów ludzi na planecie znajdzie się odpowiednia ilość chętnych, by w jakiejś formie utrzymać fotografię analogową przy życiu jeszcze dość długo.
Taka ciekawostka nie mająca żadnego wpływu na rzeczywistość. A propos też niedawno myślałem o maszynie do pisania. Wyobraźcie sobie dokument napisany na maszynie do pisania :roll: . To jest coś.
Tu ciekawie:
http://kulturadogorynogami.pl/2016/11/2 ... o-pisania/
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: J.A. »

proponuję gliniane tabliczki i pismo klinowe.
To by dopiero było coś.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ