zenit fotosnajper

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

donwito
-#
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2008, 14:38
Lokalizacja: LUBLIN

zenit fotosnajper

Post autor: donwito »

witam . mam problem z ustawianiem ostrości . kupiłem zestaw zenit fotosnajper . nie wiem jak działa teleobiektyw ? kiedy jest wkręcony , ostrość jest ok , a kiedy kiedy go wykręcę to traci ostrość , i na niczym nie mogę jej ustawić . i nie wiem czy to ja coś źle robię czy coś nie tak jest z teleobiektywem . pozdrawiam .
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

donwito pisze:kiedy jest wkręcony , ostrość jest ok
donwito pisze:kiedy go wykręcę to traci ostrość
A chcicałbys żeby jak było? Bo wybacz, ale na prawdę nie rozumiem
donwito
-#
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2008, 14:38
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: donwito »

może źle się wyraziłem , chodzi mi o to że jak kręcę pokrętłem od ostrości to żę jak przybliżam to ostrość jest ok , a jak oddalam to na niczym nie mogę ustawić ostrości
Leszeg
-#
Posty: 163
Rejestracja: 10 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: Leszeg »

Ja też coś nie łapię. Z pierwszego postu wynika , że możesz złapać ostrość (mam nadzieję , że poprzez kręcenie pokrętłem , które jest pod obiektywem) . Gorzej ze zrozumieniem w jakich sytuacjach nie jesteś stanie tego zrobić.
donwito pisze:może źle się wyraziłem , chodzi mi o to że jak kręcę pokrętłem od ostrości to żę jak przybliżam to ostrość jest ok , a jak oddalam to na niczym nie mogę ustawić ostrości
Czy nie możesz nastawić ostrości na obiekty znajdujące powyżej pewnej odległości ? Czy o to chodzi?
donwito
-#
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2008, 14:38
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: donwito »

nie wiem jak to określić fachowo , ale jak kręcę pokrętłem i ruchoma część teleobiektywu się wysunie na maxa to nie ma ostrości , a jak jest wsunięta do pozycji wyjściowej to ostrość jest ok. ostrość jest tylko w pozycji kiedy ruchoma część jest wsunięta a jak tylko ruchoma część zacznie się wysuwać to od razu obraz jest nieostry .
Leszeg
-#
Posty: 163
Rejestracja: 10 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: Leszeg »

Na gałce , ktorą się reguluje ostrość jest indeks odległości w metrach. Jak ta ruchoma część wysunie się na maxa do przodu to na gałce powinno wskazywać gdzieś około 3 meterów. Czy przypadkiem wtedy obiektyw nie łapie ostrości obiektów znajdujących się na dystansie około 3 metrów?
donwito
-#
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2008, 14:38
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: donwito »

dzięki za fachowe wytłumaczenie mi jak działa ten obiektyw . jest tak jak napisałeś - wszystko jest ok z obiektywem. to moja nieznajomość rzeczy była problemem. pozdrawiam .
donwito
-#
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2008, 14:38
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: donwito »

dokładnie to tair - 3 - PhS 4,5/300 . dopiero załadowałem pierwszą kliszę . jaszcze nie mam żadnych zdjęć .
Awatar użytkownika
vidman
-#
Posty: 244
Rejestracja: 28 lut 2007, 22:33
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: vidman »

Miałem takie cudo... przez głupotę sprzedałem... lufa to to nieziemska...
I object to all this sex on the television. I mean! I keep falling off!

"the ribbon"
Copyright © 2007 Peter Robinson, http://www.monopix.co.uk/index.shtml
donwito
-#
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2008, 14:38
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: donwito »

vidman jest obecnie kilka zestawów fotosnajper w aukcjach na wp . nie polecam tylko użytkownika TEtoni , ponieważ sam licytowałem ten zestaw , i jak mi się wydaje jakaś podstawiona osoba mnie przelicytowała a teraz sprzęt jest znowu na licytacji . chociaż uważam że jest chyba w stanie bdb . dodam że przestałem licytować przy kwocie 580 zł .

weesee muszę jeszcze zakupić skaner żeby zamieszczać zdjęcia .
Awatar użytkownika
vidman
-#
Posty: 244
Rejestracja: 28 lut 2007, 22:33
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: vidman »

W międzyczasie przeflancowałem się na system Olympus OM - a tu nie da się podpiąć szkieł M42... czasem szkoda ale w zasadzie mam już nienajgorszy zestaw :-)
I object to all this sex on the television. I mean! I keep falling off!

"the ribbon"
Copyright © 2007 Peter Robinson, http://www.monopix.co.uk/index.shtml
Awatar użytkownika
Helios
-#
Posty: 119
Rejestracja: 22 lis 2007, 10:34
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Post autor: Helios »

donwito pisze:dzięki za fachowe wytłumaczenie mi jak działa ten obiektyw . jest tak jak napisałeś - wszystko jest ok z obiektywem. to moja nieznajomość rzeczy była problemem. pozdrawiam .
Poczytaj trochę książek zanim będziesz takie bzdury wypisywał. Taka przyjacielska rada.. :-?
Canon T70 + (28/2.8 50/1.8 135/3.5 soligor 300/4.5), Zenit E 79' (wersja olimpijska), Velbon Sherpa 450R

http://www.youtube.com/watch?v=94DeLrIU9Jw
donwito
-#
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2008, 14:38
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: donwito »

Helios dzięki za przyjacielską radę , oby takich przyjaciół jak najmniej . w końcu jest to forum fotograficzne ( dział rozwiązywanie problemów ) więc zapytałem o coś czego nie wiedziałem , kolega Leszeg mi odpowiedział , za co mu podziękowałem . jeśli uważasz że to bzdura więcej nie będę pytał .
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

Weź Helios daj trochę na luz. Wpadasz na to forum raz na jakiś czas i od razu w każdym wątku musisz coś napisać. Niekoniecznie coś mądrego.
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Helios pisze:Poczytaj trochę książek zanim będziesz takie bzdury wypisywał. Taka przyjacielska rada.. :-?
Dziewczynka: To jest wspaniała rada!
Chłopiec: Pycha!
Chłopiec II: Wyobrażam sobie jego minę!
Dziewczynka: Świetna rada Wujku. Bardzo dobra rada!
Miś (do Heliosa): Znajdź dla mnie radę, Wuju!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ