Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: 4Rider »

Obyś cudze dzieci uczył :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: aka »

J.A. pisze: 08 paź 2019, 11:07 przeczytałeś słownikową definicję ze zrozumieniem?
Bez pomocy nauczyciela. Samouk uczy się sam bez drugiej OSOBY, instrukcja, książka, czy nawet teksty w internecie to nie osoby.
Samouk musi sam zdecydować o wartości przeczytanych treści. I to jest sedno samouctwa.
Gdy mi ktoś podpowiada już ma mistrza, mistrza rozproszonego, bo jest ich wielu, ale jednak ma.
i
J.A. pisze: 07 paź 2019, 22:26 Ostatecznie nawet zadawanie pytań na „Korexie” wyklucza samouctwo.
To jak jest? Autor odpowiedzi na koreksie to nie osoba? A autor książki? To samouk może pytać na koreksie czy nie?

Aha, czyli samouk musi ocenić przeczytane treści, a jak ktoś podpowiada to już nie musi? Czyli jak ktoś znany z imienia i nazwiska, nawet poznany osobiście, udzieli mi porady na koreksie lub zamieści poradnik (tez na koreksie...) to muszę poddać to ocenie (pytanie jak?), ale jeśli zrobi to bezpośrednio, na spotkaniu to mam to przyjąć bez oceny, jako prawdę nie podlegającą ocenie i nie daj Boże krytyce?

Jeszcze słownikowo:
nauczyciel
1. «osoba trudniąca się uczeniem kogoś»
2. «czynnik kształtujący czyjąś świadomość, regulujący czyjeś postępowanie»

Polecam p. 2 Twojej uwadze.

I pomyśleć, że cała ta dyskusja ma miejsce w wątku będącym informacją o kursie?
JA, nie będę kontynuował tej wymiany z Tobą, bo mam wrażenie , że już wystarczy. Inaczej postrzegamy rzeczywistość, a ja, jak to zauważyłeś "nie rozumiem".
Pozdrawiam - AKA.
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: Adams »

4Rider pisze: 07 paź 2019, 19:52 J.A. jak zwykle kojarzysz mi się z piosenką Perfectu, zgadnij jaką?
To o nauczycielach już z Pink Floyd, a Adams z Lacrimosa.

Mam odmienne zdanie, ale każdy ocenia podług siebie, nikt niczego mnie nigdy nie nauczył, niczego, pewne rzeczy widać przecież na tacy patrząc na me zachowanie, bo nawet nikt mnie nie wychował :mrgreen:
:-)
Ja z doświadczenia powiem że gdybym niektórych spotkał wcześniej to bym tyle kasy nie wydawał na próby i choćby dlatego warto liznąć coś od nauczyciela ;-)
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: 4Rider »

Adams pisze: 08 paź 2019, 16:41
Ja z doświadczenia powiem że gdybym niektórych spotkał wcześniej to bym tyle kasy nie wydawał na próby i choćby dlatego warto liznąć coś od nauczyciela ;-)
Jeśli podstawowym argumentem jest kasa, kasa, kasa, to ja pytań nie mam :-(
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: Adams »

4Rider pisze: 08 paź 2019, 17:04
Adams pisze: 08 paź 2019, 16:41
Ja z doświadczenia powiem że gdybym niektórych spotkał wcześniej to bym tyle kasy nie wydawał na próby i choćby dlatego warto liznąć coś od nauczyciela ;-)
Jeśli podstawowym argumentem jest kasa, kasa, kasa, to ja pytań nie mam :-(
Inne argumenty Ciebie nie przekonały więc sięgnąłem po najprostszy, ale chyba najważniejszy dla mnie był współczynnik czas do jakości efektów. Kasa ważna to chyba tylko w Ciba była :-)
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: 4Rider »

Adams pisze: 08 paź 2019, 18:27 Inne argumenty Ciebie nie przekonały więc sięgnąłem po najprostszy, ale chyba najważniejszy dla mnie był współczynnik czas do jakości efektów. Kasa ważna to chyba tylko w Ciba była :-)
Po pierwsze nie najprostszy a najgłupszy, może najprostszy dla prostaków... (w znaczeniu kierunkowym bynajmniej nie wyjściowym).
Po drugie nie rozumiem dlaczego chciałbyś mnie do czegokolwiek przekonać, nie na tym polega dyskusja,
to atrybut ewangelizacji i polityki oraz wyznawców nauk Cialdini'ego, nie myśl że mam jakieś ugruntowane,
zabetonowane poglądy, ale próba przekonywania do swego punktu widzenia podczas dyskusji jest formą agresji,
a powszechnie wiadomo że to perpetuum mobile...
A po trzecie nie wiem co to Ciba, kojarzę nazwę, gdzieś słyszałem, ale chyba nie było to nic ważnego (dla mnie) skoro z głowy wypadło.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 08 paź 2019, 17:04
Adams pisze: 08 paź 2019, 16:41
Ja z doświadczenia powiem że gdybym niektórych spotkał wcześniej to bym tyle kasy nie wydawał na próby i choćby dlatego warto liznąć coś od nauczyciela ;-)
Jeśli podstawowym argumentem jest kasa, kasa, kasa, to ja pytań nie mam :-(
Mam dysonans poznawczy.
4Rider pisze: 07 paź 2019, 09:24 wszelkie takie kursy to strata czasu i kasy, kasy to wiadomo

nowe cięcie

4Rider pisze: 08 paź 2019, 19:06 Po drugie nie rozumiem dlaczego chciałbyś mnie do czegokolwiek przekonać, nie na tym polega dyskusja
to po co Twoim zdaniem jest dyskusja?
Jeżeli nie ma przekonać do czegoś, to strata czasu.
I nie koniecznie ma przekonać adwersarza, może przekonać obserwatora.

aka,
No inaczej. Zdecydowanie inaczej.
Wyobraź sobie dziedzinę o której masz pojęcie jak nie przymierzając trzylatek.
1. Idziesz do kogoś, kto jest „nauczycielem” w tej dziedzinie. Czyli zakładasz, że wie. Pokładasz w nim zaufanie.
1a. Przekazuje Ci jakieś podstawy, które w praktyce okazują się słuszne, albo przynajmniej nie okazują się błędne. (Naświetliłeś i wywołałeś film pod jego okiem - wyszedł, coś widać). Zaufanie do niego wzrasta.
1b. Przekazuje Ci jakieś podstawy, które prowadzą do katastrofy (film nie wychodzi).
Mając nauczyciela, który się pomylił, czysto teoretycznie można założyć, że się pomyli, a nie że nie wiedział.
Wtedy wraz z nauczycielem można wyciągnąć jakiś wniosek.

Jak masz identyczną sytuację z książką, to nie wiesz czy drukarz popełnił błæd, czy autor się pomylił, czy autor zmyślał, czy w końcu Ty źle zrozumiałeś.
Cały proces musisz powtórzyć i znaleźć samodzielnie przyczynę.

A przypominam, że nie posiadasz żadnej wiedzy na temat.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 08 paź 2019, 19:33 to po co Twoim zdaniem jest dyskusja?
Jeżeli nie ma przekonać do czegoś, to strata czasu.
I nie koniecznie ma przekonać adwersarza, może przekonać obserwatora.
Nie, w ogóle nie powinien taki zamiar (przekonanie do swej racji) w niej istnieć.
A drugie zdanie wyklucza trzecie (w/w cytacie). No wyznawca Logiki powinien to widzieć.
Dyskusja, wiem że lubisz definicje, tak więc:
Dyskusja (od łac. discussio 'roztrząsanie') – jeden ze sposobów wymiany poglądów na określony temat, popartych argumentami, prowadzona w gronie dwóch lub więcej osób.
W dokładniejszej definicji nie ma słowa o przekonywaniu do czegokolwiek a jedynie o:
W wyniku dyskusji dochodzi do ścierania się różnych poglądów związanych z różnymi punktami widzenia osób prowadzących dyskusję. Określenie zbieżnego (wspólnego) stanowiska, o ile do tego dojdzie, może mieć formę kompromisu lub konsensu.

Dyskusja jest jedną z form zapobiegania konfliktom. Jeżeli w wyniku dyskusji nie dochodzi do wypracowania wspólnego stanowiska, dyskusja pomaga w określeniu istniejących rozbieżności. To może dać podstawę do dalszych działań, torujących drogę do godzenia różnych, nawet sprzecznych, poglądów lub interesów.
No tak ja to bym powiedział, no może nie tak klarownie jak powyżej.

I ja nie trzymam się twardo swego zdania, przyjmuję Wasze argumenty i to że dla niektórych będzie to dobrym wyborem.
Ale nie dla mnie teraz i nie dla mnie kiedyś. I tyle i ni mniej ni więcej.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2019, 20:07 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: technik219 »

Pomyślcie, zwolennicy samouctwa:
Gdyby człowiek musiał sam całą wiedzę pozyskiwać samodzielnie od zera na zasadzie prób i błędów i umierając nie przekazywał jej nikomu - zabierał ją do grobu - to gdzie byśmy teraz byli? Odpowiem: dalej siedzielibyśmy w jaskiniach.
W innym wątku niektórzy narzekali, że za dużo piszę a oni nie mają ani sił, ani ochoty tak dużo czytać, więc tym razem tylko jedno zdanie. Jeśli zrobicie użytek z tego co między uszami, to resztę sami sobie dopowiecie.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: 4Rider »

technik219 pisze: 08 paź 2019, 20:06 Pomyślcie, zwolennicy samouctwa:
Gdyby człowiek musiał sam całą wiedzę pozyskiwać samodzielnie od zera na zasadzie prób i błędów i umierając nie przekazywał jej nikomu - zabierał ją do grobu - to gdzie byśmy teraz byli? Odpowiem: dalej siedzielibyśmy w jaskiniach.
W innym wątku niektórzy narzekali, że za dużo piszę a oni nie mają ani sił, ani ochoty tak dużo czytać, więc tym razem tylko jedno zdanie. Jeśli zrobicie użytek z tego co między uszami, to resztę sami sobie dopowiecie.
To skrajny pogląd, rzekłbym nawet celowe przekłamanie, mający(e) za zadanie uniewiarygodnić i ośmieszyć pogląd adwersarza -
takie rzeczy to Panie w polityce i to w dzikiej polityce na wschód od Berlina.
Korzystanie z wiedzy innych Samouka nie wyklucza, ale nie w formie bezpośredniej.
Przecież to oczywiste.
Jest wiele przykładów osób nie kończących uniwersytetów, a osiągających mistrzostwo w różnych dziedzinach.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 08 paź 2019, 20:03 Określenie zbieżnego (wspólnego) stanowiska
Ok. Nie musi przekonać, ale powinna prowadzić do wspólnego stanowiska.
Ja już ustąpiłem i napisałem, że są sytuacje, w których samouctwo jest jedyną drogą.

I nadal nie wyjaśniłeś dlaczego wczoraj ważna była kasa, a dzisiaj jest be.

Powiem krótko i już na koniec.
Jesteś gorszy od ideologów partyjnych i religijnych.
Prawda etapu wczoraj szkoda pieniędzy.
Prawda etapu dziś, pieniądze się nie liczą.
4Rider pisze: 08 paź 2019, 20:11 Jest wiele przykładów osób nie kończących uniwersytetów, a osiągających mistrzostwo w różnych dziedzinach
w X wieku, w XV wieku, ale nie w XXI
Obecnie nawet nie miałbyś już czym, ani na czym fotografować, gdyby wszystko robili samouctwo.

technik219, dokładnie to na początku napisałem, ale chyba za dużo piszę.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2019, 20:19 przez J.A., łącznie zmieniany 1 raz.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 08 paź 2019, 20:17
I nadal nie wyjaśniłeś dlaczego wczoraj ważna była kasa, a dzisiaj jest be.

Powiem krótko i już na koniec.
Jesteś gorszy od ideologów partyjnych i religijnych.
Prawda etapu wczoraj szkoda pieniędzy.
Prawda etapu dziś, pieniądze się nie liczą.
Przepraszam nie rozumiem.

Napisałem że na kursy szkoda kasy?

Jeśli tak to przepraszam myliłem się lub to zdanie dotyczyło wyłącznie mojej osoby, ale nie pomnę takich słów.


Przejrzałem wątek i przyznam że jednak napisałem, proszę patrz powyżej.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2019, 20:23 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: technik219 »

4Rider pisze: 08 paź 2019, 20:11 Jest wiele przykładów osób nie kończących uniwersytetów, a osiągających mistrzostwo w różnych dziedzinach.
Ta, jasne. Na pęczki jest takich mistrzów co to kupili aparaty na raty i latają po weselach robiąc za "miszczów". Tylko jak się potem ogląda ich wytwory to zęby bolą. Całkiem sporo jest takich pisarzy, naprawiaczy wszelakiej maści (wystarczy pooglądać "Usterkę"), stolarzy amatorów z jednym palcem...
Weź mnie, chłopaku, nie rozśmieszaj.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: 4Rider »

technik219 pisze: 08 paź 2019, 20:22
4Rider pisze: 08 paź 2019, 20:11 Jest wiele przykładów osób nie kończących uniwersytetów, a osiągających mistrzostwo w różnych dziedzinach.
Ta, jasne. Na pęczki jest takich mistrzów co to kupili aparaty na raty i latają po weselach robiąc za "miszczów". Tylko jak się potem ogląda ich wytwory to zęby bolą. Całkiem sporo jest takich pisarzy, naprawiaczy wszelakiej maści (wystarczy pooglądać "Usterkę"), stolarzy amatorów z jednym palcem...
Weź mnie, chłopaku, nie rozśmieszaj.
Och zawężasz do aparatów, a ja tak troszeczkę szerzej.
Ale jeśli o aparaty, to ostatnio ta Pani Opiekunka z Ameryki.
I nie wiem co ma robienie zdjęć do fotografowania, to jakbyś disco-polo do jazzu przystawiał.
Gdzie gruszki, a gdzie popiół? A i ciśnienie niepotrzebnie podnosisz, po co się oburzać, o nic przecież nie walczymy...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zaproszenie na kursy ciemniowe.

Post autor: 4Rider »

Oto moja propozycja kompromisu: chcącym zarabiać na fotografii (o przepraszam: na robieniu zdjęć) wszelkie kursy są niezbędne.

Acz niestety (no jak w piosence Perfect'u Autobiografia ;-) ) muszę przyznać że robiłem zdjęcia i kamerowałem zarobkowo latami i mi za to płacili, a kursów nie kończyłem, aby animację kultury,
a po drodze parę semestrów tu i tam, no i zapłacili raz, a później wiele razy, więc chyba nie było aż tak źle?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ