Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: Danielaug »

mrek pisze: 04 sty 2023, 20:35 Zapraszam na wystawę!
Panie Zbigniewie świetna wystawa. Dobrze że komuś jeszcze się chce. Przygotowanie wymagało dużo pracy. Ciekaw jestem jak przebiegał wybór zdjęć. Wszystkie (większość) zdjęć (negatywów) jest w dobrym stanie? Była tam wzmianka o +- sto tys. negatywów. Ile czasu trwało przygotowanie wystawy? Pozdrawiam, wystawę opuszczałem z przekonaniem że jeszcze muszę się wiele nauczyć 😄( i dobrze)
Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: Danielaug »

Cytat oczywiście jest Pana Zbyszka ( nie wiem dlaczego wkradł się mrek)
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: zladygin »

Danielaug pisze: 13 sty 2023, 09:45 Cytat oczywiście jest Pana Zbyszka ( nie wiem dlaczego wkradł się mrek)
Bo mrek się wszędzie wkrada :-)
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2340
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: mrek »

zladygin pisze: 13 sty 2023, 11:22
Danielaug pisze: 13 sty 2023, 09:45 Cytat oczywiście jest Pana Zbyszka ( nie wiem dlaczego wkradł się mrek)
Bo mrek się wszędzie wkrada :-)
Głównie w łaski Twe
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Jaris
-#
Posty: 278
Rejestracja: 24 sty 2015, 16:43

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: Jaris »

zladygin pisze: 04 sty 2023, 15:52 Filmik o Wernerze jest:
https://www.youtube.com/watch?v=jZwQyTPIS-w
Panie Zbyszku, gratuluje super filmu! Wystawa też wygląda zachęcająco. Wybieram się niebawem do Zakopanego, więc napewno odwiedzę. A tak z ciekawości, czy Werner używał PSixa? Dość charakterystyczne 6x6, szczególnie negatywy. W każdym razie fajnie zobaczyć kawałek historii tego miasta. Pozdrawiam
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: zladygin »

W kwestii formalnej:
Danielaug, Jaris - na tym forum zwyczajowo zwracamy się do siebie po imieniu niezależnie od zaawansowania fotograficznego, wieku, statusu ekonomicznego i społecznego, wykształcenia i t.p. Osobiście - nie wiem jak inni - czuję się mało komfortowo, gdy do mnie się ktoś zwraca inaczej.

Z tego co mi wiadomo Werner używał jakiegoś Rolleifexa, później Yashikę 124G, Practisixa i Pentaconsixa. Musiał też używać inne aparaty, bo zachowały się nagatywy 6x9 i małoobrazkowe. Niestety, żadna z jego kamer nie zachowała się.
Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: Danielaug »

Jaris pisze: 14 sty 2023, 15:50 na tym forum zwyczajowo zwracamy się do siebie po imieniu niezależnie od zaawansowania fotograficznego, wieku, statusu ekonomicznego i społecznego, wykształcenia i t.p. Osobiście - nie wiem jak inni - czuję się mało komfortowo, gdy do mnie się ktoś zwraca inaczej.
Hmmm... Muszę to przetrawić. Nie tak mnie wychowano. Dla mnie fotografia to hobby i na tym forum są osoby które podziwiam za wiedzę ( podziwiam to nie znaczy zazdroszczę. Z zasady nigdy nikomu nie zazdroszczę). Jeśli poczuł się Pan / poczułeś się Zbyszku niekomfortowo to przepraszam, nie taki był zamiar.
Tak czy owak dziękuję za informację o wystawie. Warto było obejrzeć te zdjęcia.
Z drugiej strony chodząc po górach do każdego, niezależnie od wieku mówię "cześć" 😁 ,🤔
Jaris
-#
Posty: 278
Rejestracja: 24 sty 2015, 16:43

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: Jaris »

Danielaug pisze: 14 sty 2023, 20:30
Jaris pisze: 14 sty 2023, 15:50 na tym forum zwyczajowo zwracamy się do siebie po imieniu niezależnie od zaawansowania fotograficznego, wieku, statusu ekonomicznego i społecznego, wykształcenia i t.p. Osobiście - nie wiem jak inni - czuję się mało komfortowo, gdy do mnie się ktoś zwraca inaczej.
Hmmm... Muszę to przetrawić. Nie tak mnie wychowano. Dla mnie fotografia to hobby i na tym forum są osoby które podziwiam za wiedzę ( podziwiam to nie znaczy zazdroszczę. Z zasady nigdy nikomu nie zazdroszczę). Jeśli poczuł się Pan / poczułeś się Zbyszku niekomfortowo to przepraszam, nie taki był zamiar.
Tak czy owak dziękuję za informację o wystawie. Warto było obejrzeć te zdjęcia.
Z drugiej strony chodząc po górach do każdego, niezależnie od wieku mówię "cześć" 😁 ,🤔
Pomyliłeś cytat - to napisał zladygin. W każdym razie dla mnie nie ma problemu, jak ktoś sobie życzy mogę zwracać się po imieniu. Tak czy owak wystawa wydaje się być warta obejrzenia.
Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: Danielaug »

Jaris pisze: 14 sty 2023, 22:35 Pomyliłeś cytat - to napisał zladygin
Wiem. Znowu cytowanie świruje 😄
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: J.A. »

Danielaug, nigdy nie przestało świrować, siedzi w ukryciu by zaatakować znienacka.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: Danielaug »

Na a to wygląda 🤭
ArtekJ
-#
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2022, 09:47

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: ArtekJ »

Byłem.
Nie mogłem się nacieszyć oglądaniem wystawy, krążyłem trzy razy. Warto zobaczyć. Każdy znajdzie coś dla siebie. Etnograf, Taternik, Historyk, Fotografik oraz ogólnie miłośnik Tatr i każdy, kto przyjechał do Zakopanego powinien odwiedzić tą wystawę.
Super!
Załączniki
3.jpg
3.jpg (110.18 KiB) Przejrzano 775 razy
2.jpg
2.jpg (62.1 KiB) Przejrzano 775 razy
6.jpg
6.jpg (66.19 KiB) Przejrzano 775 razy
darekdp1
-#
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2020, 00:41

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: darekdp1 »

Film znakomity. Niestety mam "trochę" daleko do Zakopanego. Znakomita robota Zbyszku. Co do tytułowania, to chyba na większości forów mówimy sobie po imieniu. Wiek to tylko wygląd, środek zawsze pozostaje młody.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1896
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Zaproszenie do Zakopanego na wystawę

Post autor: powalos »

Ja osobiście uważam, że to powinna być stała wystawa w Muzeum Tatrzańskim. No, a jak Zbyszek do czegoś rękę przyłoży, to można tylko mlaskać z zachwytu. :-)
Fan Pentax'a.
ODPOWIEDZ