Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Ozmin »

Ozmin pisze: 05 lip 2021, 11:16 Ja właśnie się kopię z odprawą celną przesyłki z Japonii. Te zmiany od 1 lipca to porażka dla mnie.
3 tygodnie walczyłem, aby łaskawie oclili mi przesyłkę. W końcu dzisiaj dotarła do mnie. Mam dobrą okazję do świętowania😀🍻
Załączniki
80DE6BE5-FD52-4707-9479-7B38056C4BB6.jpeg
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: skiper75 »

Ozmin pisze:
Ozmin pisze: 05 lip 2021, 11:16 Ja właśnie się kopię z odprawą celną przesyłki z Japonii. Te zmiany od 1 lipca to porażka dla mnie.
3 tygodnie walczyłem, aby łaskawie oclili mi przesyłkę. W końcu dzisiaj dotarła do mnie. Mam dobrą okazję do świętowaniaObrazekObrazek
Lo Panie. Wyglada jak nowka sztuka. Piekna bestia. Do czego to bedziesz podpinal ?
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Ozmin »

Wygląda na nieśmiganego. Brak jakichkolwiek rys na tubusie czy bagnecie. Dlatego lubię zakupy od Japończyków. Gdyby tylko nie ten VAT...
Mam 500C/M i 553ELX.
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

Ozmin pisze: 20 lip 2021, 07:21 Mam 500C/M i 553ELX.
Zapas przy tak kosztownym systemie niezbędny ;-)
A przy okazji, jak tam zakup szybek do Dursta, udany?
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Ozmin »

553ELX kupiłem z uwagi na dobrą cenę. Nie planowałem drugiego korpusu :-) Sceptycznie podchodziłem do zmotoryzowanych Hasslów. Dla mnie piękno Hassla to jego wygląd i czysta mechanika. Przyznać się jednak muszę, że zmieniłem zdanie. 553 super się sprawdza przy zdjęciach rodzinnych. Zdecydowanie łatwiej mi się robi fotki mojemu rocznemu berbeciowi :-D
Zakup szybek do Dursta raczej udany. Jakieś tam mikro ryski są, nie miałem do tej pory czasu sprawdzić na papierze czy je widać.
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: skiper75 »

El to cud jak dziala. Szczesciarz.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

Mało gramotny artykuł. Niby co w tym nowego?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Nowość i dziwność na ebay - symulowany zakup z Japonii - do ceny od razu doliczony jest VAT - koniec z cleniem paczki w PL?
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (54.98 KiB) Przejrzano 1119 razy
to z ebay.com
na ebay.pl cena przedmiotu i wysyłki jest automatycznie powiększona o tą kwotę VATu, ale nie widzę takiej informacji i rozłożenia ceny jak na ebay.com

przy następnej symulacji z innym przedmiotem już tego nie widzę, o co tu chodzi?

Może chodzi o to czy sprzedający jest przedsiębiorcą czy nie jest?
A może że pierwszy kosztuje 59-72$, a drugi 250?

A tak widać ceny jednego tego samego przedmiotu na ebay.pl -
na liście obserwowanych:
1.JPG
1.JPG (26.6 KiB) Przejrzano 1112 razy


na stronie z przedmiotem:
2.JPG
2.JPG (49.56 KiB) Przejrzano 1112 razy


a tak na ebay.com:
3.JPG
3.JPG (49.97 KiB) Przejrzano 1111 razy
i w kasie naliczają właśnie ten VAT o którym na początku

Ktoś wie o co tu chodzi? Czy rzeczywiście taki przedmiot już nie będzie naliczany w PL?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

4Rider pisze: 11 sie 2021, 17:04 Czy rzeczywiście taki przedmiot już nie będzie naliczany w PL?
Będzie.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 11 sie 2021, 19:36
4Rider pisze: 11 sie 2021, 17:04 Czy rzeczywiście taki przedmiot już nie będzie naliczany w PL?
Będzie.
Nie rozumiem. Na ebayu piszą co innego - pierwsze przechwytywanie patrz. No i są dwie różne ceny podawane inna na .pl i inna na .com i na .com piszą że naliczaja VAT należny dla danego kraju.
Tobie chodzi ze nalicza VAT jeszcze raz + cło czy tylko clo?

A może jest teraz podobnie jak z USA i GB?

Ebay pisał jakieś listy o zmianach, ale ich nie czytalem - muszę je poszukac, jeden był całkiem nie dawno, dużo bliżej niż Twą chwila...

Piszesz z doświadczenia niedawnego czy z czego innego?
Ostatnio zmieniony 11 sie 2021, 19:50 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

4Rider pisze: 11 sie 2021, 19:41Nie rozumiem
Przeczytaj na dole tej aukcji polskiego przedsiębiorcy: https://www.ebay.pl/itm/174628506406?ha ... Swvd1gIAkh
Ja tu się domyślam analogii, ale głowy nie dam.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 11 sie 2021, 19:49 Ja tu się domyślam analogii
To coś innego i w ogóle jakieś dziwne i przy kasie nie żąda żadnego Vatu, a sprzedający chce 28$ za wysyłkę na terenie PL!
- to jakieś całkiem bez sensu.

A przy kasie na ebay.com stoi wyraźne:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (54.98 KiB) Przejrzano 1078 razy
tu po kliknięciu dowiedz się więcej
https://www.ebay.com/help/buying/paying ... intent=tax
Wiele krajów i jurysdykcji na całym świecie nakłada pewien rodzaj podatku od zakupów konsumenckich, w tym przedmiotów kupionych w serwisie eBay. To, czy podatek jest uwzględniony w cenie oferty, dodany przy kasie, naliczony na granicy lub zapłacony bezpośrednio przez kupującego, zależy od statusu sprzedającego, ceny zamówienia, lokalizacji przedmiotu i adresu wysyłki.
nic już z tego nie wiem, te różne ceny za jeden przedmiot, info o naliczeniu Vat na .com - nie pamiętam tego przez 1 lipca,
a kupowałem czasem z .com a czasem z .pl - bo na .pl wcześniej nie dało się złożyć oferty np tak pamiętam ...
a tam dalej to już o USA tylko ale to pogrubione wyżej

Jak na tym przykładzie powyżej przedmiot za 59 na .com + przy kasie vat 23% daje 72,57 i taka cena figuruje na stronie przedmiotu na .pl - a vat 23% obowiązuje u nas właśnie

a i jeszcze jedna sprawa ostatnio kupowałem coś od chińczyka na Allegro, ale z wysyłką z Polski i po zakupie dostałem informację od Allegro że oni od niego pobrali Vat, ale mnie to nie dotyczy i ma cena się nie zmienia - no i tak było, wysyłka normalna paczkomatem
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

4Rider pisze: 11 sie 2021, 19:59 nic już z tego nie wiem
Coś mi świta. Dawno nie kupowałem na ebay, ale było coś o naliczaniu VAT przez ebay. Niewykluczone, że ebay wziął na siebie obowiązek egzekucji VAT. To by nie było bez sensu, nie wiadomo ile jest tych transakcji poniżej 22EURO z Chin do EU. Nie mam czasu, ale jutro poszukam jakiegoś info.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 11 sie 2021, 20:25 Nie mam czasu, ale jutro poszukam jakiegoś info.
oki boś Ty bardziej w tym kumaty niż ja.

Ja zrobię niedługo test i coś tam kupię w Japonii takiego niedrogiego jak ten przykład powyżej,
ale takie info na pewno się przyda,
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ