Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 16 kwie 2021, 11:55 Miłej Twojemu sercu marki - Dual Scan III.
No i fajnie :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Vitlich
-#
Posty: 99
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:45

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Vitlich »

Czy ktoś tu może korzystał z jakiś pośredników kupując z Japonii, typu Zenmarket czy Buyee? Nagle się zorientowałem, że istnieje jakiś świat poza Ebayem, na którym jest 2 razy więcej sprzętu w 2 razy niższej cenie, ale nie wiem, na ile bezpieczne są takie zakupy. Znaczy się wiem, że nie mam żadnej ochrony, jak na Ebayu, ale jeszcze jest kwestia tego jak wygląda uczciwość w japońskim wydaniu - czy dużo przekrętów, czy dużo śmieci z grzybem opisanych [NEAR MINT +++++++]? Macie jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Z Japonii na 20 zakupów miałam jedna wpadkę. U mnie tylko ebay i 2 razy ktoś coś mi przywiózł z Tokio z stacjonarnego i też było ok.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

Ja mialem dwa razy na jakies 15. Gdyby nie Ebay/PayPal to bym wtopil. Z ta mieta to lubia przesadzac, co widac niejednokrotnie juz na zdjeciach
Vitlich
-#
Posty: 99
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:45

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Vitlich »

Na Ebayu już kupowałem z Japonii, na razie bez żadnego problemu, no ale tam się czuję bezpiecznie z uwagi na Paypal. Natomiast na YahooAuctions, gdzie w zakupach właśnie pośredniczą wymienione serwisy, jest sporo więcej ofert i taniej niż na Ebayu. Ale nie wiem czy warto ryzykować.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

Vitlich pisze: 16 kwie 2021, 15:30 czy warto ryzykować
Kto nie ryzykuje... Zawsze trzeba się liczyć z możliwością wpadki. Na ebay można przeczytać komentarze, sprawdzić listę wystawionych przedmiotów sprzedawcy, ważne jest jak odpowiada na pytania, jak opisał przedmiot i oczywiście intuicja - kupować trzeba umieć. Gwarancji na 100% nie ma. Problem z Japonia jest taki, że oclone przesyłki raczej trudno zwrócić bez straty zapłaconego cła. Miałem jedną poważną wpadkę, sprzedawca zwrócił część kosztów naprawy, która szczęśliwie była możliwa bez uszczerbku na korpusie. Dołożyłem tak z 10% do zapłaconej ceny + cło.

Aha, na catawiki miałem wpadkę. Odesłałem obiektyw, kosztowała mnie przesyłka do Francji, kilkadziesiąt złotych.Dostałem zwrot zapłaconej kwoty cena+przesyłka do Polski.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2021, 15:49 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: skiper75 »

Ja jakos nie znalazlem nic super taniej. A mowiac ssczerze oferenci nie wzbudzili we mnie ...... sypmatii Obrazek

https://www.fromjapan.co.jp/en/
Vitlich
-#
Posty: 99
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:45

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Vitlich »

O, jak czytałem o catawiki to opinie były właściwie jednoznaczne - że to jeden wielki przekręt, który szkodzi zarówno sprzedającym jak i kupującym.

Że cła nie odzyskam to wiem, dla tego staram się w miarę możliwości szukać w Europie na wypadek konieczności zwrotu. No ale tu jest mało, i zazwyczaj dużo drożej niż za wodą, nawet po doliczeniu VATu.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Vitlich pisze: 16 kwie 2021, 18:26o catawiki
Tam jest dziwnie - prowizję 9% płaci kupujący.
kupiłem tam kilka tańszych rzeczy i pierwszą mą Mamiyę 645 i byłem zadowolony,
ale to były pośrednie działania na terenie Holandii - wysyłka na terenie NL lub odbiór osobisty,
obecnie nie korzystam z tej platformy, bo mało co tam już ciekawego się pokazuje, a jak już to licytują jak szaleni.

Vitlich pisze: 16 kwie 2021, 18:26 wypadek konieczności zwrotu
Ja nie preferuję zwrotu, a rabat transakcyjny, skorzystałem 2 razy na ebay, raz z Niemiec i raz z Japonii -
było to bardziej opłacalne z mojego punktu widzenia, a na dodatek duuuużo szybsze i bez motania się.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

Vitlich pisze: Że cła nie odzyskam to wiem,
Dlaczego nie? Jesli przesylka jest oclona i ja zwracasz to i clo otrzymujesz spowrotem. Juz ze 3 razy to praktykowalem. Co prawda nie w Polsce ale w Unii. Trzeba podanie pisac i przedstawic dokumenty oclenia, ale zwracaja wszystko
Vitlich
-#
Posty: 99
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:45

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Vitlich »

oKuba pisze: 16 kwie 2021, 18:46 Jesli przesylka jest oclona i ja zwracasz to i clo otrzymujesz spowrotem.
O, naprawdę? To dobrze wiedzieć. Ja tego w ogóle nie sprawdzałem wyszedłem z (skądinąd dość sensownego założenia), że gdy państwo położy na czymś łapę, to po ptakach :-P. Ale skoro tak, to główny odstraszacz przed zakupami spoza UE zniknął.

Ale chwila - a czy VAT też otrzymujesz z powrotem? Bo VAT to 23%, a cło to chyba góra 5%...
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

Vitlich pisze: 16 kwie 2021, 15:04 Ale chwila - a czy VAT też otrzymujesz z powrotem? Bo VAT to 23%, a cło to chyba góra 5%...
Oczywiscie. Wszystkie oplaty skasowane przez urzad celny.
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

Vitlich pisze: 16 kwie 2021, 22:24 Ja tego w ogóle nie sprawdzałem wyszedłem z (skądinąd dość sensownego założenia), że gdy państwo położy na czymś łapę, to po ptakach
Nigdy nie dostałeś zwrotu nadpłaty z PIT?
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: zladygin »

No to ja w drugą stronę: właśnie kupiłem w Polsce D-76 z wysyłką na wyspiarską Hiszpanię.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

zladygin pisze: 17 kwie 2021, 09:40 No to ja w drugą stronę: właśnie kupiłem w Polsce D-76 z wysyłką na wyspiarską Hiszpanię.
A co taki tani, czy w Hiszpanii njet?
ODPOWIEDZ