Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: zladygin »

4Rider pisze: 28 sty 2022, 19:45
jac123 pisze: 28 sty 2022, 19:03 Każdy mierzy swoją małą miareczką.
Eres atrasado ;-)

No hay nada mejor para fines domésticos que un casillero de paquetería Inpost, nadie llama, es rápido,
te llegará un SMS y lo recogerás sin colas y sin contacto con el público 24/7.
Bueno, mañana encontraré 2 paquetes allí. El sábado - de verdad, ¿lo creerías?

Y con PP tampoco eres cierto, porque el día de la entrega se espera a partir de las 17:00.
¿Esperar hasta el día siguiente para recoger? Pues un atraso terrible :-P
¿Y a dónde vas a llamar? ¿Siguen las cabinas en estas grandes ciudades?
Kuba, przestaw klawiaturę na polską. Hiszpański piękny i rozpowszechniony w świecie, ale nie na naszych szerokościach.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

A ja się pytam, kiedy w końcu uspokoicie trola?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

jac123, najpierw prosisz kilkakrotnie o pomoc, ja się poświęcam, załatwiam Ci sprawy, udostępniam zasoby,
a ty później od troli, pan pozwoli że chociaż może już nie dziwi, ale jednak wciąż trochę boli.
Możesz się publicznie wypierać ale ja i Ty to wiemy, to mi wystarczy.

zladygin, powtarzasz postulat niszczarki i to publicznie, to już mnie dziwi.
Pisanie w innych językach nie jest wbrew regulaminowi, bo taki regulamin byłby wbrew prawu (jeszcze).
Teksty w języku niemieckim lub angielskim, bywają tu publikowane. O co chodzi z hiszpańskim? Chciałem się pochwalić, że idzie mi coraz lepiej z nim i odpowiadać tym co i tak mają w dupie co piszę, taki happening i analogia do pewnej wieży 8-)
Jedyne co mnie zastanawia czyim uległeś namowom by to napisać, czyżby Piotra?
Widzę, że starałeś się zredagować ten post w lekki sposób, ale i tak wyszło sztucznie, nie po Twojemu (oraz z brakującym słowem: nie).
Jestem zdziwiony i czuję jakiś niesmak, na razie bez odbioru, muszę ochłonąć.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: rbit9n »

dlaczego akurat moim, uważasz, namowom? może Zbyszkowi też się znudziło Twoje harcowanie?

poza tym, nie przypominam sobie, żeby kto uporczywie używał obcego języka. nawet jeden Czech starał się pisać łamaną, ale polszczyzną.

a wracając do kol. shredderr'a, to zluzuj majty koleś, chłop napisał, żebyś dał sobie spokój z maskaradą, a Ty od razu z mięsem. gdyby nie fakt, że jeden z moderatorów trochę narozrabiał, to byś miał tydzień przerwy. w każdym razie nie obchodzi mnie, jak Ci idzie w hiszpańskim, japońskim, czy też narzeczu suahili, pisz proszę po naszemu i basta!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3187
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 28 sty 2022, 21:53 O co chodzi z hiszpańskim?
Kazdy inny przecietny - celowo nie uzywam slowa normalny - uzytkownik po tego typu „wyczynach“ jak Twoje i mocnym otarciu o calkowitego bana, staral by sie moim zdaniem zachowywac tak aby zaistaniala sytuacje puscic w niepamiec.

Niestety to nie w Twoim stylu. W dalszym ciagu prowokujesz jak maly obrazony dzieciak, ktorego skarcono w przedszkolu i starsz sie wojowac, uwazajac, ze tylko Ty masz racje. Jak juz kiedys chyba Technik wspomnial, nie dziwi mnie fakt Twojego zachowania, ale wlasnie to, jak „poblazliwie“ reaguja na to zachowanie odpowiedzialni za to forum.

Nie intersuje mnie zupelnie komu pomagales, kogo nie lubisz, lub z kim toczysz od lat wojne. Po prostu mam juz serdecznie dosc Twoich ciaglych prowokacji i pretensji..

A rada o „zluzowaniu majtow“ jest naprawde dobrze trafiona i jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

rbit9n, się uruchomiłeś dość zabawnie, a w tym wypadku jestem zmuszony napisać, że nie obchodzą mnie Twe prośby,
bo to groźby nie prośby na dodatek z dość chamskim określeniem co wskazuje właśnie na wspomniane uruchomienie.
Będę pisał jak chcę, dopóki nie zmienicie regulaminu na nacjonalistyczny lub nie dacie bana.
Z mojego punktu widzenia w obu przypadkach wygrywam, acz to Wasza gra.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

oKuba, a Ty jak zwykle między coś tam a coś tam czy jakoś tak, no nie pamiętam ...
W rzeczonym poście do którego się odnosisz nie zwracałem się do Ciebie, a reszta Twego wywodu to jakieś osobiste didaskalia ...
Sam dawałeś teksty po niemiecku, co jest kolejnym przykładem Twej hipokryzji i chęci przypodobania się TWA,
a wręcz zaznaczenia tam swej obecności ... wiesz takie nadgorliwe przyłączanie się do chóru nie wygląda dobrze.
I tu to chamskie określenie Piotra raczej powinno być kierowane do Ciebie i Jego samego mz.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2022, 11:57 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3187
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 29 sty 2022, 11:42 Sam dawałeś teksty po niemiecku, co jest kolejnym przykładem Twej hipokryzji.
I tu to chamskie określenie Piotra
Widze, ze w dalszym ciagu idziesz w zaparte, czym nie jestem zaskoczony.

Ale wyjasnie roznice, ktorej starasz sie nie zauwazac. Ja nie odpowiadam nikomu po niemiecku a tylko cytuje czasami teksty dotyczace tematu. Kliknelo? A nawet jesli nie, to tez przezyje jakos.

A co do chamskich odzywek, to kto jak kto, ale na pewno nie Ty powinienes sie skarzyc. Przykladow jest wiele, sporo usunietych, zaczynajac od pierwszego postu, ktorego zapodales po banie.

I nie interesuje mnie to jak to wyglada, czy dobrze, czy nie dobrze. Tak to widze i jestem tylko bardzo ciekaw czy zblizamy sie do jakiegos finalu czy sytuacja bedzie sie regularnie powtarzac jak z fimie gdze gosc budzi sie ciagle tego samego dnia..
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

oKuba, wybacz, ale co powinienem to ja sam może zdecyduję?
Oczywiście że też bywam chamski, jak prawie każdy tu, to wypływa z naszej polskości,
ale hipokryzją jest gdy moderujący używa podobnego języka jaki usuwa ...

U mnie bez urazy, ja nie chowam takich uczuć w odróżnieniu do sporej części fsociety.

Cóż wszystko ma swój koniec, co zwykle bywa również początkiem czegoś innego, no oczywiście do czasu jak wszystko spłonie ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3187
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 29 sty 2022, 12:02 wybacz, ale co powinienem to ja sam może zdecyduję?
Wybaczam natychmiast i koncze zarazem te tworcza dyskusje z mojej strony zyczac Wszystkim milej soboty
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

oKuba, ;-) :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Danielaug »

Dorzucę od siebie moje doświadczenia z zakupami przez eBay i kosztami. Placiłem za każdym razem cło (uwzięli się na mnie 😀) Jakieś 2 -3 lata w stecz zakupiłem w Japonii pierwszego Pentaxa i jakież było moje niemiłe zaskoczenie kiedy na poczcie przy odbiorze musiałem dopłacić ~180 zł. Ale co tam , moja "cegła" w końcu dotarła. 1.5 miesiąca.
Dwa miesiące temu drugi Pentax z USA. Tutaj wszystko było jasne już na etapie zakupu - cena sprzętu, wysyłka, cło. Czas dostawy że stanów 9 dni. ( na marginesie 1 z 3 obiektywów dołączonych do body był uszkodzony. Sprzedający zdziwiony bo niby testował przed wysyłką )
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: rbit9n »

4Rider pisze:oKuba, wybacz, ale co powinienem to ja sam może zdecyduję?
Oczywiście że też bywam chamski, jak prawie każdy tu, to wypływa z naszej polskości,
ale hipokryzją jest gdy moderujący używa podobnego języka jaki usuwa ...

U mnie bez urazy, ja nie chowam takich uczuć w odróżnieniu do sporej części fsociety.

Cóż wszystko ma swój koniec, co zwykle bywa również początkiem czegoś innego, no oczywiście do czasu jak wszystko spłonie ...
Twoje wpisy (i innych ancymonów) usuwa zladygin, ja Cię tylko blokuję.
a do chama, tylko po chamsku, inaczej nie rozumie. a sorry, Ty nawet tak nie rozumiesz.
no to baj!
oKuba pisze: 29 sty 2022, 11:57 I nie interesuje mnie to jak to wyglada, czy dobrze, czy nie dobrze. Tak to widze i jestem tylko bardzo ciekaw czy zblizamy sie do jakiegos finalu czy sytuacja bedzie sie regularnie powtarzac jak z fimie gdze gosc budzi sie ciagle tego samego dnia..
na razie kolega będzie musiał korzystać z kont alternatywnych przez dwa tygodnie, a potem to samo od nowa, Polska Ludowa.
jac123 pisze: 29 sty 2022, 00:32 A ja się pytam, kiedy w końcu uspokoicie trola?
dobre pytanie, bo po założeniu blokady zacznie pisać z konta żony, albo założy sobie jakieś alternatywne.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

rbit9n pisze: 29 sty 2022, 13:53
jac123 pisze: 29 sty 2022, 00:32 A ja się pytam, kiedy w końcu uspokoicie trola?
dobre pytanie, bo po założeniu blokady zacznie pisać z konta żony, albo założy sobie jakieś alternatywne.
Trudno, trzeba usuwać, blokować itd. Można też zablokować (chwilowo) możliwość rejestracji.
No i wydłużać bana - każde fałszywe konto= tydzień bana dłużej.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: rbit9n »

już mamy wielki comeback jako QuintoElemento. czekamy na kolejne numerki.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ