Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: kal800 »

@aka - nie wiem jak to do końca funkcjonuje, ale wydaję mi się, że jeżeli faktura przychodzi od Fedexu, to jest to zobowiązanie wobec prywatnej firmy, a nie UC bezpośrednio, i tutaj prawo karno-skarbowe nie ma nic do rzeczy. Zresztą to i tak się odnosi bardziej do faktu nie zgłoszenia czegoś. Jak już zgłosisz, ale nie odprowadzisz, to jest tylko postępowanie administracyjne, aby to z Ciebie zedrzeć. Tak jak z VAT - jak nie zgłosisz, to podlegasz odpowiedzialności K-S, jak zgłosisz, ale nie zapłacisz, to tylko egzekucja.

@imperitus - byłem w szoku - aparat zakupiony w poniedziałek, w piątek rano już był, a to Japonia. Jak się kupuje z Warszawy przez przesyłkę alegro, to potrafi tyle iść.

@pawalos - ja już nawet tego nie robię na orlenie - brzydzę się - nie są godni moich odchodów. Od paru lat mam dodatkowe zajęcie przed podróżą - tak wykumać trasę, żeby nie być zmuszonym aby na orlenie zatankować.
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 28 sty 2022, 12:39 Nie ma reguły co do jakości usług.
I to niby dobrze? Dla mnie jedna taka wpadka automatycznie dyskwalifikuje jakąkolwiek firmę
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

kal800 pisze: 28 sty 2022, 12:47 eżeli faktura przychodzi od Fedexu, to jest to zobowiązanie wobec prywatnej firmy, a nie UC bezpośrednio, i tutaj prawo karno-skarbowe nie ma nic do rzeczy.
Każda agencja celna działa na podstawie udzielonej licencji i VATu nie pobiera dla siebie, tylko w imieniu UC. Zobowiązanie jest wobec UC i nie ma inaczej.
kal800 pisze: 28 sty 2022, 12:47 Od paru lat mam dodatkowe zajęcie przed podróżą - tak wykumać trasę, żeby nie być zmuszonym aby na orlenie zatankować.
Jakby rozsądek poszedł się ....
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 28 sty 2022, 13:00
aka pisze: 28 sty 2022, 12:39 Nie ma reguły co do jakości usług.
I to niby dobrze? Dla mnie jedna taka wpadka automatycznie dyskwalifikuje jakąkolwiek firmę
Do Bydgoszczy będziesz jeździł... https://www.youtube.com/watch?v=3l9RgtWJnRg
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 28 sty 2022, 13:04 Do Bydgoszczy będziesz jeździł... https://www.youtube.com/watch?v=3l9RgtWJnRg
A żebyś wiedział :-)
Blisko mam
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 28 sty 2022, 13:10
aka pisze: 28 sty 2022, 13:04 Do Bydgoszczy będziesz jeździł... https://www.youtube.com/watch?v=3l9RgtWJnRg
A żebyś wiedział :-)
Blisko mam
Tylko może nie mów skąd przyjechałeś...
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 28 sty 2022, 13:11 Tylko może nie mów skąd przyjechałeś...
To akurat oczywiste :mrgreen:
Byłem grubo zaskoczony jaka jest nienawiść między tymi miastami
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 28 sty 2022, 12:39 powtórnie VAT zapłacony
Miałem taką sytuację, ale przewoźnikiem był DHL - a wina była po stronie sprzedawcy - brak adnotacji na fakturze, zwrócił sprzedawca.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

Imperitus pisze: 28 sty 2022, 13:00
aka pisze: 28 sty 2022, 12:39 Nie ma reguły co do jakości usług.
I to niby dobrze? Dla mnie jedna taka wpadka automatycznie dyskwalifikuje jakąkolwiek firmę
Panie, w ten sposób to chyba bym nie mógł skorzystać z jakiejkolwiek firmy przewozowej , a może nawet i innej ...
Orlen jako taki nie ma swoich kurierów, dlatego ich przesyłki ogarnia PP.
Ale co z tego? Inni nie lepsi.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Imperitus »

jac123 pisze: 28 sty 2022, 14:45 Ale co z tego? Inni nie lepsi.
Poproszę jakieś konkretne przykłady z życia ;-) . Ja osobiście jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym aby status paczki nie był aktualizowany dłużej niż 10 dni, a to właśnie ma miejsce w moim przypadku
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 28 sty 2022, 15:19 Ja osobiście jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym aby status paczki nie był aktualizowany dłużej niż 10 dni,
Wszystko przed tobą... mało kupujesz to mało spotykasz. No chyba żeś w czepku urodzony ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 28 sty 2022, 15:24
Imperitus pisze: 28 sty 2022, 15:19 Ja osobiście jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym aby status paczki nie był aktualizowany dłużej niż 10 dni,
Wszystko przed tobą... mało kupujesz to mało spotykasz. No chyba żeś w czepku urodzony ;-)
Ja dużo kupuje. I to większość rzeczy, które potrzebuję i zuzywam, kupuje kilka razy w tygodniu, już nawet cześć spozywki kupuje w necie.
I PP jest najgorsza firma kurierska w PL.
Następnie jest Fedex, który działa byle jak, ale i tak jest szybszy niż PP i bardziej zorientowany.
Nic nie można (lub niewiele) zarzucić DPD, DHL, GSL i paczkomatom Inpost - te ostatnie są najszybsze na równi z DPD z tym, że działają też w soboty - zacząłem kupować również w piątki na allegro, bo w 99% towar mam w sobotę w paczkomacie.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 28 sty 2022, 15:24 chyba żeś w czepku urodzony ;-)
Wolę nie krakać ale jak na razie to na to wygląda :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

Imperitus pisze: 28 sty 2022, 16:00
aka pisze: 28 sty 2022, 15:24 chyba żeś w czepku urodzony ;-)
Wolę nie krakać ale jak na razie to na to wygląda :mrgreen:
Panie, młody jesteś to i doświadczeń mało masz ;-)
Ja często wolę PP (w przesyłkach krajowych). Jako lud pracujący miast i wsi po prostu nie ma mnie w domu . Dzwoni kurier (oczywiście kurier też pracuje, dlatego dzwoni...) i jak mnie nie ma, to ewentualnie mogę odebrać gdzieś tam na obrzeżach miasta, gdzie aby dojechać to chyba trzeba brać urlop. A na poczcie paczka spokojnie zaczeka w godz. 7.30 - 20.
Tak , że ten no. Każdy mierzy swoją małą miareczką.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 28 sty 2022, 19:03 Każdy mierzy swoją małą miareczką.
Eres atrasado ;-)

No hay nada mejor para fines domésticos que un casillero de paquetería Inpost, nadie llama, es rápido,
te llegará un SMS y lo recogerás sin colas y sin contacto con el público 24/7.
Bueno, mañana encontraré 2 paquetes allí. El sábado - de verdad, ¿lo creerías?

Y con PP tampoco eres cierto, porque el día de la entrega se espera a partir de las 17:00.
¿Esperar hasta el día siguiente para recoger? Pues un atraso terrible :-P
¿Y a dónde vas a llamar? ¿Siguen las cabinas en estas grandes ciudades?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ