Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: jac123 »

J.A. pisze: 10 lip 2022, 07:02 jac123, ale w dowodzie, czy prawku masz zdjęcie cz-b, jako żywo, to nie jest naturalny odcień mojej skóry.
BYć może masz stare - bezterminowe prawko. Chodzi o dokumenty wydane po którymś tam roku, jak weszły przepisy.
Zresztą z tego co wiem , te stare prawka też mają być wymienione.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: J.A. »

jac123, prawko mam nowe i faktycznie masz rację, foto jest barwne, ale dowód jest też nowy i foto jest cz-b.
Ale…
Wracając do prawa jazdy, sugerowałem się tym co mam w „mObywatel” w tej aplikacji w prawie jazdy foto jest cz-b, jak i w DO. W plastiku dowód ma cz-b foto, a prawko kolorowe.

I tyle są warte wszystkie te przepisy.
Dodam, że z dowodem z aplikacji mObywatel nic nie załatwisz ani w banku, ani u notariusza, to dopełnia „logiki” tego wszystkiego.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: jac123 »

J.A. pisze: 11 lip 2022, 07:54 jac123, prawko mam nowe i faktycznie masz rację, foto jest barwne, ale dowód jest też nowy i foto jest cz-b.
Ale…
Wracając do prawa jazdy, sugerowałem się tym co mam w „mObywatel” w tej aplikacji w prawie jazdy foto jest cz-b, jak i w DO. W plastiku dowód ma cz-b foto, a prawko kolorowe.

I tyle są warte wszystkie te przepisy.
Dodam, że z dowodem z aplikacji mObywatel nic nie załatwisz ani w banku, ani u notariusza, to dopełnia „logiki” tego wszystkiego.
Bo na razie mObywatel nie zastępuje dokumentów, ale ma się to wkrótce zmienić.
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: miki11 »

J.A. pisze: 11 lip 2022, 07:54 Dodam, że z dowodem z aplikacji mObywatel nic nie załatwisz ani w banku, ani u notariusza, to dopełnia „logiki” tego wszystkiego.
Temat jest na etapie wdrażania. Jako komentarz mogę tylko dodać, że dawno temu miałem zielony dowód z adnotacją, że obowiązuje bezterminowo. Potem urzędnicy Rakowskiego, albo Kwacha (już nie pomnę) kazali mi go wymienić na plastikowy, który już bezterminowy nie był. A kto daje i odbiera, wiadomo...
_________________
Łatwe nie cieszy
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: technik219 »

miki11 pisze: 11 lip 2022, 12:49 dawno temu miałem zielony dowód z adnotacją, że obowiązuje bezterminowo. Potem urzędnicy Rakowskiego, albo Kwacha (już nie pomnę) kazali mi go wymienić na plastikowy, który już bezterminowy nie był.
To jeszcze nic! Niedawno dostałem od znajomych zaproszenie na "odnowienie przyrzeczeń małżeńskich" po 25 latach! Czyli: ślubowałeś, że "aż do śmierci" a tu okazuje się, że po 25 latach trzeba odnowić bo już nieważne ;-) Nie wiedziałem, że od 7 lat jestem już wolnym człowiekiem ;-)
Lux mea lex
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: PPaweł »

Rakowskiego? Adzietam, panie. Rakowski tyle, co sztandar wyprowadził, wymiana dowodów to faktycznie jakoś za czasów Kwacha było, ale to też żadna jego robota, tylko pewnie jakiegoś Bieleckiego, albo innej Suchockiej, ewentualnie Millera.
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: PPaweł »

technik219 pisze: 11 lip 2022, 14:27 okazuje się, że po 25 latach trzeba odnowić bo już nieważne ;-) Nie wiedziałem, że od 7 lat jestem już wolnym człowiekiem ;-)
To są germańskie wpływy. Oni wszystko czyszczą, porządkują, trawniki koszą, krasnale stawiają, to i przyrzeczenia odnawiają, a nie ciągle jadą na starych, zużytych, jak jacyś Słowianie.
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: miki11 »

technik219 pisze: 11 lip 2022, 14:27 Nie wiedziałem, że od 7 lat jestem już wolnym człowiekiem
Oj, to może być jedynie fatamorgana :-)
_________________
Łatwe nie cieszy
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: miki11 »

PPaweł pisze: 11 lip 2022, 14:31 Rakowskiego? Adzietam, panie. Rakowski tyle, co sztandar wyprowadził, wymiana dowodów to faktycznie jakoś za czasów Kwacha było
Ja tam ich nie rozróżniam, obaj zapracowali na mnie tak samo dużo. Jak zresztą paru innych także.
_________________
Łatwe nie cieszy
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: rbit9n »

ostatnie zdjęcie legitymacyjne na błonie fotograficznej miałem wykonane w zakładzie Zorza, w Lublinie przy ul. Lubartowskiej w maju 2003 r. pamiętam, bo robiłem do dyplomu ukończenia studiów. pamiętam, że inne zakłady wówczas już nie robiły tak zdjęć.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: Ozmin »

aka pisze: 09 lip 2022, 12:44
E hej... napisałem:
aka pisze: 09 lip 2022, 06:57 Cóż oznacza "tradycyjne"? Można wejść z ulicy z naświetloną rolką Fomy i poprosić po dwie "odbitki" w formacie pocztówki z "udanych" klatek, oczywiście zrobionych pod powiększalnikiem? Gdzie robią paszportowe cz-b metodą odbitki stykowej?
Znasz taki zakład?
Nie zrozumiałem pytania :-) Miałem na myśli zakład fotograficzny, który robi zdjęcia analogowe i później powiększenia na papierze.

Jeśli chodzi o usługi, o których piszesz to chyba Czarno-Białe jeszcze niedawno miało w swojej ofercie, ale widzę na ich stronie, że już nie mają.
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: aka »

Ozmin pisze: 15 lip 2022, 18:19 chyba Czarno-Białe jeszcze niedawno miało w swojej ofercie
Ale to nie jest/był zakład fotograficzny. Jeszcze z pewnością jest paru "printerów" robiących powiększenia np. na wystawy dla wystawiających fotografów. Dziś powiększenia robią głównie amatorzy pasjonaci, ale co ja Ci będę mówił...
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: Ozmin »

Niestety taka prawda.
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
Sinobrody
-#
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2021, 16:07

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: Sinobrody »

jac123 pisze: 06 lip 2022, 09:58 Wczoraj w radiowej Dwójce wysłuchałem audycji o ostatnim (?) działającym w W-wie zakładzie wykonującym fotografie cz-b w tradycyjnej technice.
[...]
Jakaś dobra dusza to nagrała / można to gdzies posłuchać?
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej w W-wie

Post autor: jac123 »

Sinobrody pisze: 15 lip 2022, 19:48
jac123 pisze: 06 lip 2022, 09:58 Wczoraj w radiowej Dwójce wysłuchałem audycji o ostatnim (?) działającym w W-wie zakładzie wykonującym fotografie cz-b w tradycyjnej technice.
[...]
Jakaś dobra dusza to nagrała / można to gdzies posłuchać?
https://polskieradio24.pl/130/6721/arty ... -osieckiej
ODPOWIEDZ