Yashica TLR

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

Zobaczymy jak przyjdzie, ile ty dałeś za swoją jak to nie tajemnica? I ciekawe ile warte są te tele lub wide nakładki bo może faktycznie w miarę nie przepłaciłem tym bardziej patrząc na ilość akcesoriów-pełniutki system...
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

Popieram, nie masz co żałować, nawet jeśli troszkę Cię poniosło ;-) Też obserwowałem tę aukcję (z ciekawości, mam już swoją Jaśkę) - najważniejsze, że aparat jest zadbany, wygląda, że dostaniesz go z naprawdę godnych rąk, nie od jakiegoś handlarza. W takim wypadku warto dać trochę więcej...
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

Dla mnie ważne jest to że w cenie Korpusu z jedną ogniskową C3/C33/C330 mam cały kompletny system w idealnym stanie...

P.S Zna ktoś tego sprzedającego?
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

A jednak to aparat wędrujący, a sprzedawca go chyba tylko przetestował: zobacz Twoją Jaśkę kupił na początku marca .
Co nie zmienia faktu, że sprzęt wygląda idealnie.

[ Dodano: Wto 23 Kwi, 2013 ]
A cena też idealnie ta sama :-)
Awatar użytkownika
Shah
-#
Posty: 49
Rejestracja: 18 mar 2008, 19:15
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Shah »

Jasiek Matacz pisze:...ile ty dałeś za swoją jak to nie tajemnica?
Ja za swoją dałem dokładnie 637,32 zł z soczewką Close-up, nieoryginalną osłoną i do tego był Sekonic Lunasix 3,
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

Zobaczymy jak mi podejdzie-mam wrażenie że się zaprzyjaźnimy a jak widać po cenach pewnie wiele na nim nie stracę w razie odsprzedaży ;-)

Nooo to trzeba przyznać była okazja, ja się przeraziłem jak zobaczyłem jak to poszło: http://allegro.pl/yashica-mat-124-g-hal ... 81073.html tak odrapana z samym futerałem za 600zł to wg.mnie za dużo...
Pet
-#
Posty: 139
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:56
Lokalizacja: Warszawa / SND
Kontakt:

Post autor: Pet »

Jasiek Matacz pisze:Udało mi się zanabyć zestaw z Yashicką 124G, trochę chyba przepłaciłem bo dałem 910zł za:
-Yashice w stanie idealnym wizualnym i technicznym
-oryginalna osłona przeciwsłoneczna (z etui)
-YASHINON AUX TELEPHOTO (z etui) - do portretu
-YASHINON AUX TELEPHOTO VIEWER (z etui)
-SUN AUX WIDEANGLE MODEL 66 (z etui) - szeroki kąt
-Sun WideAngle Viewer (z etui)
-oryginalny skórzany pokrowiec
-oryginalny skórzany pasek

-8 filtrów - stan idealny:

-Yashica 30 mm UV + pudełko + etui + instrukcja
-Yashica 30 mm 1A, idealny + pudełko + etui
-Photax ND 2 X B – 30, stan idealny + pudełko + etui
-Photax 80D – A B – 30, idealny stan, + etui + pudełko
-Yashica Taking No. 2
-Vivitar Yellow - No. 8 (K2), ideał, + etui + pudełko
-Vivitar Red – No. 25 (A) 46 mm, ideał + pudełko + etui
-Vivitar 46 mm 80 A, ideał + etui + pudełko

Zobaczymy jak przyjdzie czy warto było,dla ciekawych jeszcze link do aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=3181079028


P.S Ktoś bardziej obeznany w cenach się orientuje czy dużo przepłaciłem -bo mnie trochę poniosło z licytacją?Chyba niezbyt bo 2 tygodnie temu za 620zł poszła tak obdarta jakby z piaskari z futerałem w średnim stanie i bez akcesoriów...A tu jednak mamy pełny system :-|
Nie przepłaciłeś. Gdyby to był sam aparat w futerale (wszystko w stosunkowo dobrym stanie), to było by to warte ok. 700-750 zł. Z taką gamą akcesoriów 910 zł to wg mnie uczciwa cena.

Ja swoją Y M 124G kupiłem trzy lata temu za 700 zł. O ile ceny różnych używanych aparatów analogowych w tym czasie się zmieniały (raz szybowały w góre, raz spadały na pysk) o tyle cena Yaśki trzyma się twardo i niewzruszenie. Z tego co obserwuje aukcje i widze w jakich cenach 124G chodzi, stwierdzam, że mógłbym ją obecnie sprzedać bez żadnej straty, a może nawet z małym zyskiem.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Jasiek Matacz. To jest naprawdę dobra cena. Przypuszczam, że gdybyś to teraz wystawił na sztuki, to być zarobił.
Byle wszystko było zgodne z opisem i zdjęciami.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
San
-#
Posty: 12
Rejestracja: 16 mar 2013, 21:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: San »

Shah pisze: Ja za swoją dałem dokładnie 637,32 zł z soczewką Close-up, nieoryginalną osłoną i do tego był Sekonic Lunasix 3,
Szczęściarz )
Ja dałem więcej za sam aparat, choć w pięknym stanie. Za osłonę i Lunasixa 3 wyłożyłem kolejne 200zł, co i tak uważam za niezłą okazję. I nawet, jeśli tak nie jest, wolałbym nie być wyprowadzany z błędu ).

Jasiek Matacz, gratuluję, ciesz się nabytkiem, wg mnie nie przepłaciłeś, zwłaszcza, jeśli aparat w bardzo dobrej kondycji.
Sporo jest narzekających na jakość obrazka nasadek wide i tele. Sam się nad nimi zastanawiałem, ale słyszałem opinię, że były spasowywane fabrycznie z konkretną sztuką aparatu, i że warto je kupować ale tylko w fabrycznym komplecie. Dziś trudno na takowy trafić, a Tobie chyba się udało )
Chętnie przeczytam, co sądzisz z praktyki, jak już się pobawisz.

Pozdrawiam
San
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

właśnie o nasadkach te same opinie słyszałem i się dziwiłem by szanująca się firma na co takiego sobie pozwoliła... Druga sprawa to co oznacza duży spadek jakości-może to że zamiast powiększeń 2x3m będę mógł robić maksymalnie 1x1.5m co i tak dla mnie jest kosmosem :lol:
San
-#
Posty: 12
Rejestracja: 16 mar 2013, 21:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: San »

Jasiek Matacz pisze: Druga sprawa to co oznacza duży spadek jakości...
"Duży spadek jakości" jest wartością względną i odwrotnie proporcjonalną np. do "dużej ilości przyjemności", "dużej ilości seksu/alkoholu" itp. Jest cechą baaardzo osobniczą, a w skrajnych przypadkach różnica ocen może prowadzić do wojen )
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Jasiek Matacz pisze:że zamiast powiększeń 2x3m będę mógł robić maksymalnie 1x1.5m
Myślę, że właściwą jednostką będzie w tym wypadku "dm".

San, Wspaniały cytat.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

No wiesz jeśli z aparatu na film 120 można by zrobić odbitki 20x30cm a przy nasadkach tylko 10x15cm to to trochę mało by było... ;-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Takie samo extremum, jak 2x3m. :-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

Aparat przyszedł, wszystko oprócz futerału na nasadki tele w idealnym stanie bez śladów użytkowania. Nawet komora na film nie ma śladów po użytkowaniu :-)

Światłomierz ma nieoryginalną baterię ale pójdę do znajomego elektronika by dorobił konwerter ;-)
ODPOWIEDZ