Wywoływacze miękko pracujące.

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

skpt
-#
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Wywoływacze miękko pracujące.

Post autor: skpt »

Fajny "detal". A co do tej ostrości, to chyba trzeba na żywo fotki zobaczyć. Takie ekranowe oglądanie ma swoje wady :) Jakbyś w okolicach Katowic był to zapraszam na kawę/herbatę/inne wg woli ;) Ja z zupełnego przypadku byłem przez moment w tym roku w Cieszynie. Piękne miejsce. Za to robiłem tam zbiegowisko otworkowym aparatem z drewna :D
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Wywoływacze miękko pracujące.

Post autor: jac123 »

Imperitus pisze: 20 paź 2018, 22:50 skpt,
Miałem dzisiaj we Wrocławiu rolkę Rollei'a ortho 25 w mojej Exakcie, ale mało czasu i niespecjalna aura sprawiły że zrobiłem dwa zdjęcia i to "na siłę"- co nigdy nie daje dobrych rezultatów :roll: . Interesuje mnie on nadal, oczywiście. Z podesłanego przez Ciebie skanu widzę że to negatyw godny zainteresowania, na macophoto rzeczywiście jest opisany jako negatyw techniczny, ale również jako półtonowy do fotografii piktorialnej ( dosłownie tłumaczone z angielskiego). Wykąpany akutancyjnie w Rodinalu powinien dać dobre efekty. Raczej nie zagości u mnie na stałe - jest droższy niż którykolwiek Ilford. Przestrzelam tę rolkę i ocenię, w lodówce czeka jeszcze rpx 25 - dużo tańszy i mający masę pozytywnych opinii.
Gdybyś chciał to mam do zbycia trochę rolek Agfaortho 25 lub Macophot ort 25. Nawinięte ze szpuli (oczywiście film obecnie już niedostępny / po terminie)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Wywoływacze miękko pracujące.

Post autor: Imperitus »

jac123 pisze: 23 paź 2018, 09:09 Gdybyś chciał to mam do zbycia trochę rolek Agfaortho 25 lub Macophot ort 25. Nawinięte ze szpuli (oczywiście film obecnie już niedostępny / po terminie)
No nie wiem :-/. Nie wiem w jaki sposób te filmy się starzeją, może na razie podziękuję, ale jestem wdzięczny za propozycję ;-).
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Wywoływacze miękko pracujące.

Post autor: jac123 »

Imperitus pisze: 23 paź 2018, 19:32
jac123 pisze: 23 paź 2018, 09:09 Gdybyś chciał to mam do zbycia trochę rolek Agfaortho 25 lub Macophot ort 25. Nawinięte ze szpuli (oczywiście film obecnie już niedostępny / po terminie)
No nie wiem :-/. Nie wiem w jaki sposób te filmy się starzeją, może na razie podziękuję, ale jestem wdzięczny za propozycję ;-).
Bez obaw, z upływem lat nic nie tracą na urodzie i sprawności :-P
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Wywoływacze miękko pracujące.

Post autor: Imperitus »

jac123 pisze: 24 paź 2018, 08:09 Bez obaw, z upływem lat nic nie tracą na urodzie i sprawności :-P
No zastanowię się :-> . Rozumiem że są już puszkach? Czy jeszcze niepocięte?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Wywoływacze miękko pracujące.

Post autor: jac123 »

W kasetkach, pocięte. Weź po jednym na próbę i sam zobaczysz co i jak. Filmy niskoczułe tak szybko się nie starzeją.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Wywoływacze miękko pracujące.

Post autor: Imperitus »

jac123,
Poszperałem trochę w internecie żeby zobaczyć jakieś zdjęcia na tych materiałach. Opakowanie macophota wygląda łudząco podobnie co Rollei rpx 25. Nawet kolorystyki nie zmienili :mrgreen: . Mogą się trochę różnić od tych starych bo to jednak tylko produkcja na licencji, ale nie od dziś wiadomo że Rollei utrzymuje przy życiu agfę apx. Ten film też pewnie jest takim "adoptowanym dzieckiem".
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ